Pasidaryk pats: Ašarinių dujų ir pipirinių aerozolių neutralizavimas
teorija

asarines dujos       Per sausio 16 d. riaušes Vilniuje sukarintos policijos pajėgos pirmą kartą Lietuvos istorijoje prieš miesto gyventojus panaudojo CS tipo ašarines dujas. Žinau, jie sako, kad taip reikėjo. Jie taip visada sako ir sakys, nes valstybė negali egzistuoti be tiesioginio ar užslėpto smurto prieš didžiąją valstybės gyventojų dalį. Tai neišvengiama. Ašarinių dujų ataka tėra menkas aplink vyraujančios valstybinės prievartos atspindys. Todėl turime būti pasiruošę.

 
Pradžiai keli bendri pastebėjimai:
 

Ašarinės dujos. Išlik ramus, kvėpuok lėtai ir atmink, kad tai laikina. Jei gavai dujų, geriausia pasitraukti iš tos vietos. Simptomai paprastai išnyksta po 30 min.

 

Pipirinis aerozolis. Išlik ramus. Kvėpuok lėtai ir atmink, kad tai laikina. Bjauriausi simptomai paparastai praeina po 20 min. Praskalauk akis neutralizuojančiu skysčiu. Atlošk galvą, kiek pakreipk ją į šoną ir pilk skystį ties vidiniu akies kampu taip, kad jis tekėtų link išorinio akies kampo. Reikia, kad skystis patektų į akį. Gali tekti padėti atmerkti akį nukentėjusiam. Galbūt šiek tiek skaudės, bet vėliau bus geriau. Jei neturi neutralizuojančio skysčio, naudok paprastą vandenį. Išsipūsk nosį, kosėk ir spjaudyk, bet nieko nenuryk.

 

Po to. Cheminiai ginklai, kol jų nepašalinai, ir toliau nuodija tave bei aplinkinius. Venk ką nors liesti. Nusivilk užnuodytus rūbus ir išskalbk juos. Palisk po vėsiu, kad neatsivertų kūno poros, dušu. Tavo kepenys sunkiai dirba neutralizuodamos nuodus, todėl venk alkoholio ar vaistų.

 

Gerai, dabar prie reikalo. Visame pasaulyje aktyvistai patiria cheminių ginklų poveikį ir bando sukurti veiksmingas antipriemones. Visuotinai pasiteisino šie neutralizuojantys poveikį tirpalai ir metodai:

 

Maalox'o tirpalas. Į plastikinį butelį įpilk vieną dalį Maalox'o ir vieną dalį geriamo vandens. Suplak. Viskas. Kiekvieną kartą prieš naudojant tirpalą reikia suplakti. Geriausiai neutralizuoja pipirinius aerozolius. CS ir kitų ašarinių dujų poveikio laiką sumažina perpus.

 

Maistinės sodos tirpalas. 100g maistinės sodos supilk į litrą geriamo vandens ir gerai išplak. Perfiltruok tirpalą pro švaraus audeklo skiautę ar kavos filtrą. Šis tirpalas neutralizuoja tik ašarinių dujų (CS, CN) poveikį.

 

Pipirinio aerozolio naudojimo atveju dažniausiai nukenčia ir oda. Šiuo atveju neutralizavimui naudojamas „AA ir A” (augalinio aliejaus ir alkoholio) metodas. Aiškiai pažymėk butelius, nes čia labai svarbi eilės tvarka. Paimk vatos ar medžiagos skiautę ir suvilgyk ją aliejumi. Švelniai valyk ja odą. Aliejus sugeria aerozolio likučius nuo odos. Galima tiesiog užpurkšti aliejaus ant odos ir atsargiai nuvalyti. Ant kitos švaraus audeklo skiautės užpilk alkoholio (tinka degtinė) ir nuvalyk aliejų nuo odos. Niekada nesumaišyk eilės tvarkos ir nepalik darbo nebaigto – aliejus turi būti nuvalytas.

