Pasibaigus šaltajam karui visame pasaulyje įsigalėjo kapitalistinė rinkos ekonomikos sistema, kitaip vadinama neoliberalizmu. Neoliberalią laisvosios rinkos teoriją, kurios pagrindas yra dereguliacija, privatizacija ir minimali valstybės intervencija, 1970-aisiais sukūrė Miltonas Friedmanas. Ši ideologija įtvirtino didelių korporacijų valdžią ir perorganizavo globalinę ekonomiką tarnauti jų interesams. Tokia politika, primesta laissez-faire ekonomisto Miltono Friedmano mokinių, dirbančių tiek Amerikoje, tiek ir užsienyje, tapo milijonų žmonių klaikaus skurdo ir vargų priežastimi. Politinėms neoliberalizmo idėjoms priešinasi daugybė intelektualų visame pasaulyje, kurie bando jas demaskuoti ir nuneigti. Viena tokių aktyvisčių yra Naomi Klein – viena įtakingiausių šiuolaikinių kairiųjų politinių mąstytojų, knygos „No Logo“ (2000) autorė. Pirmosios Naomi Klein knygos „No Logo“pasirodymas sutapo su antiglobalistinio judėjimo, įsižiebusio Sietle blokuojant PPO susitikimą, pradžia. Naomi Klein laikoma viena iš garsiausių šio judėjimo balsų. Naomi Klein ypač aktyvi pastaruoju metu, kai ekonominis Volstryto kolapsas iš pamatų sudrebimo visą neoliberalaus kapitalizmo sistemą. Siūlau pasiklausyti naujausių Naomi Klein pasisakymų, kuriuose ji oponuoja M. Friedmano neoliberalizmui, o dabartinę finansinę krizę prilygina Berlyno dienos griūčiai.
Volstryto krizė neoliberalizmui reiškia tą patį, ką Berlyno sienos griūtis reiškė komunizmui
Naomi Klein pranešimas Čikagos universitete (2)
Powered by 3DEN Volstryto krizė neoliberalizmui reiškia tą patį, ką Berlyno sienos griūtis reiškė komunizmui
Naomi Klein pranešimas Čikagos universitete (3)
"kurios pagrindas yra dereguliacija, privatizacija ir minimali valstybės intervencija"
Anarchistai pasisako už valstybės reguliavimą, nacionalizaciją ir valstybės intervenciją?
0#laisvosios rinkos uztarejui —
bitininkuiY-m-d H:i
gi pats matai prie ko priveda dereguliacija - pasauline finansu krize. o bushas bankams iveda komunizma, kai tuo tarpu darbininkijai palieka kapitalizma.
na jau ne. kapitalistinė rinkos ekonomika ir neoliberalizmas nėra tas pats. neoliberalizmas yra viena kapitalizmo formų, kaip ir socializmas (IMHO!), jei veizėsim per prizmę, kurioje kapitalizmo pagrindas yra ne privati nuosavybė, o samdomas darbas. wallstreeto krizė nėra kapitalizmo pabaiga. kapitalizmas yra lanksti šlykštynė, tad nei kolapsistinės, nei kokios nors ten kairuoliškai progresyviai naiviai pozityvios nuotaikos yra nesąmonė. kapitalizmas suras naujų būdų toliau ėsti gyvenimus, o už šitą mažą nesėkmę, demaskuojančią priešpriešas, mokės tie, kuriems ir taip labiausiai skauda. net neabejokim. ir dar: http://anti-info.livejournal.com
0#Rinka yra aukščiausias gėris —
bitininkas.blogspot.comY-m-d H:i
"gi pats matai prie ko priveda dereguliacija - pasauline finansu krize."
Jeigu nebūtų dereguliacijos, tai Anarchija.lt jau nebeveiktų. Krizės yra būtinos, jei kalbame apie rinką. Iš pelėnų gimsta kažkas naujo. Gal dėl tos krizės iškils kooperetyvai, komunos, sindikatai, socialiniai judėjimai... Jų paklausa padidės ir vėl rinka nuspręs, kad reikia keistis ta linkme.
Man svarbiausia, kad tai nesustiprintų valstybės. Anarchokomunisto priešai yra komunizmas ir valstybė, todėl kažką iš šių dvejų dalykų remdami renkatės tik vienodą blogį. Rinka (ne kažkoks valstybinis korporatizmas) įgalina komunas konkuruoti su kapitalistinėmis įmonėmis. Žmonės patys pasirenka kur jiems dirbti ir veikti.
Komentarai
Anarchistai pasisako už valstybės reguliavimą, nacionalizaciją ir valstybės intervenciją?
wallstreeto krizė nėra kapitalizmo pabaiga. kapitalizmas yra lanksti šlykštynė, tad nei kolapsistinės, nei kokios nors ten kairuoliškai progresyviai naiviai pozityvios nuotaikos yra nesąmonė. kapitalizmas suras naujų būdų toliau ėsti gyvenimus, o už šitą mažą nesėkmę, demaskuojančią priešpriešas, mokės tie, kuriems ir taip labiausiai skauda. net neabejokim.
ir dar: http://anti-info.livejournal.com
Jeigu nebūtų dereguliacijos, tai Anarchija.lt jau nebeveiktų. Krizės yra būtinos, jei kalbame apie rinką. Iš pelėnų gimsta kažkas naujo. Gal dėl tos krizės iškils kooperetyvai, komunos, sindikatai, socialiniai judėjimai... Jų paklausa padidės ir vėl rinka nuspręs, kad reikia keistis ta linkme.
Man svarbiausia, kad tai nesustiprintų valstybės. Anarchokomunist o priešai yra komunizmas ir valstybė, todėl kažką iš šių dvejų dalykų remdami renkatės tik vienodą blogį. Rinka (ne kažkoks valstybinis korporatizmas) įgalina komunas konkuruoti su kapitalistinėmi s įmonėmis. Žmonės patys pasirenka kur jiems dirbti ir veikti.
Ups...