Kartus okupacijos skonis. Įspūdžiai iš kelionės po Palestiną
švietimas

aplankyk palestina     Vasario 8 d., trečiadienį, 18:00 val., Laisvasis universitetas (LUNI) kviečia į susitikimą su nevyriausybinių organizacijų judėjimo aktyviste Eugenija Kovaliova, pirmąją šios žiemos pusę praleidusia Izraelio okupuotame Vakarų Krante. Šioje teritorijoje, kurią ji mieliau vadina Palestina, lektorė rinko medžiagą apie kultūrą kaip pasipriešinimo įrankį.

 
     Ji mielai sutiko pasidalinti asmeniniais kelionės įspūdžiais, parodyti nuotraukų ir papasakoti šiek tiek faktų. Susitikimas vyks baro „Misterija“ II a. salėje (Totorių g. 18, Vilniuje).

     Ar ką nors žinote apie Palestiną? Turbūt girdėjote, kad „Izraelis yra nuolat atakuojamas savižudžių Palestinos teroristų”. Taip pat žinote, kad Lietuvos valdžios atstovai balsavo prieš Palestinos įstojimą į UNESCO organizaciją. Jeigu daugiau nežinote – nieko nuostabaus! Pvz., DELFI užsienio naujienų archyve nuo lapkričio 17 iki 30 d. galima rasti viso labo tik tris su Palestina susijusias naujienas: Izraelis bombardavo taikinius Gazos ruože (lapkričio 27), Austrija suteikė Palestinos atstovybei Vienoje ambasados rangą (lapkričio 29), Islandijos parlamentas balsavo už Palestinos nepriklausomybę (lapkričio 30).

     Tačiau per tą laikotarpį Palestinoje įvyko mažiausiai 10 taikių demonstracijų, buvo areštuoti mažiausiai 78 žmonės, tarp jų 7 solidarumo judėjimo aktyvistai (užsieniečiai), keli vaikai, žurnalistė ir dar dvi moterys. Mažiausiai 7 kartus Izraelio kariuomenė apšaudė Gazos ruožą ir Viduržemio jūroje žvejojančius palestiniečius. Įvairiose Palestinos vietovėse Izraelio armija per tą laiką nugriovė svarbius irigacinius įrenginius, 4 gyvenamuosius namus ir išrovė mažiausiai 100 alyvmedžių.

     Lektorė kviečia iš pirmų lūpų išgirsti, kas iš tikrųjų vyksta už aukštų sienų, kuriomis aptverta Palestinos teritorija, ir ko mums nepasakoja didžioji žiniasklaida.

     Operatyvios ir objektyvios informacijos apie įvykius Palestinoje galima rasti portaluose:

     http://www.alternativenews.org/,

     http://www.ifamericansknew.org/

     LUNI info

     2012 02 06

     aplankyk palestina x2