Sceptical Eye: Pajamų mokestis yra vagystė
teorija

mokesciu inspekcija vagis        „Laikykit vagį! Gelbėkit! Mane ką tik apvogė!“ Jei išgirdęs tokius šūksnius panorėtum padėti ir, paklausęs kas atsitiko, išgirstum, kad organizuota plėšikų gauja atėmė iš žmogaus didelę dalį jo sunkiai uždirbtų pajamų, juk užjaustum nelaimėlį? Žinoma, kad taip. Bent jau iki tol, kol bus paaiškinta, kad vagystę mokesčių inspekcijos rankomis įvykdė vyriausybė. Tai išgirdęs greičiausiai nusijuoksi ir išvadinsi žmogų bepročiu, keistuoliu ar dar kuo nors. Bet kodėl tavo reakcija tokia? Štai kaip galima apibrėžti vagystę: baudžiamojoje teisėje vagystė yra neteisėtas kito žmogaus nuosavybės pasisavinimas be laisvanoriško žmogaus sutikimo. Šis terminas naudojamas apibrėžiant visus svarbiausius nusikaltimus prieš nuosavybę – vagystę su įsilaužimu, išeikvojimą, apiplėšimą, piktnaudžiavimą, vagiliavimą parduotuvėse, sukčiavimą ir pan. Žmogus. užsiimantis vagystėmis, ar iš to pragyvenantis, laikomas vagimi.

                             

Man ypač patinka paskutinis sakinys. Jis reiškia, kad kiekvienas, dirbantis mokesčių inspekcijoje, ir beveik visi vyriausybės nariai yra vagys. Čia labai svarbu nesusipainioti. Jei kas nors yra neteisinga ar nemoralu, visiškai nesvarbu, kas tai daro. Tai, kad kažkas yra „legalu“ pagal šalies įstatymus, dar nieko nereiškia. Jei tu manai, kad atskiro asmens ar nusikaltėliškos organizacijos vykdoma vagystė yra blogai, tai turi būti nuoseklus ir priešintis valstybės vykdomai vagystei. Kitaip nelieka veiksmingo moralės standarto, kurį būtų galima vadinti objektyviu. Kitaip lieka tik kažkokia dieviškos valdžios teorija, kai vyriausybė kaip Dievas pati nusprendžia, kas yra teisinga ir kas neteisinga, tuo pačiu suteikdama sau teisę pažeidinėti visų kitų visuomenės narių teises.

 

Parašyti šį tekstą mane įkvėpė vieno ateisto pasisakymas prieš konservatorius ir libertarus, norinčius sumažinti mokesčius ar išvis panaikinti pajamų mokestį. Šis ateistas manė, kad tai yra nemoralu, nes priešintis mokesčiams reiškia neduoti pinigų programoms, kurios padeda vargšams ir pan. Tas pats ateistas pasisako ir prieš Irako karą! Kodėl aš čia padėjau šauktuką? Nes tavo, idiote, mokesčiai remia ir JAV vykdomą Irako okupaciją. Tu finansuoji tūkstančių nekaltų žmonių žudymą. Kvaily tu! Būk nuoseklus, politkorektiškas nuopisa. Dideli mokesčiai reiškia išsipūtusią vyriausybę, ir tokie mokesčiai gali palaikyti mūsų intervencinę užsienio politiką.

 

Kas pastebėjo, kad alga prilygsta pajamoms? Dauguma mokančių pajamų mokesčius moka juos nuo pinigų, kuriuos gauna už savo darbą, o ne nuo palūkanų ar dividendų. Jei aš iškeičiu savo 40 valandų darbo laiką į savaitinį čekį, tai aš neuždirbu nieko. To negalima pavadinti pajamomis lygiai taip pat, kaip negalima pavadinti pajamomis maišelio apelsinų, iškeisto į lygiavertį maišelį obuolių. Ar turėčiau po tokių mainų dar kažkam mokėti mokesčius? O ką, jei nuo apelsinų maišelio turėčiau atiduoti vyriausybei 30%? Tuomet tokie mainai man būtų nenaudingi, argi ne taip? Bet kaip tik taip ir įvyksta, kai sumoku mokesčius nuo savo prakaitu uždirbtų pinigų. Pagalvok apie tai. Aš esu ne tik vagystės auka, bet ir vyriausybės vergas, priverstas dirbti savo ponui – Didžiajam Broliui.

 

Neseniai vienoje radijo laidoje buvo kalbama apie mokesčių sugrąžinimą, kuris prasidės nuo kitų metų gegužės mėn. Laidos vedėjas klausinėjo žmonių, ką gi jie veiks su tais „nemokamais“ pinigais. Tai panašu į plėšikų gaujos, metų metus plėšusios mano namą ir vieną gražią dieną gražinusios televizorių, klausimą: „Ką gi tu ruošiesi daryti su šiuo nemokamu televizoriumi?“.

 
www.skepticaleye.com vertė RB
2009 10 07

 

Komentarai  

 
0 # amish amish amish amish amish amish amish amish amish amish amishamish Y-m-d H:i
Apsimetam visi amisais ir ikuriam Lietuvoj amisu miesta ir taip atsiskirtumem nuo valdzios.. ka jus manot? Tada is musu nebevoks, o mes gyvensim anarcho rojuj. Fuck yeah... kartais kai sugalvoju, tai net paciam baisu daros.
 
 
0 # loldemsocas Y-m-d H:i
anarcho-kapital izmui ne
 
 
0 # ?er Y-m-d H:i
Kur čia tas anarchokapitali zmas?
 
 
0 # lolMaikUniversum Y-m-d H:i
geras straipsniukas.