Neonaciai toliau tarnauja Lietuvos kariuomenėje. Argi gali būti kitaip?
politika

 

Neonaciai svastikos 4-02011 m. liepos 25 d. Antifa.lt portalui paviešinus Lietuvos kariuomenėje tarnaujančių neonacių nuotraukas, Krašto apsaugos ministerija sureagavo anaiptol ne iš karto. Tik praėjus geram mėnesiui, rugpjūčio 28 d., krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė patikino, kad Lietuvos kariuomenėje neonacių… negali būti ir nėra. „Nėra Lietuvos kariuomenėje neonacių. Net ir tie, kurie buvo rodomi neva su svastikomis ant rankos, tai nėra kariuomenėje tarnaujantys  žmonės, bent jau kai kurie iš jų“, – tvirtino ji.


Nepaisydama krašto apsaugos ministrės atsiribojimo, rugpjūčio mėn. kariuomenė vadovybė vis dėlto pradėjo net kelis tyrimus, tačiau šie tyrimai buvo inicijuoti ne dėl nacistinių simbolių naudojimo, o dėl karių dalyvavimo kovo 11-osios eitynėse. Tyrimas dėl nacistinės simbolikos kariuomenėje nebuvo pradėtas, nes, kariuomenės vadovybės nuomone, „tatuiruotės yra privatus reikalas ir į jas negali būti atsižvelgiama vertinant asmens tinkamumą tarnybai kariuomenėje“.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Tyrimai, kuriuos atliko kariuomenė, buvo visiškai slapti. Nei kovo 11-osios eitynėse dalyvaujančių karių asmenybių, nei jų skaičiaus, nei nacistiniais simboliais pasipuošusių karių pavardžių kariuomenės vadovybė nepranešė. Esą, atskleisti tokius duomenis ji negali pagal įstatymus, ginančius karių privatumą. Be to, esą skinų bendražygiai kariai, dalyvaujantys ultradešiniųjų radikalų judėjime, niekuo nenusižengė.

 

Rugsėjo 5 d. krašto apsaugos ministerija išplatino pranešimą „Dalyvaudami Kovo 11-osios eitynėse kariai nepažeidė įstatymų”, kuriame pranešė, kad tyrimai baigti. Buvo praneštas vienintelis tyrimų rezultatas: „Tyrimų metu nenustatyta, kad dalyvaudami eitynėse kariai būtų pažeidę šalies įstatymus ar sutrikdę viešąją tvarką.” Tiesa, keli kariai susilaukė simbolinių nuobaudų, tačiau „šios nuobaudos nėra sietinos su karių dalyvavimo eitynėse faktu ar radikalių idėjų propagavimu”.

 

Taigi antifa.lt fotografijų inicijuotas skandalas jokių vaisių neatnešė. Kelios formalios nuobaudos, netgi nesusijusios su tyrimų objektu, ultradešiniųjų pažiūrų kariams buvo paskirtos vien „dėl vaizdo”. Svastikomis pasipuošę, kitataučių nekenčiantys skustagalviai kariai ir toliau gina mūsų šalies laisvę ir nepriklausomybę.

 

Argi gali būti kitaip? Skinhedų subkultūrai simpatizuojantys neonaciai kariuomenėje atranda sau artimą „patriotizmu” grįstą jėgos kultą, o kariuomenei tokie „patriotai” labai reikalingi kaip klusnūs ir „idėjiškai teisingi” soldafonai. Kariuomenėje be perstojo rengiami vienas už kitą „patriotiškesni” renginiai, o ultradešinieji skinai reguliariai rengia sukarintas stovyklas. Oficiali ideologinė kariuomenės pozicija, pasireiškianti „moralinių, tautinių, patriotinių ir pilietinių vertybių“ demagogija, idealiai dera su skustagavių kareivių, po uniforma slepiančių tatuiruotas svastikas ir laisvu nuo tarnybos laiku kumščiai kovojančių už „savo tautos viršenybę”, idėjomis.

 

Todėl nekeista, kad skustagalviai kartas nuo karto praktiškai įtvirtina savo „karinę parengtį“ mėtydami dūminius užtaisus į užsieniečiams priklausančias užeigas ar kitaminčių sueigas. Nieko keista ir tame, kad panaši kariuomenės ir ultranacionalistų ideologija susivienija gatvėse.

 

kariai ir neonaciai

 

Pvz., kariuomenė ir neonaciai šių metų birželio 21 d. kartu minėjo 1941 m. birželio sukilimo metines. Vienoje kolonoje Vilniaus gatvėmis žygiavo ir uniformuoti kariai, ir žalius raiščius ant „bomberių” užsirišę neonaciai. Panašu, kad tokių bendrų akcijų ateityje pamatyime ir daugiau.

 

Antifa.lt

2011 09 27