Stefan Molyneux: Anarchija reiškia tvarką be politinės prievartos (video su lietuviškais subtitrais)
teorija

stefan molyneux        Įdomus anarchistų pasaulio personažas Stefanas Molyneuxas (istorikas, filosofas, rašytojas, aktorius ir freedomainradio.com įkūrėjas) savo tekstuose bando išvengti nuomonių ir remtis racionaliais įrodymais. Jis sako: „Jei mano siūlomos teorijos yra logiškos ir remiasi faktais, tada puiku, nes visi mes iš to ką nors gauname. Jei ne, jūs greit pastebėsite klaidas, o aš priimsiu tai su dėkingumu“.

 

Reikia pasakyti, kad Stefano Molyneuxo darbai net anarchistų tarpe susilaukia pačių įvairiausių, dažnai prieštaringų vertinimų. Tačiau juk taip ir turėtų būti. Vieninga nuomonė, vieningas požiūris, vieningas suvokimas anarchistams nebūdingas. Taigi kai kurie oponentai kaltina jį manipuliavimu silpnesniais žmonėmis, savotišku kibernetinio kulto kūrimu. Ianas Haworthas iš Informacinio kultų centro vienoje iš „Sky News“ laidų pasakė, kad šis kibernetinis filosofas „kelia susirūpinimą“.

 

Iš tikro, ilgesnį laiką žiūrint jo video siužetus pradeda erzinti pamokslautojo intonacijos, tam tikras psichologinis spaudimas. Tačiau ar tai iš tikro kultas? Pats Stefanas juokdamasis sako, kad „tai giliau nei kultas“. Keli jo svetainės gerbėjai paliko savo šeimas, žiniasklaidoje pasirodė keli bauginantys straipsniai apie savo tėvus paliekančius vaikus. Į tai Stefanas atsako: „Esu tikras, kad atsiradus feminizmui iširo kelios šeimos, tačiau dėl to feminizmo negalime laikyti kultu“..

 
 

Šiame trumpame filmuke (su lietuviškais subtitrais) Stefanas skaito įvadą iš savo knygos „Everyday anarchy“, kuriame bando dar kartą atsakyti į klausimą „Kas yra anarchija?“. Galima atsisiųsti ir perklausyti visą knygą audio formatu.

 

Vertė ir subtitravo RB

2010 02 25