Sausio 14-ąją duris atvėrė virtualus „Kapitalizmo istorijos muziejus“
aktyvizmas

kapitalizmo istorijos muziejus        Šių metų sausio 14 d. startavo naujas lietuviškas kairiųjų projektas – internetinis „Kapitalizmo istorijos muziejus“. Šio projekto idėja kilo internete vartant absurdišką propagandinį projektą „Pasaulinis komunizmo muziejus“. Nežinodami, kokį atkirtį įmanoma duoti tokiam bukinimui, turėjome 4 idėjas:

1) Sukurti tinklapį, kuriame būtų koncentruota intelektuali kapitalizmo kritika; 2) Sukurti šviečiamąjį tinklapį, kuriame būtų pateikta informacija apie visas radikalias kairiąsias idėjas – komunistų, anarchistų ir t.t.; 3) Sukurti religijos kritikos puslapį; 4) Sukurti antikapitalistinę video/foto galeriją. Galų gale nutarėme, kad visa tai reikia apjungti ir sukurti vieną „Kapitalizmo istorijos muziejų“.

 

Mefisto, 2010 m. sausio 14 d.

 

„Kapitalizmo istorijos muziejaus“ manifestas

                                                   

Jau 20 metų esame nepriklausomi. Ir visus 20 metų blogėja daugumos mūsų šalies piliečių gyvenimo kokybė. Šio proceso kulminacija – pasaulinė ekonomikos krizė. Ištisus 20 metų dėl visų nelaimių valdžia kaltino pirmtakę – Tarybų Sąjungą, o dėl pastarosios krizės ji apkaltinto... visą pasaulį. Negi tai tiesa?

 

Pastaraisiais 20 metų daug nuveikta kriminalizuojant tikras kairiąsias teorijas. Pasistengta netgi uždrausti komunistinę simboliką (net mokinukui aišku, jog kūjis su pjautuvu buvo ne tik TSRS herbe ir vėliavoje – tai viso pasaulio kairiųjų simbolika, naudojama dar nuo XIX amžiaus). Įsteigtas „Genocido ir rezistencijos tyrimų centras“, internete sukurtas „Komunizmo nusikaltimų muziejus“, kurį pasišovė remti Lietuvos politikai. Ar iš tiesų visos bėdos tik dėl vienintelės šmėklos? Šmėklos, ilgai klaidžiojusios po Europą – komunizmo šmėklos? Negi po 20-ies metų galima kaltinti vien tik ją?

 

„Kapitalizmo istorijos muziejaus“ įkūrėjai ragina ištarti: „NE, NESUTINKAME!“. Tarybinė valdžia per 20 metų, nuo 1944 iki 1964-ųjų, įstengė pakeisti Lietuvą neatpažįstamai, tad kodėl mūsiškiams nepakako tiek pat laiko – nuo 1990 iki 2010-ųjų? Galbūt kaltas visai ne komunizmas? Tada kas?

 

Pažvelkime į pasaulį. Ar tikrai užsienyje gyvenimas klotas rožėmis ir auksu? Toli gražu ne. JAV žemiau skurdo ribos gyvena 17% gyventojų, neskaitant pilietybės neturinčių imigrantų, kurių skaičius nuolat svyruoja nuo 13% iki 40%. Ar ši ekonominė krizė, užklupusi mus dabar, yra atsitiktinumas? Toli gražu ne. Vakaruose į krizes seniai žiūrima kaip į įprastą reiškinį, tarsi į lietų, kuris ateina ir praeina. O kas tą lietų sukelia? Ekonominė formacija, kuri turi pavadinimą – tai KAPITALIZMAS.

 

Šiame tinklapyje stengsimės teikti objektyvią informaciją, susijusią su ekonomika, istorija ir politika. Stengsimės parodyti tikrąjį kapitalizmo – žiaurios ir represyvios santvarkos – veidą. Stengsimės supažindinti su istoriniais įvykiais, kaupti kritinės teorijos medžiagą, operatyviai rašyti apie nūdienos įvykius. Neužsiimsime demagogija ir „masių agitacija“ – aptarsime kapitalizmo alternatyvas, bet nė vienos jų nepropaguosime. Tinklapyje bus pateikiami nevienareikšmiai ir polemiški įvairių autorių požiūriai.

