Apie vakarykščius įvykius Atėnuose kalba sudeginto banko darbuotojas
politika

marfin bankas 0        Tragiškos mirtys šiandien palieka mažai vietos komentarams – visi esame giliai šokiruoti ir nuliūdinti to, kas įvyko. Tiems, kurie spekuliuoja teiginiais, kad anarchistams tos mirtys buvo reikalingos, galime tik atsakyti: mes nerizikuojame savo laisve ir gyvybe, nekonfrontuojame su policija tam, kad žūtų žmonės. Anarchistai nėra žmogžudžiai, ir joks Graikijos premjero Papandreou vykdomas smegenų plovimas nacionalinėje ar tarptautinėje žiniasklaidoje nieko neįtikins.

 

Žiniasklaidai vis dar eskaluojant šią temą, pateikiame Marfino banko, kurio skyrius buvo šiandien padegtas Atėnuose ir kurio tris darbuotojus ištiko tragiška mirtis, darbuotojo laišką. Šį laišką verta platinti: „grassroots” kontrinformacija privalo vaidinti ypatingai svarbų vaidmenį, kai anarchistinį judėjimą čia, Graikijoje, „kapoja” valstybinė ir korporacinė žiniasklaida.

 

„Jaučiu įsipareigojimą savo šiandien mirusiems savo bendradarbiams, todėl turiu pasisakyti ir pasakyti teisybę. Siunčiu šį laišką visai žiniasklaidai. Tie, kurie turi bent kiek sąžinės, turėtų jį išsispausdinti. Likusieji gali ir toliau kaip panorėję žaisti valdžios žaidimą.

 

Gaisrininkams nebuvo duota veiklos licencija gesinti sudegusį pastatą. Ji, kaip daugelyje Graikijos bendrovių ir kompanijų, gulėjo stalčiuje. Pastate nebuvo ugnies saugos mechanizmų, nei suprojektuotų, nei idiegtų – nei purkštuvų lubose, nei atsarginių išėjimų, nei vandens žarnų. Keli nešiojami gesintuvai negalėjo padėti kovoti su ugnimi, plintančia pastate, kur jau seniai nebesilaikyta saugos taisyklių.

 

Jokiame Marfino banko skyriuje nedirbo žmogus, apmokytas, kaip elgtis su ugnimi. Banko valdžia teisinasi, kad tokiems mokymams negalima švaistyti pinigų, ji nenori imtis net paprasčiausių priemonių, saugodama savo darbuotojus. Niekada jokiame banko pastate nevyko darbuotojų evakuacijos pratybos, nebuvo mokymų gaisrininkams, instruktažo, kaip elgtis tokiose situacijose. Vieninteli apmokymai, vykę Marfino banke – tai mokymai, kaip apsisaugoti nuo teroristų Tokiuose mokymuose pabėgti iš savo biurų mokomi bankų tūzai.

 

Banko valdžia griežtai uždraudė darbuotojams šiandien palikti savo darbo vietas, netgi jiems patiems užsispyrusiai to prašant nuo ryto – valdytojai taip pat privertė darbuotojus užrakinti banko duris. Jie netgi užblokavo mums interneto ryšį, nenorėdami, kad mes bendrautume su išoriniu pasauliu.

 

Jau daug dienų terorizuojami banko darbuotojai, tai susiję su šių dienų neramumais. Darbuotojams žodžiu pasakoma: arba dirbi, arba esi atleidžiamas. Du slapti policininkai, atsiųsti į banką saugoti nuo plėšimų, šiandien nepasirodė, nors banko valdžia darbuotojams pažadėjo, kad jie pasirodys.

 

Ponai, būkite savikritiški ir nevaizduokite esą šokiruoti. Jūs esate atsakingi dėl to, kas šiandien įvyko, ir bet kokioje teisinėje valstybėje (vienoje iš tų, kurias mums per televiziją rodote kaip pavyzdžius) jau seniai būtumėte areštuoti dėl aukščiau aprašytos veiklos. Mano bendradarbiai šiandien prarado savo gyvybę dėl piktadarystės: Marfino banko ir pono Vgenopouloso (jo vadovo) asmeniškai – jis aiškiai pareiškė, kad tie, kurie šiandien (gegužės 5, visuotinio streiko dieną!) neateis į darbą, turėtų nesivarginti eiti į darbą rytoj (nes bus atleisti).”

 
Marfino banko darbuotojas
 

Pagal www.occupiedlondon.org parengė kp

2010 05 06    
 
 
Marfin bankas