Anarchizmo kritikos bingo. Atpažink marksistus ir kapitalistus
pasidaryk pats

bingo     Tai linksma ir sarkastiška bingo kortelė, kurioje panaudoti patys tipiškiausi ir absurdiškiausi anarchizmo kritikos pavyzdžiai. Kortelės skyriai surikiuoti taip, kad vidurinioji horizontali eilutė būtų sudaryta iš dešiniųjų libertarų ir anarchokapitalistų argumentų, o vertikalus vidurinysis stulpelis – iš marksistų-leninistų ir valstybinių socialistų argumentų. Ši kortelė diskusijos metu padės atpažinti atitinkamos ideologijos šalininkus.

     1.1. Kvaili juokeliai WKUK komikų trupės stiliumi. Žr. „WKUK Anarchy

     1.2. Jei tau patinka anarchija, važiuok gyventi į Somalį!

     1.3. Anarchistinių respublikų Katalonijoje ir Ukrainoje pralaimėjimai įrodo, kad anarchizmas neveikia. Demokratinės Prancūzijos pralaimėjimas II Pasauliniame kare nesiskaito.

     1.4. Užauk ir susirask darbą!

     1.5. Anarchistai nieko niekada nepasiekė. Haymarketo aikštės įvykiai? Nieko apie juos nežinau.

     2.1. O kas rūpinsis keliais ir rinks šiukšles?

     2.2. Kodėl nesusikuriate politinės partijos ir nedalyvaujate rinkimuose?

     2.3. Žmonės yra per daug kvaili ir nuodėmingi, kad savanoriškai dirbtų kartu. Jiems reikia tinkamų lyderių.

     2.4. Kas kontroliuos korporacijas, jei nebus valstybės? Šiandien jas puikiai prižiūri korupcijai nepasiduodantys mūsų lyderiai.

     2.5. Pasiduodi utopijoms. Anarchija niekada neveiks kaip kapitalizmas ir valstybė, kurie puikiai veikia jau šiandien.

     3.1. Korumpuoti politikai niekada neleis atsirasti judėjimui, metančiam iššūkį valstybei (Ronas Paulas, 2012)

     3.2. Nesi tikras anarchistas, jei nepalaikai teisės į privačią nuosavybę, kapitalą ir samdomojo darbo vergovę.

     3.3. Žmogaus prigimtis yra...

     3.4. Dėl savo argumentų, kaip žmonės turėtų gyventi anarchistinėje visuomenėje, tampi toks pat blogas kaip Stalinas ar Pol Potas.

     3.5. Jei jau taip priešiniesi kapitalizmui, kodėl vis dar naudoji kompiuterį ir internetą? Ir kodėl perki maisto produktus?

     4.1. Tarkime, kad rytoj stebuklingu būdu įsigali anarchija...

     4.2. Šiandien neegzistuoja nė viena anarchistinė visuomenė, todėl anarchizmas niekada neveiks. Ne, aš nežinau, kada atsirado kapitalizmas.

     4.3. Valstybė reikalinga, nes žmonės nesugeba savarankiškai organizuotis. Mums reikia batų, nes mūsų kojos nepagamins joms tinkančių kaliošų.

     4.4. Jūsų revoliucijos visada baigdavosi pilietiniais karais ir žiauriomis diktatūromis. Tuo tarpu visos demokratinės revoliucijos buvo taikios ir nė karto nežlugo.

     4.5. Reikalauju pateikti visas būsimos anarchistinės visuomenės detales. XIX a. žmonės galėjo lengvai numatyti XX amžiaus kapitalizmą.

     5.1. Žmonėms reikalinga hierarchija. Visos žmonių visuomenės buvo hierarchinės.

     5.2. Kodėl anarchistai šiandien pat nekuria savo bendruomenių? Įsigykite iš valstybės ar kapitalisto žemės ir įrodykite, kad anarchizmas veikia.

