Revoliucija prasidės Visagine?
aktyvizmas

revoliucija Visagine        Kai A. Kubilius, gruodžio mėnesį sumažinęs pensijas, ėmė guosti pesininkus, kad šie neva sutaupys, nes atpigs šiluma, tapo akivaizdu, kad reikia laukti bėdos. Atėjusios sąskaitos už sausio mėnesį parodė tos bėdos mąstą. Mokėti teko 30-100 procentų daugiau nei gruodį. Kai kas nukentėjo dar labiau. Korporacinė žiniasklaida puolė vardinti „neūkiškus” namus, kuriuose šildymo sąskaitos šeimai priartėjo prie tūkstančio litų.

 

Nesinori ginčytis, kas gi kaltas dėl to neūkiškumo, tik norisi pasakyti, kad šalyje kol kas šildymo kainą nustato valstybinė kainų komisija, o šilumą tiekia valstybės kapitalo įmonės arba jas iš valstybės nuomuojantys privatininkai. Valstybinės institucijos reglamentuoja namų eksploatavimo sąlygas ir prižiūri, kaip jų laikomasi. Žmogeliui paliekama vienintelė „teisė“ –apmokėti sąskaitas, išaugusias dėl valstybės keliamos betvarkės.

 

Bet turime ir miestų, kuriuose sąskaitos už šildymą sausio mėnesį išaugo visiškai netikėtai. Uždarius Ignalinos atominę elektrinę Visagino mieste, šildymo kaina padidėjo beveik 4 kartus. Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, praėjusių metų gruodį Visagine šiluma kainavo 4,89 ct/kWh, o šį sausį – jau 18,75 ct/kWh., o nuo praeitų metų sausio ji padidėjo daugiau nei šešis kartus. Iškart padidėjo pažymų kompensacijoms poreikis. Deja, pažymas per dieną gauna tik 60 interesantų, eilės prie jų tokios, kad užsirašyti dabar galima tik gegužės mėnesiui. Miesto valdžia bando teisintis, kad šiluma pas juos kainuoja pigiau nei kitur Lietuvoje. O pasipiktinę miestiečiai rodo netvarką šilumos ūkyje – nesutvarkytus šilumos mazgus ir pan.

 

Valdžia bando girtis, kad už europinius pinigus bus modernizuojama šilumos tiekimo sistema ir šiluminiai mazgai. Bet gyventojai skundžiasi, kad ten, kur ta „modernizacija” jau atlikta, namų šildymas neatpigo, tik pablogėjo. Socialinė padėtis mieste paaštrėjo ir dėl Ignalinos atominės uždarymo. Nors tai ir toliau didžiausia įmonė mieste, bet ją uždarius nemažai žmonių gauna tik minimumą. Auga nedarbas.

 

Žmonėms trūko kantrybė – vasario 15 dieną pusantro šimto jų susirinko į mitingą. Įdomu, kad tą dieną nebuvo įprastų organizatorių – pasisakė žmonės, stovėję tiesiog minioje. Vasario 27 d., šeštadienį, Visagine planuojama surengti dar vieną mitingą „Reikalaujame geresnių gyvenimo sąlygų“. Valdžia jau pradėjo jam ruoštis. Prezidentė liepė aptarti Visagino reikalus net penkių ministerijų atstovus. Vidaus reikalų ministras kol kas drąsinasi ir sako, kad „viešojo saugumo pajėgų nesiruošiame siųsti”. kaip klostysis reikalai Visagine, netrukus pamatysime.

 

Akivaizdu viena – Europos Sąjungos pinigai, skirti Visagino atominės elektrinės uždarymui, nusėdo kažkieno kišenėse. Vietoj to, kad pabandytų išsiaiškinti, kieno sąskaitose nusėdo tie pinigai, teisėtvarka sprendžia rebusą – siųsti į Visaginą „robokopus“, ar ne. Prezidentė grūmoja pirštuku savo pavaldiniams, šie teisinasi „objektyviai“ susiklosčiusiomis šildymo sąlygomis, o žmonėms lieka neviltis ir skurdas. Pagirtina tik tai, kad visaginiečiai apie savo bėdas nusprendė prabilti garsiai.

