Londone intelektualai diskutuos apie komunizmą
teorija

komunistai

        „Tai – paprasta, bet sunkiai, labai sunkiai įgyvendinama“ (B. Brechtas)

 

Garsiausi pasaulio kairieji intelektualai kovo 13-15 dienomis rinksis į Londone vykstančią konferenciją „Apie komunizmo idėją“. Pateikiame konferencijos aprašymą.

 

Paskutinis XX amžiaus dešimtmetis – tai trigubo kairiųjų sunaikinimo dešimtmetis. Pirmajame pasaulyje žlugo socialdemokratinė gerovės valstybė, Antrajame industrializuotame pasaulyje išnyko Sovietų Sąjunga, o Trečiajame pasaulyje nuslūgo emancipacijos judėjimai. Baigėsi ištisa epocha, prasidėjusi nuo Spalio revoliucijos ir paženklinta partiniu – valstybiniu organizavimusi. Ar tai reiškia, kad baigėsi radikalios emancipacijos politikos laikas?

 

Šiuo metu atsirado gausybė ženklų, liudijančių poreikį pradėti iš naujo. 1990-ųjų utopija. Fukuyamos ir jo pasekėjų pranašauta „istorijos pabaiga“ (kai liberalus demokratinis kapitalizmas galų gale tampa tobula tvarka) du kartus „baigėsi“ pirmajame mūsų amžiaus dešimtmetyje. Jei rugsėjo 11-oji žymi tos utopijos politinę mirtį, tai 2008-ųjų finansinė krizė reiškia ekonominę mirtį. Susidūrus su tokiomis naujomis sąlygomis būtina ne tik reflektuoti naujas strategijas, bet taip patr radikaliai perbraižyti pagrindines emancipacijos politikos koordinates. Šiandien reikia atmesti ne tik partinę –valstybinę „stalininio“ pavidalo kairę – tai dabar aišku visiems – bet taip pat visą „demokratinę kairę“, kaip strategiją, pagal kurią atstovaujamoji demokratinė valstybės sistema reformuoja pati save. Daug didesnė praeitojo dešimtmečio problema buvo ne „realiai egzistuojančio socializmo“ žlugimas, bet „demokratinės kairės“ pralaimėjimas. Šis pralaimėjimas iškelia klausimą: ar „komunizmo“ sąvoka dar galima apibrėžti radikalios emancipacijos politikos horizontą? Nepaisant tarpusavio teorinių skirtumų, visi dalyviai pabrėžia ištikimybę „komunizmo“ sąvokai. Pastaroji potencialiai tampa idėja, kuri lydi mūsų veiksmus, o taip pat instrumentu, leidžiančių mums atskleisti XX amžiaus politines katastrofas, taip pat ir glūdinčias kairėje.

 

Šiame simpoziume nebus svarstomi praktiniai politiniai klausimai, ekonominės, politinės ir karinės problemos, nebus aptariami naujo politinio judėjimo organizavimo reikalai. Šiandien reikalinga imtis radikalesnių klausimų – susirinkę filosofai aptars filosofinę komunizmo koncepciją, gindami stiprią tezę: nuo Platono laikų komunizmas yra vienintelė politinė idėja, verta filosofo.

 

Konferencijoje kalbės tokie filosofai, kaip Alainas Badiou, Terry‘is Eagletonas, Michaelas Hardtas, Jeanas Lucas Nancy, Antonio Negri, Jacques‘as Ranciere‘as, Gianni Vattimo, Slavojus Žižekas.

 

Daugiau informacijos rasite www.bbk.ac.uk.

 
Anarchija.info    
2009-03-12

 

Komentarai  

 
0 # bjauruhm Y-m-d H:i
hm, mirštantys dinozaurai kalbės apie šviesią ateitį? kodėl tada jiems nesurengus konferencijos Šiaurės Korėjoje?
 
 
0 # sertifikataityrinėtojas Y-m-d H:i
Čia tu išdavinėji sertifikatus, kas yra didžiai gyvas ir ne dinozauras? Nuo kuklumo, kaip matau, nemirsi.
 
 
0 # komunizmasViktoras Butas Y-m-d H:i
Ir neskaiciau apie ka ten raso jusu straipsnis nes tikrai zinau, kad tai yra viena is didziausiu kazkada reliai sukurtu egzistavusiu ir egzistuojanciu blogio formu.
 
 
0 # diskusijadopa Y-m-d H:i
Labai savalaikė diskusija!