Stefan Molyneux: Anarchija reiškia tvarką be politinės prievartos (video su lietuviškais subtitrais)
teorija

stefan molyneux        Įdomus anarchistų pasaulio personažas Stefanas Molyneuxas (istorikas, filosofas, rašytojas, aktorius ir freedomainradio.com įkūrėjas) savo tekstuose bando išvengti nuomonių ir remtis racionaliais įrodymais. Jis sako: „Jei mano siūlomos teorijos yra logiškos ir remiasi faktais, tada puiku, nes visi mes iš to ką nors gauname. Jei ne, jūs greit pastebėsite klaidas, o aš priimsiu tai su dėkingumu“.

 

Reikia pasakyti, kad Stefano Molyneuxo darbai net anarchistų tarpe susilaukia pačių įvairiausių, dažnai prieštaringų vertinimų. Tačiau juk taip ir turėtų būti. Vieninga nuomonė, vieningas požiūris, vieningas suvokimas anarchistams nebūdingas. Taigi kai kurie oponentai kaltina jį manipuliavimu silpnesniais žmonėmis, savotišku kibernetinio kulto kūrimu. Ianas Haworthas iš Informacinio kultų centro vienoje iš „Sky News“ laidų pasakė, kad šis kibernetinis filosofas „kelia susirūpinimą“.

 

Iš tikro, ilgesnį laiką žiūrint jo video siužetus pradeda erzinti pamokslautojo intonacijos, tam tikras psichologinis spaudimas. Tačiau ar tai iš tikro kultas? Pats Stefanas juokdamasis sako, kad „tai giliau nei kultas“. Keli jo svetainės gerbėjai paliko savo šeimas, žiniasklaidoje pasirodė keli bauginantys straipsniai apie savo tėvus paliekančius vaikus. Į tai Stefanas atsako: „Esu tikras, kad atsiradus feminizmui iširo kelios šeimos, tačiau dėl to feminizmo negalime laikyti kultu“..

 
 

Šiame trumpame filmuke (su lietuviškais subtitrais) Stefanas skaito įvadą iš savo knygos „Everyday anarchy“, kuriame bando dar kartą atsakyti į klausimą „Kas yra anarchija?“. Galima atsisiųsti ir perklausyti visą knygą audio formatu.

 

Vertė ir subtitravo RB

2010 02 25

 

Komentarai  

 
-1 # Dar vienas Zeitgeist sektos įkurėjo pusbrolisViktoras Butas Y-m-d H:i
O čia kitas jo brolis su savo realiečių judėjimu jau Lietuvoje http://lt.rael.org/rael_content/rael_summary.php Va čia filmukas su realiečių vaduku iš youtube http://www.youtube.com/watch?v=eO_Mmssa3xM Kaip sakė dar kitas jų visų pusbrolis toks žinomas ir mano mėgstamas fantastas, o vėliau scientologijos įkurėjas Ron Hubbard ,,Nori milijono, sukurk savo religija"
 
 
-1 # Primena visa taiViktoras Butas Y-m-d H:i
Primena mano mėgsatamiausio anime serialo Cowboy Bebob vieną serija http://www.youtube.com/watch?v=mx_J7W2SbPQ&feature=related Parsisiūskit iš torentų, geras serialas
 
 
-1 # CituojuViktoras Butas Y-m-d H:i
Naciai, blogis(kažkodėl užmiršo komunizmas, imigrantai, nutautėjimas ir ttt.) Jeigu nepavyks man jūsų iki šio video pabaigos įtikinti, tada turėsiu tęsti atgaivinimo užduotį su kitais( suprask ieškosiu durnių) , nes neįsivaizduoju, kad man jus pavyktų įtikinti, kad kažkoks gėris iš tikrųjų yra blogis.(suprask kaip nori, gal nacius turėjo uomenį). Taigi, taigi tai elementari verbavimo psichologija, kuria naudojasi šis hinotizuotojo balsu kalbantis tipelis. Jeigu nepavyksta žmogaus užverbuoti per trumpa laika( kaip ir pats prisipažįsta), tai nėra reikalo su juo vargti, nes tam yra tūkstančiai kitų pasiklydusių avelių.
 
 
0 # paūmėjimas: Y-m-d H:i
Viktorėliui vėl paūmėjimas jau kelintą komentarą į pievas rašo. Musiau treniruotėj gerai per ausį gavo...
 
 
+2 # Neblogas videoProtagonistas Y-m-d H:i
Man visai patiko. Trumpai, aiškiai ir teisingai.
Neteko iki šiol susidurti su S. Molyneux - reikės daugiau juo pasidomėti.
 
 
-3 # :)Btininkas Y-m-d H:i
Stefanas yra Kanto ir Aynd Rand vaikas, visiškas filosofinis išsigimėlis, kitaip sakant :-)

Jis bando libertarizmą įrodinėti Kanto moraliniu universalizmu :D
 
 
+1 # ...Afr0man Y-m-d H:i
Reikia padėkoti tam kas netingėjo subtitruoti :-)
 
 
+2 # iš seniau besidominančio Stefan Molyneux nuomonėmėgėjas Y-m-d H:i
šaunus straipsnis, geri subtitrai. nežinantiems Stefan Molyneux rekomenduoju pasidomėti.

tiek youtubei, tiek svetainėje http://www.freedomainradio.com/ pilna Stefan Molyneux kritikos Zeitgeist'ui / religijoms / kultams ect.

įtaiga vos ne skonio reikalas, man asmeniškai įtartini tipai, kurie skleidžia kažkokias idėjas, bet lyg ir nesistengia žiūrovo įtikinti.