 

Žinoma, aktualiausi yra mūsų pačių namai – Lietuva, todėl jai bus skiriamas didžiausias dėmesys. Antras pagal svarbumą tyrimo objektas – tai tvirčiausias kapitalizmo bastionas Jungtinės Amerikos Valstijos, ilgiausiai besilaikanti imperialistinė kapitalizmo valstybė. Nepamiršime ir kitų ne mažiau svarbių šiuolaikinio kapitalizmo valstybių – Rusijos, Kinijos, ES.

 

Kviečiame visus savanorius remti mus straipsniais bei pasiūlymais. Apsilankykite http://kapitalizmoistorija.org. Rašykite adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

„Kapitalizmo istorijos muziejaus“ autorių kolektyvas

2010 01 14

 

Komentarai  

 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
Jėga, sveikinu su įsikūrimu, gal galima būtų sužinoti kiek žmonių idėjo darbo ir kokios būtent "filosofijos" laikysis, iš pirmo žvilgnsio komunistų/socia listų..
 
 
0 # gatavasFMJ Y-m-d H:i
"Imperialistinė kapitalizmo valstybė" :D grįžkit į miškus ir valgykit nudobtas kates. Daug neišsireiškiant , sedėkit ir verkit, norint viskas įmanoma, ne vieną mačiau ir ne vieną pažįstu kuris ne tik pastatė save respektabilaus asmens vietoje, bet ir gyvenimą normalų susikūrė, o daunams telieka būt daunais ir šnekėt apie blogio imperijas :-)
 
 
+1 # Communism/Anarc hism FTW!gism Y-m-d H:i
Jega ! senai tokio dalyko reikejo.
 
 
-1 # :)Fock Y-m-d H:i
Na pagaliau nustojot slėpti, kad esat tarybų valdžios išsiilgęs mamyčiukų ir išlaikytinių papžindžių būrelis. Pasirašinėjanty s skirtingais vardais. Vienur anarchistais, kitur kairiaisiais ar atvirai komunistais, o iš tiesų tai viena ir ta pati homikų chebra.
 
 
+1 # išsigelbėjimas NacionalizmasViktoras Butas Y-m-d H:i
Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje turi būti Socialnacionali zmas
 
 
0 # ...Upe Y-m-d H:i
Šaunuoliai,svei kinu!
 
 
0 # Skirta (:)))Viktoras Butas Y-m-d H:i
,,fašistus į kanalizaciją" Gerai, kad dar ne į šiukšlių konteinerį, nes surade skvoteriai suėstų ir užsikrėstų. O kartu ir jūs nuo jų fašizmu
 
 
-1 # negi neliko anarchistuauto-bus Y-m-d H:i
Viska pasako tame puslapyje patalpintos nuorodos, anarchistai dauniukai negi nematote kad susidejote su bukagalviais bolsevikeliu likuciais, pats en arche kazkada klykavo kad anarchistas turi buti didesnis antibolsevikas uz betkoki patriota, o cia prasau prisileido visokiu mefisto is leftu ir komunizmu, kuris naudojasi anarchija savo slykscia demagogija skleist, atsipeikekit jei dar yra kazkiek mastanciu anarchija.lt redakcijoje, arba uzdarinekit puslapi ir prisijunkit komunizmu, pokariu ir kito meslo, nes pradedat niekuo nesiskirt.
 
 
0 # evalduinemastantis antikomunistas tskant Y-m-d H:i
atsipeiket nuo ko? nuo to kad komunizmas kaip ir fasizmas yra tas pats b... tik kitoj rankoj? ar nuo to kad didieji antikapitalista i siajme tinklapyje siulo kapitalizma pakeisti komunizmu, kas man tera tik vienos sistemos pakeitimas kita, bet vis tik SISTEMA.

p.s. as antikapitalista s jeigu ka
 
 
0 # ...auto-bus Y-m-d H:i
butent (pritariu nemastanciam antikomunistui. .). Gal nebekiskit to raudonojo fasizmo, be to tie puslapiai eiliniai bolsevizmo nusikaltimu reabilitacija ir tiek, kaip leftininkai apsiputoja teisina golodomora ar katynes zudynes, kazkas neitiketino. Zudiku teisintojai ir tiek. Ir prie ko cia tos tautines institucijos, man jos visiskai neidomios. Tai nepaneigia bolsevizmo nusikaltimu suskiai.
 
