„Vienas iš Europos neonacių lyderių“ nuteistas 5-eriems metams kalėjimo
teorija

gerd honsik        Austrijos teismas paskelbė nuosprendį Gerdui Honsikui už nacizmo idėjų propagavimą ir holokausto neigimą. Tokie kaltinimai G. Honsikui buvo pareikšti dėl 1992 m. išleistos jo knygos „Freispruch für Hitler?“ („Išteisinti Hitlerį?“) ir jo redaguojamo žurnalo „Halt“ („Stok“). Teismas skyrė jam 5 metus kalėjimo, nors prokuroras reikalavo 20-ies. Skelbdamas sušvelnintą nuosprendį, teisėjas Stefanas Apostolas 68 metų G. Honsiką pavadino „vienu iš Europos neonacių lyderiu“. Pats G. Honsikas neigė visus kaltinimus ir pranešė, kad šį teismo sprendimą skųs aukštesnei instancijai. „Skirti penkerius metrus kalėjimo už laisvą nuomonės išsakymą yra netoleruotina“, – teigė jo advokatas.

 

1992 metais G. Honsikas buvo nuteistas pusantrų metų kalėjimo už nacionalsocializmo idėjų propagandą knygoje „Išteisinti Hitlerį?“ Tačiau į kalėjimą jis tuomet nebuvo uždarytas, nes spėjo pasprukti į Ispaniją, kur neonacizmo idėjų propagavimas ir holokausto neigimas neužtraukia baudžiamosios atsakomybės. Po to Ispanija du kartus atsisakė Austrijai išduoti bėglį. 2007 metais buvo paskelbta tarptautinė G. Honsiko paieška, todėl Ispanijos teisėsauga nusileido, areštavo Malagos mieste apsigyvenusį neonacį ir perdavė jį Austrijai.

 

G. Honsikas ilgus metus leido knygas ir rašė straipsnius, kuriuose neigė, kad per II-ąjį pasaulinį karą naciai nužudė 6 milijonus žydų. Pasak jo, nebuvo jokių dujų kamerų, o pats žydų holokaustas – absoliuti mistifikacija. Visuose savo tekstuose jis teisino Hitlerio nacių nusikaltimus ir reiškė simpatijas neonacizmo ideologijai. 1992 m. Austrijoje buvo priimtas įstatymas, pagal kurį holokausto neigimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę. Panašūs įstatymai šiuo metu veikia Prancūzijoje ir Vokietijoje.

 

Tai ne pirmoji tokia byla. 2005 metais Austrijoje dėl holokausto neigimo ir neonacizmo propagandos buvo suimtas radikalių pažiūrų britas istorikas Davidas Irvingas, 1977 m. išleidęs neonacistinę knygą „Hitler’s War“ („Hitlerio karas“). 2006 m. vasarį teismas jam skyrė 3 metus įkalinimo, tačiau po 13 mėnesių aukštesnis teismas šį nuosprendį pakeitė ir paskyrė įkalinimą lygtinai. Be to, 2008 m. sausį už neonacizmo propagandą skirta 6 metų laisvės atėmimo bausmė ir Vienos miesto tarybos nariui Vofgangui Frolichui.

 

Pagal austriantimes.at parengė en arche

2009 04 28
 
                                    gerd honsik halt 1987
                                    Gerdo Honsiko redaguojamas „Halt“, 1987 m. 

 

Komentarai  

 
0 # šizofrenijatyrinėtojas Y-m-d H:i
Viena ranka skatina, kita ranka sodina.
 
 
0 # aaaaa Y-m-d H:i
Europoje nemegstama zodzio ir minties laisve :sad: