80 procentų Lietuvos gyventojų nesutinka su aborto draudimu
aktyvizmas

alt      Šiandien prie Seimo prasidėjo neterminuota „budėjimo“ akcija. „Budima“ bus kiekvieną darbo dieną nuo dešimtos iki vienuoliktos valandos tol, kol, anot dalyvių, Seimas juos išgirs. Akcijos priežastis - Seimo svarstomi įstatymo projektai: gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymas, kuriuo ketinama praktiškai uždrausti abortus bei valstybinė šeimos politikos koncepcija, pagal kurią tik vyro ir moters santuokos pagrindu sukurta šeima yra laikoma valstybės subjektu. Akcijos dalyviai teigia, jog toks šeimos modelis diskriminuoja vienišas motinas, vienišus tėčius, našlius, našles, išsiskyrusias šeimas, partneryste pagrįstas šeimas bei kitas šeimos formas, nes jos neatitinka „vyro ir moters santuoka pagrįstos šeimos modelio“. Pasak protestuotųjų, tik tokioms šeimoms bus teikiamos įvairios lengvatos, nuo lengvatų įsigyjant būstą iki suteikiamos pirmenybės priimant į valstybinę tarnybą. Aktyvistai primena 1995 m. liepos 3 d. priimtos Vaiko teisių konvencijos antrąjį straipsnį, kuris garantuoja teises kiekvienam vaikui, be jokios diskriminacijos, nepriklausomai nuo vaiko, jo tėvų arba teisėtų globėjų rasės, odos spalvos, lyties, kalbos, religijos, politinių ar kitokių pažiūrų, tautybės, etninės ar socialinės kilmės, turto, sveikatos, luomo ar kokių nors kitų aplinkybių. Antras punktas teigia, kad Valstybės dalyvės imasi visų reikiamų priemonių, kad vaikas būtų apsaugotas nuo bet kokios diskriminacijos ar bausmių dėl vaiko tėvų, teisių globėjų ar kitų šeimos narių statuso, veiklos, pažiūrų ar įsitikinimų.


           Taip pat ,„budėtojų“ nuomone, abortų draudimas pats savaime nepakeistų Lietuvoje nei ekonominės, nei socialinės padėties, neišmokintų žmonių atsakingai žvelgti į tėvystę ir nepakeltų demografinių rodiklių. Pradėti reikia nuo tinkamo lytinio ugdymo ir švietimo, nuo paramos visoms šeimoms, o ne tik tradicinėms, nuo sudarymo lankstesnių darbo sąlygų, darželių steigimo ir panašiai.

Tokie tautos atstovai kaip Valdemar Tomaševski nesigilina į aborto kaip reiškinio priežastis, o primeta Lietuvai katalikiškų dogmų suvaržytos Lenkijos modelį. Įstatymo iniciatoriai teigia, norintys pačias apsaugoti moteris. Tačiau moteris jie saugo tik spręsdami už jas ir nepaisydami piliečių daugumos (virš 80 procentų apklaustųjų nesutiko su abortų draudimu) ir , kaip matome iš šeimos politikos koncepcijos, suteikdami privilegijas tik tradicinei šeimai. Tuo tarpu Lietuvoje apie trečdalis vaikų yra gimę ne santuokoje, priėmus tokią koncepciją jų gyvenimas dar pasunkėtų.

„Budėtojai“ kviečia visuomenę kuo greičiau pareikšti savo nuomonę, nes, nepaisant visuomenėje kilusio atgarsio, valstybinė šeimos koncepcija bus svarstoma jau gegužės 15-ą dieną.

 alt

 

Komentarai  

 
0 # Abortų draudimasKarolis Jachimavičius Y-m-d H:i
Ar tos plakatus laikančios merginos ruošiasi darytis abortus?
 
 
0 # xalgis777 Y-m-d H:i
Tos plakatus laikančios merginos pasisako už pasirinkimo laisvę ir teisę.Nors nemanau,kad K.Jachimavičiui žodis laisvė ką nors reiškia.Sprendž iant iš jo klausymo pateikimo,jam priimtinesnis žodis "dogma".
 
 
0 # Abortų draudimasKarolis Jachimavičius Y-m-d H:i
Aš moku skaityti. Tai nežinai, ar jos ruošiasi darytis abortus.
 
 
0 # Abortų draudimasjuoziukas Y-m-d H:i
ruostis gal ir nesiruosia, bet tokiom abortus reiketu priverstinai daryt, kad daugiau tokiu isgamu neprivistu.
 
 
0 # :)Bitininkas Y-m-d H:i
Visi pasisakantis už teisę valgyti karčiuosius pipirus - turi būti šeriami per prievartą pipirais :-)
 
 
0 # hmmoteris Y-m-d H:i
įdomu tai, kad daugiausiai už abortų uždraudimą rėkauja vyrai, kuriems niekad nereiks darytis nei legalaus, nei nelegalaus aborto.
gera jaustis PATINĖLIAIS, atsakingais už patelės apvaisinimą ir populiacijos reguliavimą?..
 
 
0 # !!!Vilma Y-m-d H:i
Nekreipkit demesio i narciza jachimaviciu:-) Jis piarshcikas tipinis, nebetelpa savo pravdoj, tai cia i savo asmeni demesio atejo pakreipt. Pagal jo rashliavas, tai jam ant visko dzin,ir jis tik tipinis jobaris hedonistas, kaip koks Mantas Petrusevicius ar Egmondas Bzeskus. Lialiu draugas, v.z.
 
 
0 # vilmaijuoziukas Y-m-d H:i
o tu eiline klaviaturos kare ;-)
 
 
0 # JuozukuiVilma Y-m-d H:i
Nea, už klaviatura aš labiau mėgstu mačetę...
 
 
0 # Vilmaijuoziukas Y-m-d H:i
tavo macete pries mano MP40 nieko verta ;-)