2008 m. kovo 3 d. prasideda neterminuotas Lietuvos mokytojų streikas
aktyvizmas
      Š.m. kovo 3 d., pirmadienį, iš 1400 Lietuvos mokyklų pradeda streikuoti apie 200 mokyklų mokytojai. Streikuojantys mokytojai žada pirmadienį pasirodyti darbo vietose, tačiau pamokos mokymosi įstaigose nevyks. Dar apie dviejų šimtų mokyklų pedagogai turėtų prisidėti prie streikų antradienį ir trečiadienį. Dalis mokytojų planuoja protestuoti ir drastiškesnėmis priemonėmis - rengti bado akcijas ir mitingus.

      Trečiadienį į Vilnių iš visos Lietuvos suvažiuojantys mokytojai bandys žadinti valdančiosios daugumos partijas mitinguodami prie Seimo. Lietuvos mokinių parlamentas kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga antradienį ketina surengti šalyje akciją. Per ją mokiniai vaikščios miestų perėjomis, šitaip siekdami atkreipti visuomenės bei valdžios dėmesį į tai, kad dėl vis aštrėjančių švietimo sistemos problemų labiausiai kenčia mokiniai.

      Praėjusį penktadienį valdančiųjų partijų atstovai iškilmingai pasirašė susitarimą dėl Ilgalaikės pedagogų atlyginimų didinimo programos įgyvendinimo. Ilgalaikės pedagogų atlyginimų didinimo programos įgyvendinimą numatoma pradėti 2008 m. ir ne vėliau kaip nuo rugsėjo 1 d. esamus atlyginimus padidinti vidutiniškai 20 procentų.

      Mokytojų profsąjungos atstovai tokį valdančiųjų susitarimą įvertino kaip antausį mokytojams. „Normalioje valstybėje susitarimas pasirašomas tarp Vyriausybės ir profsąjungos atstovų. Jie žino, kad mes nepritariame, todėl ir pasirašo tarp koalicijos partnerių“, - „Respublikai“ sakė LŠDPS pirmininkas Aleksas Bružas. Partijų politinis susitarimas neįpareigoja nei Seimo, nei Vyriausybės, tad praėjus rudens Seimo rinkimams ir pasikeitus Parlamento bei Ministrų kabineto sudėčiai šis susitarimas gali būti padėtas į neįgyvendintų pažadų stalčių.

      „Visa atsakomybė už šiuos streikus tenka Vyriausybei“, - teigia LŠDPS pirmininkas.

      Fondas streikuojantiems mokytojams remti: Sąskaitos nr. LT12 4010 0428 0041 2185 (Gavėjas - įmonės kodas 301109557, LšDPS Telšių r. susivienijimas. Streikų fondas.) Paremti streikuojančius mokytojus galima ir SMS žinutėmis. Žodį STREIKAS įrašykite į žinutės laukelį ir siųskite numeriu 1671 (aukojate 2 Lt) arba 1675 (5 Lt).

      anarchija.lt

                               Streikų geografija (ugnelė reiškia streiką): 


 

Komentarai  

 
0 # streikas padejo, bet infliacija dideja....Onute Y-m-d H:i
www.ethos-ev.org
vokieciu kalba - portalas streikuojantiem s ir pritariantiems streikui/ams Europoje

uzsienio kalbu mokytojai, registruokites. Oraoleskite uzsienieciu akirati apie Lietuva.
 
 
0 # del to patiesZigmas Y-m-d H:i
jei mokytojas neturi entuziazmo,ugne les darbui, tai pedagogu atlyginimai tikrai nemotyvuoja dirbti geriau.:sad: Gal todel neisivaizduojam as normalus ismokimas be korepetitoriaus pagalbos.