     5.3. Be valstybės ir įstatymų aš tuojau pat eičiau žudyti dėl pramogos.

     5.4. Libertarusis socializmas yra oksimoronas.

     5.5. Sutinku su tavimi, bet niekas nepasikeis, todėl kam vargintis...

     Iš http://communist.anarchoblogs.org vertė RB

     2012 02 07

     anarchizmo kritikos bingo

 

Komentarai  

 
-8 # ;Dzender Y-m-d H:i
nors anarchija ir yra shudas, bet tipo uzskaitau shita lentele;D
 
 
+5 # Ats: Anarchizmo kritikos bingo. Atpažink marksistus ir kapitalistusSTOP ACTA - EUROPE. Y-m-d H:i
perskaiciau ir dabar pririsirinkau nereikalingos informacijos.pa samonej istrigo sitie kvaili posakiai. ir kam to reikejo?
 
 
+3 # hggrf Y-m-d H:i
Greit nusipirk "Alio reklamą" ir ieškok skelbimo "samonės ir pasąmonės valymo paslaugos". Gal dar pavyks susitvarkyti. Laikykis brol...
 
 
+2 # n-an-a Y-m-d H:i
nes visi argumentai/klau simai į kuriuos nesugebi atsakyti/paneig ti yra "tipiškiausi ir absurdiškiausi" dėl to juos galima ignoruoti
 
 
-1 # fsdhngrfytr Y-m-d H:i
Nea. Kai visi argumentai/klau simai, į kuriuos jau šimtą kartų atsakyta ir kurie jau šimtą kartų paneigti, kaišiojami vėl ir vėl, ginčytis nebėra prasmės, tačiau galima iš to pasijuokti.
 
 
-2 # Ats: Anarchizmo kritikos bingo. Atpažink marksistus ir kapitalistusJonas Y-m-d H:i
Taip, mes marksistai tikrai taip sakom :D
Bet argi mes nesiekiame to pačio tikslo, tik renkamies skirtingą kelią ?
 
 
+5 # fhytgrfytr Y-m-d H:i
A vot keliai ir yra esmė. Tikslai pas visus gražūs, kai pagalvoji.
 
 
+1 # Ats: Anarchizmo kritikos bingo. Atpažink marksistus ir kapitalistusZender Y-m-d H:i
Nu, nes anarchizme tie keliai konkreciai neapibrezti ir kiekvieno individo laisvai pasirenkami. Todel tikimybe, kad bus pasiektas bendras tikslas - niekine. Kai tuo tarpu anarchistu filosofiniai oponentai sekmingai uzvalde pasauli juokiasi is vargsu beletristikos ir giedojimu apie netrukus sugriusianti NWO plana ir sekmingai dempferiuoja bet kokiu "occupy X" pagrindines idejas, jas transformuodami kaip nori. Jus esat AP-GAI-LE-TI-NI ... kaip ir hipiai, kurie jau puse amziaus "kovoja" uz pasauline taika nieko kito nedarydami kaip tik svaigindamiesi ir grodami crunchy gruva. Jau net Unabomberis siulo vengti kolaboracijos su visokio plauko leftistais, jeigu nori kazka igyvendinti.
 
 
+2 # iukyjtrgytre Y-m-d H:i
jei jau nori paversti ką nors apgailėtinu, tai pristatyk ir savo pasiekimus, nes gerai būtų palyginti, o tada sutikti ar nesutikti. "kaip ir hipiai" netinka.
 
 
0 # :)MaikU Y-m-d H:i
Lentelė yra didelė šiaudinė baidyklė. Cituoti Ron Paul? Jis minarchistas, geriausiu atveju. Joks racionaliai mąstantis anarcho-kapital istas/laisvos rinkos anarchistas ir t.t. niekada nebalsuos ir nerems politikų. Toks jausmas, kad lentelė sudaryta žmogaus, kuris apskritai nieko neišmano apie anarchizmą (nei "kairįjį" nei "dešinįjį").