aktyvizmas
Kviečiame rašyti ir teikti grafiką antrajam „Unizino“ numeriui!
aktyvizmas

unizinas 0     Kadangi po pirmojo numerio viešumoje kilo neaiškumų, koks čia anoniminis sąmokslinis leidinys, nusprendėm, kad antrasis turėtų būti atviras ir labiau pabrėžti iniciatyvos, kylančios iš apačios, pobūdį. „Unizinui“ nereikia vadų ir mistinių finansavimų, nes esama politinė ir kultūrinė padėtis ir taip kelia pakankamai pykčio, kad žmonės patys norėtų į tai kolektyviai reaguoti. Neatsisakome anonimiškumo ir raginame kitus garsiai pasakyti, kur turėtų baigtis viešosios kontrolės ribos, bet raginame nekonformistinių pozicijų atvirumą ir solidarumą.

 
Skelbiame karą karui! Internacionalistų pareiškimas dėl karo Ukrainoje grėsmės
aktyvizmas

tai ne musu karas      Karas karui! Nė lašo kraujo už „naciją”!

      Kova dėl valdžios tarp oligarchinių Ukrainos klanų grasina virsti tarptautiniu kariniu konfliktu. Rusijos kapitalizmas, turintis svarbių ekonominių, finansinių ir politinių interesų Kryme ir Rytų Ukrainoje, ketina pasinaudoti Ukrainos valstybės perversmu, kad įgyvendintų savo senus imperinius kėslus.

 
Abortų draudimas: kaip kovojama Ispanijoje?
aktyvizmas

Protestas prieš abortų draudimą Madride (c) AP/Scanpix 

Masiniai protestai Madride

Tūkstančiai žmonių vasario 8 d., šeštadienį Madride išėjo dar kartą į gatves, protestuodami prieš valdžios planus uždrausti abortus. Priėmus naująjį įstatymą, abortai būtų galimi tiktai išprievartavimo atveju arba jei atsirastų grėsmė moters ar vaiko sveikatai ar gyvybei. Į šias išimtis nėra įtraukta aborto galimybė net ir vaisiaus apsigimimo ar paveldimos genetinės ligos atveju. Tokios pačios nuostatos įtrauktos ir į lietuviškąjį abortų draudimo įstatymo projektą, kurio dar laukia svarstymas Seime.

 
Kaunas su žydrais, juodais ir raudonais: antifašistai kviečia protestuoti prieš LTJS eitynes
aktyvizmas

antifa

     Vasario 16-ąją Lietuvos tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) Kaune organizuoja tradicines eitynes: prisidengę trispalvėmis skleidžia ksenofobiškas, rasistines, homofobiškas ir seksistines idėjas. Antifa.lt kolektyvas kviečia visus, nepritariančius teiginiui “Lietuva - lietuviams” prisijungti prie protesto prieš LTJS. Eitynių metu, 15val. antifašistai ir jiems prijaučiantys renkasi Miesto sode (priešais Kauno miesto savivaldybę).

 
Saviorganizuojanti ir savivaldi Maidano revoliucija
aktyvizmas

mazeikis maidane     Išvykau iš Kijevo namo. Galima apibendrinti penkių parų patyrimus. Manau, svarbu pažymėti, kokie socialiniai žmonės kelią orią galvą laisvai gyventi. Tai daugiau nei noras būti ES, daugiau nei blankių opozicijos lyderių palaikymas, daugiau nei oranžinė 2004 m. revoliucija, kuri virto tik dar viena oligarchų pergale. Naujasis Maidanas yra pilietinės savivaldžios visuomenės, sudarytos iš daugelio autonominių ir tiesioginės komunikacijos būdu sutariančių bendruomenių, augimas.

 
Kaip nieko nedirbti ir išlikti darbe? Naudingų patarimų gidas biuro darbuotojui
aktyvizmas

biuro planktonas     Šiuolaikiame biure slypi daugybė pavojų. Nuo rizikos būti atleistam iki streso, pasikartojančių įtampos traumų (PĮT), nuobodulio ir t. t.. Šis naudingas gidas padės tau įveikti šiuos pavojus ir gyventi laimingą bei darbingą gyvenimą, o galbūt padės sukurti nors kiek geresnį pasaulį.

