Alternatyvusis švietimas: filmo „Ateities laboratorijos“ peržiūra ir aptarimas
švietimas

ateities laboratorijos2011 m. rugsėjo 19 d., pirmadienį, 18 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia žiūrėti filmą apie Vokietijos mokyklas, kuriose įdiegtos alternatyvios mokymosi sistemos. 2004 m. sukurtas vokiečių žurnalisto Reinhardo Kahlo filmas „Ateities laboratorijos“ („Treibhäuser der Zukunft“) piešia realią viziją, kaip galėtų atrodyti ateities mokyklos.

 

Filmo peržiūra vyks „Artotekos“ kūrybinėse dirbtuvėse, A. Strazdelio g. 1, Vilniuje. Filmą pristatys Goethe's instituto švietimo ekspertas, projekto „Tarptautiniai jaunimo debatai” koordinatorius Lietuvoje Andreasas Rodenbeckas. Filmas bus rodomas vokiečių kalba su lietuviškais subtitrais. Po peržiūros vyks filmo aptarimas.


Žurnalistas Reinhardas Kahlas sumontavo šį filmą iš daugiau nei 200 valandų medžiagos, nufilmuotos alternatyvius mokymosi metodus taikančiose Vokietijos mokyklose. Šiose mokyklose laikas ir erdvė traktuojami netradiciškai, nebėra 45 minutes trunkančių pamokų, klasės erdvė yra radikaliai kitokia, nebėra susiskirstymo suolais ir aiškaus vaidmenų pasiskirstymo (mokytojas – mokinys). Visi mokosi vieni iš kitų, visi yra tuo pačiu metu ir mokytojai, ir mokiniai. Mokyklos virsta ateities laboratorijomis, atviromis naujoms idėjoms bei mintims, kur individo laisvė bei kūryba tampa svarbesnėmis už stengimąsi išlaikyti status quo.

 

„Mane sužavėjo vaikų portretai: ir filmo kadrai, ir jų komentarai yra tiesiog genialūs. Šis filmas vertas, kad patektų į pedagogikos istoriją.“ (Hartmutas fon Hentingas, pedagogikos profesorius emeritas, Bielefeldo ekspermentinės mokyklos įkūrėjas)

 

„Verkti norisi matant, kaip mokyklos galėtų tapti gyvybingomis gyvenimo erdvėmis, ir kad mūsų vaikai vis dar daug ko netenka.“ (Matthias Horxas, ateities raidos ir perpektyvių krypčių tyrinėtojas)

 

Filmo ištraukos:

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

LUNI info

2011 09 18

 

Komentarai  

 
0 # DennisViktoras Butas Y-m-d H:i
Man kažko patiko filmas Dennis.. Filmas apie žmogų nesugebantį integruotis į jį supantį pasaulį. Daugeliui šis filmas sukėlė panieką ir šleikštulį. Man kažkokį liūdesį. Filmukas tetruka tik 20 min Dennis http://www.youtube.com/watch?v=V1zFeHJzS5E&ob=av3e
 
 
0 # MokinčiauViktoras Butas Y-m-d H:i
Savo vaiką mokinčiau tobuliausią sukurtą meną http://www.youtube.com/watch?v=1eErrFPfrtg