Kviečiame protestuoti prieš Bolonijos proceso 10-mečio minėjimą! Paverskime šį procesą istorija!
aktyvizmas

Bolonijos procesas        Ar reikia švęsti Bolonijos proceso 10-metį? Mes taip nemanome. 2010 m. kovo 11-12 dienomis 46-ių Europos šalių švietimo ministrai susitiks Vienoje ir Budapešte, kad atšvęstų Bolonijos proceso 10-ies metų jubiliejų. Kviečiame tarptautiniu mastu protestuoti prieš šį susitikimą!

 

Turint omenyje studentų protestus, kurie tęsiasi Europos universitetuose, Bolonijos proceso 10-mečio šventė atrodo tiesiog pasityčiojimas iš mūsų. Bolonijos procesui ne tik nepavyko padidinti studijų mobilumo, jis griežtai apribojo studentų galimybes mokytis ir pagilino socialinius skirtumus, atimančius vienodas galimybes siekti aukštojo mokslo.  

 

Bolonijos procesas faktiškai paremtas suvokimu, kad švietimas yra rinkos diktuojamo darbo jėgos atgaminimo procesas. Todėl mes siekiame ne tik įvertinti šio proceso sėkmes ar nesėkmes, bet ir apskritai kvestionuoti patį procesą ir jo tikslus. Aiškūs Bolonijos proceso simptomai yra elitinio ir diskriminacinio charakterio magistrantūros ir doktorantūros (PhD) programos, aukštojo mokslo apmokestinimas ir universitetų finansavimo sumažinimas, o taip pat demokratijos principų atsisakymas švietimo sistemoje.

 

Sunki mokymo įstaigų finansinė padėtis stiprina korporacijų ir komercinių struktūrų įtaką švietimui ir mokslo tyrimams. Mokymo proceso orientavimas į korporacijų interesus įtakoja ne tik universitetus, bet ir visą švietimą, todėl laisvo ir kritinio mokymosi galimybės tampa itin ribotos..   

 

Tokioje katastrofiškoje situacijoje mes nematome jokių priežasčių švęsti Bolonijos proceso jubiliejų. Visos Europos studentų ir dėstytojų protestai rodo, kad švietimo komercializavimas nukreiptas prieš jų interesus.

 

Todėl 2010 m. kovo 8-12 dienos turi tapti tinkamu atsaku į aukščiausio lygio konferenciją, rengiamą Bolonijos proceso 10-mečiui paminėti. Per tas dienas bus organizuojamos demonstracijos, streikai ir blokados. Rengiamas ir alternatyvus susitikimas, kuriame bus svarstoma Europos šalių švietimo politika ir derinami bendri protestų tikslai. Daugelis renginių vyks Vienoje, keli jų bus surengti kovo 10-11 d. Budapešte.   

 

Mes suformavome 4 aktyvistų grupes, kurios rūpinsis atskirais protestais:

 

Demonstracijos ir blokados. Tuo metu, kai švietimo ministrai susirinks į posėdį (kovo 11 d., ketvirtadienį), mes surengsime demonstraciją. Šiuo metu svarstomos įvairios blokadų galimybės.

 

Streikai. Dvi dienas, kol tęsis susitikimas, universitetuose mes paskelbsime streikus kartu su dėstytojais.

 

Alternatyvi švietimo konferencija. Jos metu keisimės patirtimi, viešai svarstysime Bolonijos proceso pasekmes bei būdus, kaip pagerinti švietimo politiką.

 

Tarptautinė mobilizacija. Tai veiklos sritis, siekianti suvienyti protestuotojų veiksmus tarptautiniame lygmenyje.

 

Mes norime, kad protesto veiksmai būtų organizuoto pobūdžio, atliekami juos kartu suderinus. Todėl kviečiame ne tik dalyvauti protestuose, bet ir juos organizuoti iš anksto (pavyzdžiui, vertingas būtų bet koks indėlis į alternatyvios konferencijos parengimo darbus). Tomis dienomis visai nebūtina vykti į Vieną ar Budapeštą, solidarumo protestus galite rengti ir miestuose, kuriuose gyvenate ir mokotės! Kartu mes parodysime, kad nesutinkame švęsti kartu su tais, kurie mano, kad švietimas yra tik žmogiškojo kapitalo kaupimas!

 
 
a.lt, 2010 02 07
 
10 metu Bolonijos sutarciai

 

Komentarai  

 
0 # ehehepinčius Y-m-d H:i
Studentiškos inicatyvos Lietuvoje iš viso susilaukia nulinio dėmesio...
 
 
0 # A.lt labai gražiai moka pakalbėtineronoop Y-m-d H:i
A.lt (D.Pocevičius ir co.) nėra jokie anarchistai, gal nebent skaitantys komunistai.. LIETUVOJ ANARCHISTŲ NĖRA !!! Tai kad skaitai Kropotkiną, Marxą, Chomskį ar dar kokį mąstytoją, dar nereiškia, kad esi anarchistas. Tiesiog esi skaitantis [ir rašantis] žmogus. Vienintelė tikrai gera anarchistinė idėja - LUNI, visa kita tik tušti plepalai.. Jei Lietuvoj būtų tikrų anarchistų, tai mokamas mokslas taip lengvai tikrai nebūtų prastumtas.. Jei nekovoji su sistema, esi sistemos dalis !!!
 
 
0 # norite kad su savo diplomais negaletumete isidarbinti ar testi studiju uzsienyje?uoga Y-m-d H:i
Norit nukirst saka ant kurios sedit?

Aciu dievui, kad jums nepavyks...