Anarchistų ir antiautoritarų mintys (1)
teorija

edward abbey        „Blogiausia, kas gali atsitikti monarchijai, yra imbecilas valdovas, tačiau demokratija dažnai reiškia santvarką, kai valdo trys ar keturi šimtai imbecilų“ (Robert Anton Wilson)

 

„Kuo daugiau įstatymų ir tvarkos, tuo daugiau vagių ir plėšikų“ (Laozi)

 

„Gyvenimas a priori neturi jokios prasmės. Prasmę suteiki tu pats, o jo vertė yra niekas kitas, tik tavo pasirinkta prasmė“ (Jean-Paul Sartre)

 

„Žmogaus laisvė laikoma absoliučia visko, ką mes gerbiame ir kuo žavimės, sąlyga. Aš pakeičiau šį Voltero posakį ir tvirtinu – jei Dievas iš tikro egzistuotų, mes neišvengiamai turėtume jį sunaikinti“ (Michailas Bakuninas)

 

„Egzistuoja idėja palikti žmoniją pačiai sau, nes ji niekada nebuvo valdoma sėkmingai. Pasauliui nereikia valdymo. Tiesą sakant, jo visai nereikėtų valdyti. Gera tvarka atsiranda spontaniškai, kai viskas vyksta savaime“ (Zhuangzi)

 

„Visos nacionalinės bažnyčių institucijos (žydų, krikščionių ar turkų) yra tik žmogaus išradimas, sukurtas siekiant išgąsdinti ir pavergti žmoniją, monopolizuoti galią ir pelną. Perskaičius visas tas begėdiškas istorijas apie gašlius ištvirkavimus, žiaurias egzekucijas ir negailestingą kerštą, kuriomis užpildyta daugiau nei pusė Biblijos, logiškiau būtų vadinti ją demonų, o ne dievo pasauliu. Tai yra žmoniją pavergusio žiauraus korumpuoto blogio istorija. Man ji šlykšti, kaip šlykštus ir visas žiaurumas“ (Thomas Paine)

 

„Idealiu atveju nesmurtinė valstybė yra tvarkinga anarchija. Valstybė valdoma geriausiai, kai ji valdoma mažiausiai“ (Gandhi)

 

„Anarchizmas yra ne romantiška legenda, bet tvirtas, penkių tūkstančių metų patirtimi besiremiantis supratimas, kad mes negalime patikėti savo gyvenimo karaliams, šventikams, politikams, generolams ir apygardų atstovams“ (Edward Abbey)

 
 

„Jei tūkstantis piliečių šiais metais nesumokėtų savo mokesčių, tai nesukeltų tokių žiaurių ir kruvinų pasekmių, kaip sumokėjus juos ir leidus valstybei smurtauti bei taškytis nekaltųjų krauju. Tiesą sakant, tai būtų taiki revoliucija, jei tik tokia apskritai įmanoma“ (Henry David Thoreau)

 

„Kiekviena valstybė yra korumpuota. Geras žmogus neturėtų pernelyg stropiai laikytis įstatymų. Koks pasityčiojimas iš vyriausybės galėtų prilygti žiauriai politikų cenzūrai, kuri šimtmečiais klastingai melavo ir slėpė, kad valstybė yra tik apgaulė? Kuo mažiau valdoma, tuo geriau – mažiau įstatymų ir mažiau pasitikima galia. Priešnuodis prieš šiuos formalios vyriausybės piktnaudžiavimus yra privataus pobūdžio įtaka, asmenybės plėtra“ (Ralph Waldo Emerson)

 

„Iš savo skausmingos patirties žinome, kad engėjai niekada nesuteikia laisvės laisvanoriškai. Laisvę turi išsireikalauti patys engiamieji“ (Martin Luther King).