 
Nepatenkintieji kviečiami įsukti po varžtą į „Maximos“ karstą
aktyvizmas

 

pirk valgyk prisijunk     Reaguodami į Rygoje įvykusią nelaimę ir parduotuves „Maxima“ valdančios bendrovės elgesį prieš ir po tragedijos, gyventojai skelbia pilietinio nepasitenkinimo akciją „Varžtas į Vilniaus Prekybos karstą“. Sekmadienį, 13 val. neabejingi nelaimei ir verslo cinizmui žmonės kviečiami susirinkti prie didžiausios vartojimo šventovės Baltijos šalyse – Vilniaus „Akropolio“.

 

 
Kaip atleisti savo bosą? Tiesioginio veiksmo gidas darbininkui
aktyvizmas

iww atleisk sefa     „Nežinau jokio kito dalyko, kuris, atliktas tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku, suteiktų jums tiek pasitenkinimo ir tokį galvos skausmą darbdaviui, kaip nedidelis sabotažas“ (Billas Haywoodas, „Pasaulio pramonės darbininkų“ (IWW) profesinės sąjungos aktyvistas).

 
Internete pasirodė antrasis feministinio žurnalo „Dilgėlė” numeris
aktyvizmas

dilgele feminism is sexy     Po trejų metų pertraukos internetinėje Lietuvos erdvėje pasirodė antrasis feministinio žurnalo „Dilgėlė” numeris. Vėlyvą 2010 m. pavasarį VšĮ „Naujos kartos moterų iniciatyvos“ (NKMI) iniciatyva pasirodęs pirmasis „Dilgėlės” numeris buvo skirtas feminizmo baimei, tuo tarpu antrasis skirtas seksualumui.

 
2014 m. sausio 5 d. Helsinkyje vyks antrasis Baltijos šalių anarchistų susitikimas
aktyvizmas

bam 2014     Pirmasis Baltijos šalių anarchistų susitikimas (Baltic anarchist meeting, BAM) 2012-ųjų gegužę vyko Taline, Estijoje. Susitikime dalyvavo daug anarchistų iš įvairių šalių, atmosfera buvo gera ir jaudinanti. Antrasis susitikimas vyks 2014 m. sausio 5 d. Helsinkyje, pasibaigus „Senelis Šaltis prieš Putiną“ festivaliui.

 
„Mes – ne mašinos“: darbininkių kova „Chung Hong“ elektronikos fabrike Lenkijoje
aktyvizmas

Chung Hong 01     Elektronikos fabrikas specialioje ekonominėje zonoje, maži atlyginimai, ilgos darbo valandos, trumpi pasamdyk-atleisk kontraktai – tai, ką mes dažniausiai girdime apie Kiniją, Malaiziją ar Meksiką, vyksta čia pat, t.y. apie 350 kilometrų nuo Berlyno, Vokietijos. 2011 metų pabaigoje darbininkės organizavosi dėl blogų darbo sąlygų Chung Hong Electronics fabrike, kuris yra Taivano ir Kinijos gamintojas, gaminantis įvairias detales Korėjos tarptautinei korporacijai LG, įsikūruaiai specialioje ekonominėje zonoje (SEZ) Wroclawo-Kobierzycės vietovėje pietvakarių Lenkijoje.

 
Nadežda Tolokonikova: „Pirmadienį, rugsėjo 23 d., aš pradedu bado streiką“ (laiškas)
aktyvizmas

nadezhda     Nadežda Tolokonikova, nuteista kalėti du metus grupės „Pussy Riot“ narė, paskelbė atvirą laišką apie kolonijos PK-14 kasdienybę ir pradėjo bado streiką reikalaudama žmogiškų sąlygų.

    

     Nadeždos Tolokonikovos laiškas iš Mordovijos kolonijos PK-14

     Pirmadienį, rugsėjo 23 d., aš pradedu bado streiką. Tai kraštutinis metodas, tačiau esu visiškai tikra, jog tai vienintelė įmanoma išeitis susiklosčiusiomis aplinkybėmis.

 
Stambiojo kapitalo ir socialinių būstų konfliktas Varšuvoje
aktyvizmas

syrena 00     Kai kalba pasisuka apie būsto alternatyvas, pirmiausia kyla mintis apie apšnerkštas lindynes arba apie užimtus jaukius , bet uždarus butukus, kur galima apsilankyti tik per pažintis. Bet yra dar viena būsto forma – socialiniai centrai. Birželio pabaigoje lankiausi tokiame Varšuvoje. Žmonės, kuriuos mačiau – tvirti, atkaklūs, spinduliuoja vidinę stiprybę.

