Herbert Marcuse: Kas atsitiko su dabartiniais darbininkais? (video)
teorija

        herbert marcuseŠiame Bryano Magee ir neomarksistinės Frankfurto mokyklos atstovo Herberto Marcuse‘s pokalbyje kalbama apie vidines marksizmo problemas, kurios išprovokavo radikalią kai kurių marksistų savikritiką ir bandymus atsakyti į klausimą „kas atsitiko?“. Pvz., nagrinėjamas fašizmo atsiradimas kaip paradoksalus bandymas išspręsti dialektinį prieštaravimą tarp buržuazijos ir proletariato.

 

Frankfurto kritinė mokykla užduoda klausimus, į kuriuos greičiausiai nėra jokių konkrečių atsakymų. Kaip proletariatas gali būti potenciali revoliucinė jėga, jei tai, ką vadinome proletariatu XIX amžiuje, šiandien jau nebėra ta pati socialinė klasė? Ar socialdemokratinio trečiojo kelio įtakojami darbininkai, sukilę prieš kapitalistus, nepraras kai ko daugiau nei savo grandines? Ar darbininkai tampa integralia korporatyvistinės visuomenės dalimi?

 

Frankfurto mokykla siūlo koncentruotis į naujus revoliucijos agentus: moterų judėjimus, rasines mažumas, studentus ir paauglius (emo, gotų, pankų subkultūras), homoseksualistus, aplinkosaugininkus ir kitus radikalius kontrkultūrinius sąjūdžius.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Herbert Marcuse on the Frankfurt School: Section 2

Herbert Marcuse on the Frankfurt School: Section 3

Herbert Marcuse on the Frankfurt School: Section 4

Herbert Marcuse on the Frankfurt School: Section 5

 
Atsiuntė D.D.
2010 02 09

 

Komentarai  

 
0 # :0Bitininkas Y-m-d H:i
Man patinka šito pono "Repressive Tolerance":
http://www.marcuse.org/herbert/pubs/60spubs/65repressivetolerance.htm

Labai įdomus straipsnis, nemažai pasako apie "tolerancijos" ribas ir galimą išsigimimą.
 
 
0 # Anarchija.lt eilinį kartą patarnauja buržuazijaiMarksistas Y-m-d H:i
Kas per kliedesys, kad darbininkų klasė neva pasikeitė. Dabar propaguojama postindustrinė visuomenė, kur nyksta pramonės vaidmuo gamyboje? Tai yra tik laikinas reiškinys, nes visi stambiausiai pramonės centrai nukelti į Trečiąsias pasaulio šalis, kur nekalbėsiu apie darbininkų padėtį... Smulkiaburžuazi nė srovė..
 
 
0 # logika+ Y-m-d H:i
Jei Vakarų darbininkai ir tapo mažburžujais, tas juk visai nereiškia, kad "gotai" su homoseksualista is tapo proletarais.
 
 
0 # :)Bitininkas Y-m-d H:i
Reikia griebtis už to kas lieka, kai darbininkai patys tampa sistemos dalimi ir ją myli.
 
 
0 # :)Bitininkas Y-m-d H:i
Problema tikriausiai tame, kad mums nieko nebeliko...
 
 
0 # lygybes ir brolybes saknysAG Y-m-d H:i
yra krikscionybeje, nes 'visi lygus pries dieva' ir 'padek artimui'. sitos nesamones nebevo ikikrikscionisk ais laikais. Ju turetu nelikt postkrikscionis kais laikais.
 
 
0 # nu dar parasysiu komentaraAG Y-m-d H:i
Krc mintis padesciau komentaruose po kitu straipsniu (kuris yra apie kapitalizma ir pan), bet po situo tiktu labiau. Vnz 'lygybe' susimaus, nes zmones nera lygus. nu ir viskas. o krikscionybe yra isisiurbus ne tik i desiniuosius, bet ir i kairiuosius! Ir ji sukelia tikra mesla. labai nuodingas dalykas yra ta krikscionybe.
 
 
0 # :)AG Y-m-d H:i
Politinis korektiskumas is Frankfurto, is... Vokietijos? oba! - nesvarbu ka duok vokieciams, ar nacionalizma, ar liberalizma - vis tiek, vienaip ar kitaip, uzsibaigs prievarta! Gal cia yra kaltas vokieciu koncervatyvumas ? T.y. giliai i krauja iaugusi krikscionybe (sventas, fanatiskas tikejimas Geriu) siuo metu reiskiasi neoliberalizmu (svenas, fanatiskas tikejimas Geriu). Laukiu, kad kai vokieciai, nukenteje nuo pvz nesveikos tolerancijos, apkaltine visa isnorini pasauli, mesis i nacionalizma! Spekit, kas gali atsitikti po to? Kas kaltas? - gal GRIEZTA RIBA tarp 'SVENTO' GERIO ir 'PRAKEIKTO' BLOGIO, ateinanti is krikscioniskos pasamones? Ach, tas vokieciu koncervatyvumas ... O kas atsitiktu jeigu mes ta riba... nutrintumem? Panasiai, kaip tai buvo ikikrikscionisk ais laikais? Ir gal tik tuomet IS TIKRUJU ateitu postkrikscionis ki laikai?