Ukrainos feministės FEMEN: prezidento rinkimai kaip prostitucija (video)
aktyvizmas

ukrainos rinkimai prostitucija        Ukrainos prezidento (-ės) rinkimų kampanijai, kuri baigėsi sausio 17 d., buvo išleista daugiau nei 1 mlrd. dolerių. Tai daugiau nei įspūdinga suma krizės nustekentai šaliai, kurioje galo su galo nesuduria milijonai žmonių. Ukrainos moterų judėjimo „Femen“ feministės š.m. sausio 14 d. teatralizuota akcija parodė rinkiminės kampanijos esmę – 18 prostitučių (kandidatų į prezidentus) viliojo klientus (rinkėjus) tiesiog gatvėje.

 

18 feminisčių persirengė lengvo elgesio merginų apdarais ir surengė akciją prie pastato, kuriame įsikūrusi centrinė prezidento rinkimų komisija. Kiekviena jų vaizdavo vieną iš 18 kandidatų ir laikė reklaminius plakatus „Išrink mane“. Merginos užkabinėjo praeivius, stabdė automobilius ir ragino už jas „balsuoti“ – duoti pinigų. Vėliau feministės bandė lipti per tvorą ir šturmuoti rinkimų komisijos pastatą, tačiau nesėkmingai.

 
18 politinių prostitučių
 

Nuogu užpakaliu už sąžiningus rinkimus

 

2009 m. rugpjūčio 23 d. tas pats feminisčių judėjimas surengė akciją „Ukrainos laikas“, kuria kvietė boikotuoti valdžios surengtas linksmybes Nepriklausomybės šventės proga. Iš kūnų jos sudėliojo laikrodį, kuris „rodo“ šį laikmetį. „Mes suprantame, kad kiekvienam iš mūsų dabar yra sunkūs laikai – ekonominė krizė užsitęsė, politinės rietenos seniai atsibodo, – todėl norisi pailsėti ir pasilinksminti. Kita vertus, dabar ne metas užmerkti akis, nematyti realybės ir kvailai linksmintis dėl to, ko iš tikro nėra – nepriklausomos Ukrainos“ – sakė „Femen“ atstovė Ana Gucol.

 
 
Parengė en arche
2010 01 17

 

Komentarai  

 
0 # Paprastai gyvenime būna, kas daug rėkia tas pats...Viktoras Butas Y-m-d H:i
Čia kaip Lietuvos Olia lia ir zerskio tipo analogas visais įmanomais būdais lendantis į eterį ir viešumą su vieninteliu tikslu.Įdomu kaip klostosi jų pačių asmeninis gyvenimas. Duodu galva nukirst, kad toli gražu kitoks nuo viešai deklaruojamų vertybių. Jau tos visos Oksanos
 
 
0 # FEMEN ir Olialia: aktyvi kritika vs pasyvus pataikavimaskabliataskis Y-m-d H:i
Svarbiausias skirtumas tarp Ukrainos feminisciu akciju ir Olialia yra tas, kad ukrainietes kritiskai reflektuoja situacija ir ragina nebuti uzliuliuotems rinkiminiu ar vartotojisku pazadu. Olialia merginos butent ir yra tas uzliuliavimas, skirtas pamirsti rimtas problemas. Gal jos ir nera kvailos, bet savo smegenu nedemonstruoja. Yra visiskos prodiuseriu leles ir dominuojancio patriarchalinio rezimo tarnaites.
 
 
0 # Kita kita vertusViktoras Butas Y-m-d H:i
Nors kita vertus, skelbia ir neblogų dalykų pvz, kad miegoti galima tik su ukrainieciais, savo tautos atstovais