 
„Istorijos klastojimui – NE!“
aktyvizmas

Atsišaukimas į Lietuvos gyventojus!

 

Lietuvoje veikiančios nacionalistinės organizacijos aukština 1941-ųjų birželio 23d. sukilėlius ir vėliau veikusią Lietuvos laikinąją vyriausybę. Tačiau ar tikrai yra už ką?

 
Tuščių puodų protestas prieš taupymo politiką
aktyvizmas

tusciu puodu protestas     Kreipiamės į visus laiminguosius, kurie džiaugiasi Lietuvoje vykdoma taupymo politika. Kviečiame juos į linksmas „diržų veržimo” pasekmes pajutusių Lietuvos gyventojų eitynes!

 

     Daugelio Europos šalių, kuriose vykdomas griežtas taupymo kursas, politikai pristato Lietuvą kaip efektyvios „diržų veržimo” strategijos pavyzdį. Lietuvos „taupymo stebuklas” tapo oficialia politinės propagandos kliše, dažnai eksploatuojama tarptautinėje spaudoje. Lietuviai Europoje šiandien yra žinomi kaip žmonės, sutikę kentėti, dirbti mažai apmokamą darbą ir gyventi skurdo sąlygomis.

 
Spalvotosios revoliucijos šešėlis Ašarų Pakalnėje
aktyvizmas

SAZINE RAMI     Neseniai įvyko pirmasis Seimo rinkimų turas. Rezultatai jokios nuostabos nesukėlė. Net nuobodu. Iš anksto buvo prognozuojama, kad laimės Darbo partija ir socialdemokratai, o Kubilius ir liberalai greičiausiai atsidurs vadinamojoje „opozicijoje“. Štai rinkimai įvyko – prognozė pasiteisino: Darbo partija ir socialdemokratai pirmajame ture gavo daugiausiai vietų parlamente.

 
Teatralizuotą parodos atidarymą VU pasitiko akyla apsauga
aktyvizmas

sakalio paroda 0     Prie įėjimo į Vilniaus universiteto biblioteką ketvirtadienio popietę suorganizuotą taikią teatralizuotą grafiko Antano Šakalio suvenyrinių vokų parodos atidarymo akciją universitetas pasitiko akyla apsauga. Akcija atkreiptas visuomenės dėmesys į tai, kad šiuo metu VU bibliotekos Baltojoje salėje eksponuojamų kūrinių autorius nevengia savo darbais skatinti antisemitizmo, homofobijos ir ksenofobijos.

 
IWW pareiškė solidarumą su streikuojančiais Zarasų mokytojais
aktyvizmas

IWW solidarumas 1     Prieš porą savaičių Lietuvoje pradėjo Pasaulio pramonės darbininkų (Industrial Workers of the World, IWW) profesinės sąjungos padalinys. Nors sąjungoje kol kas žmonių nedaug, mūsų užteko, kad pareikštume solidarumą pirmadienį Zarasuose vykusiame Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) mitinge.

 
Aktyvistės laiškas Baltijos cirkui
aktyvizmas
Trečiadienis, 22 Rugpjūtis 2012 07:34

aktyvistai     Dažnas išgirdęs apie veiksmą už gyvūnų teises, greitai prieina prie išvadų – „Ai, tai čia tie hipiai, kuriems niekas nerūpi, tik aiškinti mums visiems, kad gyvūnai nusipelnė geresnio gyvenimo“. Mes nesame tie žmonės.

 

 
Derrick Jensen. Akivaizdžios tiesos
aktyvizmas

 

jensen     Šiandien nebūtų nei mažiausios galimybės priimti originalų Laukinės gamtos išsaugojimo aktą. Šiandien aplinkosaugininkai pernelyg įsitraukė į gynybą. Žinoma, būta puikių žaliųjų platformų ir politikos dokumentų, tačiau niekas iš to, ką teko skaityti, neatitinka šiandienos neatidėliotinos būtinybės. Todėl nutariau parengti deklaracijos juodraštį:

 
Daugiau įrašų...
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 1 iš 62