In memoriam Sankt Peterburgo skvotui „Juodoji skylė“ („Чёрная Дыра“)
aktyvizmas

juodoji skyle        Praeitų metų lapkričio pabaigoje Sankt Peterburge baigė savo egzistenciją „Juodosios skylės“ skvotas, nuo 2009-ųjų pavasario veikęs miesto centre, keturių aukštų pastate. Jo įrengimas prasidėjo balandį, o žmonės apsigyveno gegužę. Skvoteriai užėmė vieną penkių kambarių butą. Buvo įstatytos naujos buto durys, į laiptinės duris įmontuota spyna, įrengti trys gyvenami kambariai, virtuvė ir sandėlys, išvedžiota nauja elektros instaliacija.

 

Skvote veikė šildytuvai ir viryklė. Įrenginėjant skvotą, teko į šiukšlyną išnešti dešimtis maišų su šiukšlėmis. Ne vieną kartą (mažiausiai penkis) buvo bandoma atsivesti elektrą iš kaimyninių namų, bet elektros srovę vis kas nors atjungdavo. Tai ir buvo pagrindinė priežastis, kodėl skvotas buvo apleistas.

 

Vieną kartą name ne dėl skvoterių kaltės buvo kilęs gaisras. Manoma, kad kažkas numetė nuorūką į pirmame aukšte buvusią šiukšlių krūvą. Gali būti, kad kažkas ir specialiai padegė.

 

Skvote aktyviu laikotarpiu gyveno 6-7 anarchistai, kartais apsistodavo atvykėliai iš kitų miestų. Atskirai galima paminėti Kostią, kuris atvyko iš Ukrainos uždarbiauti ir įsikūrė tame pačiame pastate, tik kitame aukšte. Nuo mūsų jis nepriklausė ir gyveno kaip tikras autonomas, nenusileisdamas iki girtuoklių ir valkatų lygio. Galų gale jis persikėlė gyventi pas mus.

 

2009-ųjų lapkričio viduryje, taip ir nepavykus sutvarkyti elektros tiekimo, skvotas buvo užkonservuotas. Po savaitės pasirodė darbininkai su milicijos įgaliotiniu, išlaužė laiptinės duris ir jas užmūrijo. Langus užkalė skardos lakštais. Tuo metu skvote buvo vienas žmogus, kuris, vengdamas suėmimo, pasitraukė. Po darbininkų ir milicininko apsilankymo dingo kai kurie daiktai. Kiti daiktai pervežti į patikimą vietą.

 

Jei milicijos vizito metu skvote būtų buvę daugiau žmonių, gal ir būtų pavykę jį išsaugoti. Tačiau mes nepasiduodame! Ir toliau tęsime kovą už tai, kad gyvenamas būstas atitektų žmonėms, o ne nekilnojamojo turto spekuliantams!

 

Sankt Peterburgo autonomai

 

http://ru.indymedia.org vertė RB

2010 01 25
 
Juodoji skyle 0
 
Juodoji skyle 1
 
Juodoji skyle 2
 

 

Komentarai  

 
0 # prisiminiau lukyčių; Y-m-d H:i
Vova atrodo yra sakęs kad revoliucija tik tada ko nors verta jei moka gintis.
Manau skvoteriai stiprūs tuom kad žlugus vienam skvotui jie "atidaro" kitą. Pitery klimatas neleidžia ant gatvės gyvent.
 
 
0 # Dar vandenį nuo kaimynų pasivokitViktoras Butas Y-m-d H:i
Tai čia kaip vos ne čigonai vogė elektra. Kodėl aš turiu mokėti, o kažkas ne.
 
 
0 # ekaliosas Y-m-d H:i
užgauliojantis komentaras pašalintas