Pirmyn, pažemintieji! Tegyvuoja skruzdžių revoliucija!
teorija

sukilusios skruzdes        Pavergtos skruzdės irgi sukyla. Skruzdžių sukilimo požymius neseniai aptiko vokiečių biologės Alexandra Achenbach ir Susanne Foitzik, dirbančios Ludwigo Maximiliano universitete Miunchene. 2009 m. vasario mėn. žurnale „Evolution“ jos išspausdino straipsnį „Pirmieji vergų sukilimo liudijimai: pavergtos skruzdės darbininkės sistemingai žudo savo socialinių parazitų Protomognathus americanus palikuonis“. Mokslininkės ištyrė 88 skruzdžių Protomognathus americanus kolonijas, kurios užpuldinėja kitų 3 rūšių skruzdžių, tarp jų ir Temnothorax gyvenvietes, ir nustatė, kad į vergiją paimtos Temnothorax skruzdės sukyla ir ima žudyti vergvaldžius bei jų palikuonis.

 

P. americanus skruzdės, užpuolusios Temnothorax koloniją, išžudo visus suaugusius patinus ir sunaikina lėliukes, o „paauglius“ tiesiog išgina į vergiją. Į nelaisvę paimtos skruzdės turi atlikti visus „juodus“ darbus – tvarkyti vergvaldžių skruzdėlyną, prižiūrėti jų lėliukes, parūpinti maisto ir netgi per prievartą dalyvauti „baudžiamosiose operacijose“ prieš savo rūšies skruzdes.

 

Anksčiau buvo manoma, kad Temnothorax skruzdės į vergiją patenka iki gyvenimo pabaigos, tačiau minėtos mokslininkės nustatė, jog yra kitaip. Kai kurie pavergtų skruzdžių būriai ima keršyti savo pavergėjams – ypač tada, kai jie susilaukia palikuonių. Sukilusios Temnothorax skruzdės sunaikina iki 2/3 P. americanus palikuonių, beje, labiausiai nukenčia būsimų karalienių lėliukės (83%), tuo tarpu „vyrų“ lėliukės išlieka beveik nepaliestos – nužudomi tik 3%. Mokslininkės pastebėjo, kad belaisvės skruzdės žudo tik sveikas engėjų lėliukes.

 

Sukilusios skruzdės, anot mokslininkių, siekia sumažinti vergvaldžių P. americanus populiaciją, kad šios negalėtų rengti „baudžiamųjų operacijų“. Taigi sukilėlės kyla į kovą dėl savo artimųjų saugumo ir ateities. Mokslininkės mano, kad kaip tik dėl tokių sukilimų P. americanus kolonijos nėra didelės. Jos pastebėjo ir keletą atvejų, kai sukilusioms vergėms pavykdavo išžudyti ne tik lėliukes, bet ir suaugusias vergvaldes. Šį įvykį mokslininkės vadina revoliucija..

 

                  sukilusios skruzdes 1

                  Vergvaldės Protomognathus americanus (juodos) ir jų vergės Leptothorax curvispinosus.

 

                  sukilusios skruzdes 2

                  Sukilusios Temnothorax skruzdės naikina Protomognathus americanus lėliukę.

 
Pagal scienceblogs.com parengė dp
2009 05 09

 

 

Komentarai  

 
+1 # tautiniai anekdotai+ Y-m-d H:i
Dabar Kuodytė ir skinhedai jus apkaltins rasinio genocido propaganda...
 
 
0 # :)evaldas Y-m-d H:i
a paskui Saudargiokas lyg ir apkaltins, o paskui savo žodžius atsiims, o saugumo departamentas užves bylą. nes tai akivaizdus riaušių kurstymas
 
 
0 # ...auto-bus Y-m-d H:i
anarchoidai turiu jums stulbinama naujiena, pazekit http://www.lrytas.lt/videonews/?id=12419488891241703642&sk=2
 
 
0 # to auto-busen arche Y-m-d H:i
Dėkui už info. Neraštingi "Lietuvos ryto" žurnaliūgos tiesiog supainiojo anarchistus su fašistais. Reiks parašyti gražų laišką lrytas.lt redaktoriui R. Valatkai...