LUNI KINAS 1: trumpų dokumentinių filmų peržiūra ir aptarimas
švietimas

luni kinas 1     2012 m. vasario 29 d., trečiadienį, 18:00 val., Laisvasis universitetas (LUNI) pradeda trumpų dokumentinių filmų peržiūrų ciklą „LUNI kinas”. Kas antrą trečiadienį žiūrėsime bei aptarsime trumpus socialinės tematikos filmus tam reikalui itin tinkamoje erdvėje – baro „Misterija” II a. salėje. Po kiekvieno seanso bus skiriamos 5-10 min. filmui aptarti. Visas renginys truks 1,5-2 val.


    Pirmajai „LUNI kino“ peržiūrai siūlomi trys filmai: „ A.L.F. The Frontline” (2004), Robin Burke „Living Lightly” (2007), „Inside American Nazis” (2011). Filmus kitoms peržiūros siūlykite el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
    

     A.L.F. The Frontline (2004) 16:30

     2004 m. pasirodęs 3-iasis filmas apie Gyvūnų išlaisvinimo fronto (Animal Liberation Front, ALF) veiklą skelbia šūkį „Nuotykiai geriau už atsargumą”. Dokumentiniai kadrai pasakoja, kaip ALF akttyvistai išlaisvina gyvūnus iš mokslinių laboratorijų, kailių fermų bei skerdyklų ir suranda gyvūnams namus specialiuose prieglobsčio rezervatuose, kuriuose gyvūnai gyvena laisvai iki savo gyvenimo pabaigos. Šis, kaip ir kiti ALF veiklą apžvelgiantys filmai, vertinamas gana kontroversiškai, nes kai kurių šalių valdžios (JK ir JAV) yra paskelbusios ALF organizacijas teroristinėmis.

     Robin Burke. Living Lightly (2007) 24:05

     Itin poetiškas Kanados režisieriaus Robin Burke’o dokumentinis filmas „Living Lightly” pasakoja apie natūralų žmogaus sąlytį su žeme bei gamta. Jame trumpai atpasakotas mistinės ramybės ir paslaptingo džiaugsmo kupinas Peterio Vido šeimos gyvenimas nuošalioje fermoje Niu Brunsvike, Kanadoje. Iš Slovakijos kilusio senovės amatų meistro šeima, apgaubta meilės ir rūpinimosi vienas kitu, neskubriai leidžia savo dienas idiliškame ir netgi utopiniame savo susikurtame pasaulyje.
    

     Inside American Nazis (2011) 45:54

     „National Geographic” filmas „Inside American Nazis” pasakoja apie JAV neonacių veiklą iš šių organizacijų „vidaus”. Filme apžvelgiamos trys JAV neonacių grupuotės („Aryan Nations”, „White Revolution” ir JAV nacionalsocialistų judėjimas), kurias vienija bendra ideologija, apimanti Hitlerio garbinimą, neapykantą žydams ir baltaodžių viršenybės idėją. Filme vaizdžiai parodoma, kaip Amerikos neonaciai išnaudoja rasistines ir antiimigracines nuotaikas, vis dar pasireiškiančias šioje šalyje.

     Reginys socialiniame „Facebook" tinkle: www.facebook.com

     LUNI info
     2012 02 28

     luni kinas 1 plakatas