Herbert Marcuse: Kas atsitiko su dabartiniais darbininkais? (video)
teorija

        herbert marcuseŠiame Bryano Magee ir neomarksistinės Frankfurto mokyklos atstovo Herberto Marcuse‘s pokalbyje kalbama apie vidines marksizmo problemas, kurios išprovokavo radikalią kai kurių marksistų savikritiką ir bandymus atsakyti į klausimą „kas atsitiko?“. Pvz., nagrinėjamas fašizmo atsiradimas kaip paradoksalus bandymas išspręsti dialektinį prieštaravimą tarp buržuazijos ir proletariato.

 

Frankfurto kritinė mokykla užduoda klausimus, į kuriuos greičiausiai nėra jokių konkrečių atsakymų. Kaip proletariatas gali būti potenciali revoliucinė jėga, jei tai, ką vadinome proletariatu XIX amžiuje, šiandien jau nebėra ta pati socialinė klasė? Ar socialdemokratinio trečiojo kelio įtakojami darbininkai, sukilę prieš kapitalistus, nepraras kai ko daugiau nei savo grandines? Ar darbininkai tampa integralia korporatyvistinės visuomenės dalimi?

 

Frankfurto mokykla siūlo koncentruotis į naujus revoliucijos agentus: moterų judėjimus, rasines mažumas, studentus ir paauglius (emo, gotų, pankų subkultūras), homoseksualistus, aplinkosaugininkus ir kitus radikalius kontrkultūrinius sąjūdžius.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Herbert Marcuse on the Frankfurt School: Section 2

Herbert Marcuse on the Frankfurt School: Section 3

Herbert Marcuse on the Frankfurt School: Section 4

Herbert Marcuse on the Frankfurt School: Section 5

 
Atsiuntė D.D.
2010 02 09