 

apsauga nuo asariniu duju

 

Jei nori kam nors padėti, privalai visų pirma pasiklausti, ar jam reikalinga tavo pagalba. Pvz., „Labas, aš medikas ir galiu tau padėti. Neliesk savo veido. Prašau pasilenkti į priekį ir pasukti galvą, kad galėčiau praskalauti akis. Grįžęs namo palisk po vėsiu dušu.“ Rimtoje situacijoje ne pro šalį elgtis ryžtingai (pvz., kai žmogus be sąmonės), bet stenkis nepaversti to įpročiu ir netapti autoritariniu „gelbėtoju”, demonstracijos metu stumdančiu žmones į šalis.

 

Jei tavo veidą apipurškė pipirinėmis dujomis, veiksmų planas turėtų atrodyti maždaug taip:

– Veik greitai, nes skausmas bus pragariškas;
– Naudok tirpalą Nr.1;
– Visų pirma praskalauk akis;

– Jei įmanoma, praskalauk nosį ir burną (paskalauk ir išspjauk);

– Tuo pačiu tirpalu praskalauk odą (kelis kartus, jei būtina);

– Jei aplink nėra farų ir stipriai skauda veido odą, greit panaudok „AA ir A” būdą rūpestingai saugodamas akis;

– Padėk kitiems.
 
Parengė RB
2009 03 25

 

 

Komentarai  

 
-2 # kalba- gera bylakalba- gera byla Y-m-d H:i
manau greit uz riausiu kurstyma turetumet gaut byla
 
 
+2 # lolMaikUniversum Y-m-d H:i
Kurioj čia vietoj tas kurstymas ?
 
 
-1 # :/kalesvaikas Y-m-d H:i
foruminiai kretinai, jus greitai busite isnaikinti.
 
 
-1 # lolMaikUniversum Y-m-d H:i
Va čia tai atviras grasinimas ir prokurorams reiktų susidomėti :D
 
 
0 # asass Y-m-d H:i
netycia einant i maxima pro seimo rumus dedukams ir bobutems sie metodai turetu praversti :-)
 
 
0 # kas cia?machiavelli Y-m-d H:i
cia jus tai savo propaguojamu pacifizmu vadinat? jei ginkluojasi desinieji, tai jau militarizmas, o jums viskas leidziama..tik pamanyk - juk viskas vardan svento tikslo..dvigubi standartai
 
 
+1 # aerozoliu neutralizavimasJurgis Y-m-d H:i
Nebijokit duju.Baime-prie šas.Adrenalinas padeda neutralizuot dujas.
 
 
0 # kas tau pasidarė?machiavelli Y-m-d H:i
Nuo kada geriamo vandens su soda butelis pasidarė ginklu?
 
 
+1 # JurgiuiSavas Y-m-d H:i
Dujų tikrai nėr ko bijoti, bet geriau žinoti, ką daryti gavus gerą dozę. Adrenalinas padeda tik iki tam tikro lygio.
 
 
+1 # 123123 Y-m-d H:i
Nuo pipiriniu duju nukentejusias akis reikia pienu praplaut. Kuo riebesnis tuo geriau
 
 
0 # aklasaklas Y-m-d H:i
kas turi parduoti pipirines dujas?didziuasi a kaina 15lt
 
 
-3 # ATS: Pasidaryk pats: Ašarinių dujų ir pipirinių aerozolių neutralizavimaswebas Y-m-d H:i
papjausiu kas dujas panaudoja ,gaves kaskada ,pasekmes chujovos tiek sau tiek kitam givenimas sustojo ,arba pasibaige
 
 
-1 # Vargsai mentai :)TT Y-m-d H:i
Reikia ir mentams situ receptuku. Tada prie seimo paprasti, zali mentukai turejo stovet ir kvepuo dujom, be jokiu apsaugu :) Net gaila ju truputi buvo :)
 
 
+1 # ATS: Pasidaryk pats: Ašarinių dujų ir pipirinių aerozolių neutralizavimasDar atsimenu chemija Y-m-d H:i
CS - tai ortochlorbenzil delmonononitril ... seka tokia: likrimatoriai-> riebalai->spiri tai->vanduo , likrimatoriai tirpsta riebaluose, tie tirpsta spirituose, spiritai vandeni. Tepam veidus riebiu kremu, poto trinam spiritu/odekolo nu, poto vandeniu - viskas 8)
 
 
-1 # karoceRobertas Gusevas Y-m-d H:i
gavau blet duju, pagavo saka duok pinigus ti tep gavas kad pise man duju ir susprade man ir atkirta piings karoc