 
Moliūgėlis
2010 02 26

 

Komentarai  

 
0 # Sava publika, savas kontingentasViktoras Butas Y-m-d H:i
Logiška, kad riaušės prasidės kur daugiausiai gyvena Ivanų su Aleksėjais
 
 
0 # SvarstauHitman Y-m-d H:i
O kas jeigu "iš niekur" atsirastų slaptų hitman'ų būrelis, kuris pradėtų imti galvas valstybės pareigūnams...? Kuris pradėtų rengti išpuolius ir kelti sąmyšį visose valstybėse įstaigose...? Ar tas begalinis lengvai įvardijamų asmenų naglumas nedingtų ir nepradėtų situacija gerėti?
 
 
0 # ! ! ! !Peka Y-m-d H:i
Mitingas 12 val.
 
 
0 # o valdžia peršikus: Y-m-d H:i
žiniose mačiau tam miesteliui tiek visko prižadėjo...
Tik kas trugdė anksčiau viską padaryt? Europos pinigus tai jau senai plauna. Beje atvažiuoja ir europos komisijos revizija tikrinti kur pasidėjo pinigai. Jei kips į AES uždarymo pinigus Bubiliniams mažai nepasirodys.
 
 
0 # o kodel ?Kostia Y-m-d H:i
o kodel visagino gyventojai nesinaudoja " tevynainiu gryzimo" programa, ir nepersikelia i savo Tevyne ?
ir kodel LT turi rupintis jais? " mauras padare savo darba, mauras gali eiti"...
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
Esu visaginietis, rytoi mitingas 12val..dalyvaus iu.pagal visuotinius pletkus, ketina dalyvauti ir jaunimas ir pensisninkai.be to lyg ir zadeti televizijos atstovai.
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
P.S. savo nacionalistines nuomones ir apie neva, kad visagine gyvena tik rusai susikist labai giliai ir geriau atvaziuokit ir paziurekit, lietuviskai jau dauguma seniai sneka ir kas svarbiausia bando sneketi ir niekas nebando cia kurti mazosios rusios.
 
 
0 # @Anarchist Y-m-d H:i
P.S.S. valdzia nuolat pezejo, kad kainos uz sildyma kils tik maksimum 2 kartus, po pirmuju saskaitu paaiskejo, kad vos ne 6-8 kartu. nors ir kainos ne didziausios lietuvoje, bet, kad salia atomine ir ketinama irengti atlieku saugykla, tai jau nuolaidos turetu buti. galit klausineti, jei kam idomu.
 
 
0 # Atsakymas.Nostrodamas Y-m-d H:i
"Revoliucija prasidės Visagine?"

Gaila, bet revoliucija pakolkas niekur neprasides.
 
 
0 # cha-cha-cha !!!Kostia Y-m-d H:i
anarkystai Visagine vos sveika kaily isnese - buvo nusvilpti, ir rusakalbiai gerokai jiems sonus aplamde !!! cha-cha...spurk o is visagino " revoliucionieri ai" .:-)
 
 
+1 # PaskaitinėjuApgailėtina Y-m-d H:i
aš kartas nuo karto anarchija.lt komentarus ir tiesiog silpna darosi, ant kiek pasaulis pilnas įvairiausių brudelių. Ir dar vis tiki visi, kad pasaulis gali būti kitoks. Nu tik ne su tokiais apgailėtinais parazitais, kurie dabar egzistuoja mūsų vargšėj Žemelėj. Tokius parazitus kaip tarakonus išnaikint, o tada jau pradėt svarstyt apie alternatyvią ateitį.
 
 
0 # nuomonekaukas Y-m-d H:i
Tai kad mitinguoja, tai suprantama - protestuot turetu visa Lietuva. Bet jeigu prades elgtis kaip rusijos 5 kolona, tai viska sugadins. Girdejau, kad jie ten i lietuvius ziuri su panieka. Jeigu tai tiesa, tai tuomet... ta mazuma ateities Lietuvoje neturi - issivaikscios, bus priversta emigruot ir tiek.
 
 
0 # bugnahi hi hi Y-m-d H:i
Vietiniai kacapeliai liepe anarkystu fiureriui baigti musti bugna ir tuom kova pries fashyzma pasibaige....
 
 
0 # to hi hi hikaukas Y-m-d H:i
Tikrai? Is kur tai suzinojai? Gali parasyt nuoroda?
 
 
0 # xzczxcxcz Y-m-d H:i
lietrycio video reportaze yra :-)
 
 
0 # Užsieniečių demonstracijaViktoras Butas Y-m-d H:i
Tai ar kas kalbėjo lietuvškai, nes užsienietiškai nesuprantam. Ką jie mums visiems norėjo pasakyti ir parašyti, ant savo raudonų plakatų
 
 
0 # cha !!!Kostia Y-m-d H:i
užgauliojantis komentaras pašalintas