 

„Geriausia kontrolės forma yra kalėjimas be grotų. Jame žmonės sėdės amžinai, nes nemanys esantys kalėjime“ (David Icke)

 

„Vyriausybė yra abstraktus daiktavardis, reiškiantis valdymo procesą ir meną. Turėtų būti nusižengimas rašyti jį iš didžiosios raidės kalbant apie žmones. Netinkamiausias bet kuriam žmogui, net šventajam, darbas yra būti kažkieno viršininku. Nė vienas žmogus iš milijono netinka tokiam darbui, o dar mažiau toks darbas tinka ieškančiam tokios galimybės“ (J.R.R. Tolkien)

 

„Esu anarchistas ne todėl, kad tikiu anarchizmu kaip galutiniu tikslu, bet todėl, kad tikiu, jog nėra tokio dalyko kaip galutinis tikslas“ (Rudolf Rocker)

 

„Niekas nėra toks beviltiškas vergas, kaip tas, kuris klaidingai tiki, kad yra laisvas. Kokia vyriausybė yra geriausia? Ta, kuri moko mus pačius valdyti save“ (Johann Wolfgang von Goethe)

 

„Į anarchizmą galima žiūrėti kaip į savanorišką socializmą – libertarinį socializmą, anarchosindikalizmą ar anarchokomunizmą Bakunino, Kropotkino ir kitų tradicijoje“ (Naom Chomsky)

 

„Anarchizmas yra socializmas be valstybės“ (Michailas Bakuninas)

 

„Religija valdo žmogaus protą, nuosavybė valdo žmogaus poreikius, vyriausybė valdo žmogaus elgesį. Tai yra siaubingi dalykai, pavergiantys žmogų“ (Emma Goldman)

 

„Valstybė savo prievartinius įstatymus paverčia individualiais nusikaltimais“ (Max Stirner)

 

„Serijiniai žudikai tik atkartoja tai, ką stambiu mastu daro valstybės. Jie yra mūsų laikų produktai, o mūsų laikai – kraugeriški“ (Richard Ramirez)

 

„Ten, kur yra valdžia, nėra laisvės“ (Peter Kropotkin)

 

„Dauguma anarchistų tiki, kad pokyčiai gali ateiti tik per revoliuciją, nes pasiturinti klasė neleis įvykti taikiems pokyčiams. Vis tik mes siekiame taikos bet kuria kaina, išskyrus laisvės“ (Lucy Parsons)

 

„Žmogus netampa laisvesnis vien todėl, kad kas keli metai gali išsirinkti sau naują šeimininką“ (Lysander Spooner)

 
Vertė RB
2010 04 05

 

 

Komentarai  

 
0 # kaka2kaka2 Y-m-d H:i
Kas tiesa tas itesa, nei pridėsi nei atimsi.
 
 
0 # Saunios mintys.mazylis Y-m-d H:i
Šaunios mintys. Dar šauniau būtų, jei jos išprovokuotų mus mąstyti.
 
 
0 # 3===========Dne... Y-m-d H:i
nešvankybės ištrintos
 
 
0 # mmmkantas Y-m-d H:i
Visuose šiuose mintyse nėra pabrėžiama, jog tik nuolatos besilavinatys žmonės gali sudaryti sąlygas anarchizmo arba minimalios valdžios egzistavimui.

Šie posakiai yra apibendrinantys , išeinantys kaip priešprieša esamoms idealogijoms.

Nori nenori, bet žmonės turi lavinti save, o ne apsiriboti, kaip to nori spekuliatyvios jėgos; vienu atveju - s kazdogo po sposobnosti, kazdomu po potrebnosti; kitu - būk vienos specialybės profesionalu, nesigilindamas į kitų sritis ( "dirb savo darbą").

plius įgimta moralė
 
 
+1 # mokslas apie dalinimasiHerao Y-m-d H:i
As manau kad pagrindine Anarchijos ideja , priversti zmogu suvokti jog jis gyvena ne vienas , ir kad ir kur beeitum , kad ir ka bedarytum , visur ir visada turesi moketi , jei ne blogaja tai geraja prasme atitinkama kaina , ir zinoma atitinkama kaina uz tai mokes tau galbut , kazkas kitas. Apskritai anarchija yra pats gyvenimas. Todel nera jokios situacijos kuruioje tu galesi nesidalinti. Jei nesidalini , anksciau ar veliau teks dalintis. Atiduoti ka nors... Visada. Net jai tu nenoresi duoti, tu bent jau duosi zinoti , kad tu nenori duoti , ir mainais uz tai kazka gausi zinoti. Manipulecija kazkokia..