Anarchizmo istorija: Autonominis Šinmino regionas Korėjoje (1929-1931)
teorija

korejos anarchistai       Korėjos anarchizmas savo apogėjų buvo pasiekęs tolimais 1929 metais. Tuomet daugiau nei 2 milijonai Korėjos imigrantų būrėsi greta esančioje Mandžiūrijoje. Korėjos anarchokomunistų federacija (KAF) Šinmino provinciją paskelbė autonomija, kurią administravo kolektyvinė savivaldos organizacija - Korėjos Žmonių Asociacija. Asociacija naudojo decentralizuotas, federatyvines struktūras, sudarytas iš kaimų, rajonų ir regionų tarybų, kurios kartu sprendė žemės ūkio, švietimo, finansavimo ir kitus gyvybiškai svarbius klausimus. KAF skyriai Kinijoje, Korėjoje, Japonijoje ir kitose šalyse dėjo daug pastangų palaikydami Šinmino autonomiją. Šinmino gynybai buvo sukurta armija, kuriai vadovavo legendinis Korėjos anarchistas Kim Jwa-Jinas, dažnai vadinamas korėjiečių Machno.

 

Anarchistų armija, kovodama su žymiai gausesnėmis ir labiau patyrusiomis kinų, rusų stalinistų ir japonų imperialistų pajėgomis, sėkmingai taikė partizaninio karo taktiką. Tačiau 1930 metais Kim Jwa-Jinas buvo iš pasalų nužudytas, kai remontavo KAF pastatytą ryžių malūną. Armija, likusi be talentingo vadovo, nebesugebėjo priešintis dviejuose frontuose. 1931 metais buvo pralaimėti paskutiniai mūšiai, dauguma anarchistų pasitraukė į pogrindį, o autonominis Šinmino regionas nugrimzdo į nebūtį.

 

               korejos anarchistu armija

               Korėjos anarchistų armija, 1929 m.

 

               paminklas korejos anarchistams

               Paminklas Korėjos anarchistams

 

                                      Kim Jwa-Jin

                                      Anarchistų generolas Kim Jwa-Jinas

 

Daugiau informacijos apie Korėjos anarchistų judėjimą:

 

1894-1931: Anarchism in Korea

Korean Anarchists Pursuing Third Way

Anarchistų generolas Kim Jwa-Jin


 
Parengė RB
2009 04 09 

 

Komentarai  

 
0 # Paminklassc Y-m-d H:i
Cha, paminklas tai juokingas. Jau toks socrealizmas nuo postamento iki kepurės.
 
 
0 # Kaip laimetimazylis Y-m-d H:i
Citata iš straipsnio: ,,Armija, likusi be talentingo vadovo, nebesugebėjo priešintis dviejuose frontuose. 1931 metais buvo pralaimėti paskutiniai mūšiai.''
Kaip supratau anarchistinė visuomenė neteko autoritarinio lyderio - hierarchinės prievartinės visuomenės pagrindinio elemento - ir buvo sunaikinta.
Kaip tai paaiškinti ?
Kaip laimėti ?
 
 
0 # wtf?Fock Y-m-d H:i
"Šinmino gynybai buvo sukurta armija, kuriai vadovavo legendinis Korėjos anarchistas Kim Jwa-Jinas, dažnai vadinamas korėjiečių Machno."
Tipo korėjietiška Bermonto-Avalov o versija? Nes Machno būtent toks ir buvo, savivaliaujanti s urodas, plėšikaujantis jefreitorius arba kariaujantis už tuos kas pasiūlo geresnį atlygį.
 
 
0 # "Kaip supratau anarchistinė visuomenė neteko autoritarinio lyderio"RB Y-m-d H:i
Atmesk žodžius "autoritarinio lyderio", pakeisk į tekste esantį "vadovo" ir bus lengviau susigaudyti. Anarchizmas, mano supratimu, neatmeta vadovavimo. Pvz. žmogus moka teisingai adytis kojines. Apie tai sužino kitas, kuris nori kokybiškai susiadyti kojines. Jis patikrina suadytas kojines ir mato, kad viskas tikrai tobula ir paprašo pamokinti ir jį. Taip mokantis kažką daryti abipusiu sutarimu imasi vadovauti kojinių adymui. Kiekvienas jų bet kada gali nutraukti tokius santykius, arba kurti naujus, gali paklusti, bet gali ir bandyti daryti savaip. Taigi, šiuo atveju, prievartos kaip tokios nebelieka.
Jei besiginantys žmonės tiki, kad kažkas gerai vadovaus gynybai, tas kažkas visiems sutikus gali tapti armijos vadu (greičiau artimesniu dabartinės logistikos žinovui).
Kaip šituo konkrečiu atveju buvo galima laimėti aš nežinau. Panašu, kad jėgos ir spaudimas akivaizdžiai buvo nelygios ir autonomijos sunaikinimas buvo tik laiko klausimas, bet dveji gyvavimo metai to meto aplinkybėmis vis tik daro įspūdį.