 
0 # pasuojadisidentas b. Y-m-d H:i
za cto borolis', na to naparolis' :sad:((
 
 
0 # KobaKoba Y-m-d H:i
Sveikinu!
 
 
0 # Я не против коммунизмаcarla Y-m-d H:i
В.Волин писал: "Я не против синдикализма: я против его мании величия; я против превращения его (нерабочими верхами) в единую окостенелую и непогрешимую догму - по образу и подобию марксизма и политических партий.

Я не против коммунизма: я против его сектантской узости и нетерпимости, я против его догматического искажения и омертвения.
 
 
0 # Kapitalizmoisto rija.org tai ne BOLŠEVIKINIS portalas, o ANARCHISTINISDonatas Y-m-d H:i
Jiems priešai yra komunistai lygiai taip pat, kaip ir fašistai, buržujai ir tt.
 
 
0 # nique ta merecarla Y-m-d H:i
Disidentas Bacevyčia jau pasiskelbe ikursias postanarchistu (-ciu) grupe 'nei kurvu, nei davatku'. zinant metaforini sio savito mastytojo stiliu epiteta "kurvos" galima laisvai interpretuoti kaip komunistu sinonima, "davatkas", tokiu budu", taikant anachroniskiems fundamentalista s bei sindikalizmo apastalams.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b2/Anfem.svg/180px-Anfem.svg.png
 
 
0 # nepagavau idejoskairysis Y-m-d H:i
nepagavau, ko jum taip super nepatiko anti komunistinis portalas? gal kazka praziurejau, nu bet posimts, nu sudas tas "komunizmas" (tokia jau igavo konotacija ir niekas nereabilituos XIXamziaus tikros esmes jo, kuri, reikia pripazint, utopine ir nusenus jau).... antikapitalisti nis ir gerai portalas, bet negi blogai antikomunistini s????
 
 
0 # against labourclara c. Y-m-d H:i
Ever since the Nazis seized power, any political party is a labour party and a capitalist party at the same time. In the "developing societies" of the East and South, the labour parties mutated into parties of state terrorism to enable catch-up modernisation; in Western countries they became part of a system of "peoples' parties" with exchangeable party manifestos and media representatives . Class struggle is all over because labour society's time is up. As the labour society is passing away, "classes" turn out to be mere functional categories of a common social fetish system. Whenever social democrats, Greens, and post-communists distinguish themselves by outlining exceptionally perfidious repression schemes, they prove to be nothing but the legitimate heirs of the workers' movement, which never wanted anything else but labour at all cost.
 
 
0 # Kapitalizmo istorijos muziejusComandante Y-m-d H:i
Kapitalizmo istorijos muziejus - tai ne proanarchistini s, ne probolševikinis , ne prokomunistinis , ne prosocialistini s ir ne joks kitoks. Tai tiesiog ANTIKAPITALISTI NIS portalas. O ideologijos jokios portale nepropaguojam. Jei įdomu, kokių pažiūrų kūrėjai - anarchokomunist ai.
 
 
0 # jeigu tikrai -- tik antikapitalisti nis...disidentas b. Y-m-d H:i
...plius: pasalinsite nuorodas i leninistinius portalus... paaukociau visa tryliktaji atlyginima. koks jusu banko saskaitos nr?
 
 
0 # O tarkimKomuNacis Y-m-d H:i
O tarkim sitame puslapyje pristatysit NACIONALDARBIZM A kitaip zinoma kaip GERVALDIZMA? :DDDD Tai irgi siokia tokia "alternatyva" :DDDD

O siaip super puslapis. Sekmes jums :-)
 
 
0 # draugamsanarchofeministas b. Y-m-d H:i
to mefisto: as dar per jaunas zurnalistikai :-)
to anonimas: sekmes laboratorinio ograzmo paieskose!