Libertaro pradžiamokslis. Kas yra valdžia?
teorija

valdziaKaip vaiduokliaidievybėsvalstybės ir panašūs konceptai, valdžia realybėje neegzistuoja taip, kaip egzistuoja akmenys, mašinos, žmonės ir kiti materialūs daiktai. Tai tėra idėja galvoje, kad egzistuoja žmonių grupė, pavadinta valdžia (valstybe).

 

Suprantama, kad bet kokia žmonių grupė susideda iš žmonių. Taigi kiekvieno grupę sudarančio žmogaus fizinės ir biologinės savybės nesiskiria nuo kitų žmonių savybių. Ir priklausantieji tam tikrai grupei, ir jai nepriklausantieji yra žmonės, todėl jiems būdingos tos pačios savybės.

 

Žmonių grupė, pavadinta valdžia, tam tikru metu tam tikroje vietoje „turi“ tokias moralines teises, kokių kiti neturi, t.y. šie žmonės, darbo metu būdami savo darbo vietoje, gali (tiesiogiai ir netiesiogiai) inicijuoti prievartą prieš kitus žmones.

 

Taigi, valdžia yra žmonių grupė, tam tikroje geografinėje teritorijoje turinti visišką galią. Ji, toje teritorijoje naudodama smurtą ir resursų perskirstymą, gali reguliuoti visas gyvenimo sritis, kištis į žmonių asmeninius santykius, priimti sudėtingus socialinius sprendimus. Žmonėms nepaklusus tokios žmonių grupės primetamai galiai, gyvenimo reguliavimui ir / ar nesutikus atiduoti savo resursų, valdžios įgalioti atstovai tokius „neklaužadas“gali uždaryti į kalėjimą, o tam teisėtai priešinantis (t.y. ginantis nuo smurto ir invazijos į asmeninį gyvenimą) – juos nušauti.

 

Žiūrint supaprastintai, savo struktūra valdžia nedaug skiriasi nuo mafijos (ir amoralumu ją žymiai lenkia): valdžios struktūroje yra ir samdomi žudikai – t.y. kariuomenė, ir „raumenys“ – t.y. policija, ir kankinimo bei prievartavimo kambariai, į kuriuos įmetami neklusnūs žmonės, – t.y. kalėjimai, ir daug daugiau, ko nėra mafijos struktūroje…

 

Outsider

http://filosofija.outsider.lt

 

Komentarai  

 
0 # -glow Y-m-d H:i
Čia ne libertaro, o anarchisto pradžiamokslis.
Pirma, tai visišką galią turėtų nebent koks pavienis diktatorius, kitur ta galia decentralizuota ir išskirstyta. Dėl gyvenimo sričių reguliavimo, resursų perskirstymu ir smurtu žmonės chaotiškai užsiimtų patys savaime net ir be valdžios, nes tokia jų egoistinė natūra.
 
 
0 # .Socialinis Pasyvistas Y-m-d H:i
Amoralu yra manipuliuoti tokiais žodžiais kaip "amoralumas" savo demagogijos tikslams.

>Taigi kiekvieno grupę sudarančio žmogaus fizinės ir biologinės savybės nesiskiria nuo kitų žmonių savybių.

Kažkaip labai negražiai praleistos intelektualinės savybės - nemėgstama lygybės skatintojų tema.
 
 
0 # AutoriuiA13 Y-m-d H:i
Stipriai paankstinai rašyti tokį... nežinau ką.
Ta prasme, geras buvo pastebėjimas apie intelektualines žmonių savybes.
+Valdžia sureguliuoja soc santykius, nes priešingai iškiltų "stipriausiojo valdžia". Taip, valdžia gali naudoti prievartą, bet nebūk kaip koks pastorius - nepradėk istorijos nuo baisiausios vietos, pradėk nuo pradžių. Kada ji naudoja? Kai yra akivaizdi deviacija, kelianti grėsmę aplinkiniams ir soc tvarkos stabilumui. (lygiai anarchistinėje santvarkoje būtų imtasi prievartos prieš žmonės, kurie nusivylę a idealais imtų galvoti alternatyvas).
 
 
0 # MatricaIliuzija Y-m-d H:i
Tai kaip cia gaunasi? jei valdzia ir valstybe tera iliuzija, tai pries ka kovoti? pries tai kas neegzistuoja? ar kovoti pries zmoniu grupe?
krc atvirai pasakius su tokiais briedais toli nenueisi, savo savokas ir apibrezima susigalvojo. suprantu bent is istorinio materializmo puses ka pavarytu, o cia hegelinis idealizmas
 
 
0 # Filosofai "svaigsta"Trolyte Y-m-d H:i
"Žiūrint supaprastintai, savo struktūra valdžia nedaug skiriasi nuo mafijos (ir amoralumu ją žymiai lenkia)"

Hm, drąsiai ir juokingai.