Sveikiname „Autrolio“ darbininkus ir profsąjungą su pirmąja pergale!
aktyvizmas

autrolio streikas        Praeitų metų vasarą ir rudenį streikavę Kauno troleibusų bendrovės „Autrolis“ darbuotojai kovo 10 d., trečiadienį, pasiekė pirmąją pergalę. Prieš pusę metų iš darbo atleistas troleibusų vairuotojas Algirdas Juodagalvis laimėjo bylą teisme ir bus grąžintas į darbą. Be to, vairuotojui iš bendrovės priteista ir 15 tūkstančių litų kompensacija bei jo patirtos bylinėjimosi išlaidos – 300 litų.

 

Generalinis „Autrolio“ direktorius buvo priverstas vykdyti Kauno miesto apylinkės teismo sprendimą ir atgaline data (2009 m. rugsėjo 16 d.) grąžinti A. Juodagalvį į darbą. Administracija pripažino, kad vairuotojas visą tą laiką praleido prastovoje ne dėl darbuotojo kaltės ir įsipareigojo išmokėti kompensaciją – vieno mėnesio atlyginimą (2655, 22 Lt) ir po 4,85 Lt už kiekvieną priverstinės pravaikštos valandą.

 

2009-ųjų rugsėjį „Autrolio“ administracija buvo nubaudusi A. Juodagalvį už aktyvų dalyvavimą streike ir išleidusi įsakymą, pagal kurį vairuotojas buvo pasmerktas priverstinėms pravaikštoms. Incidentas, dėl kurio A. Juodagalvis prarado darbo vietą, įvyko pačiame streikų įkarštyje. Generalinis „Autrolio“ direktorius aiškina, kad atleido vairuotoją iš darbo už šiurkštų darbo drausmės pažeidimą – smurtą prieš vieną bendrovės padalinio vadovą. Anot profsąjungų aktyvisto Petro Balčaičio, darbuotojams buvo dėl ko pykti ant vadovybės –. dalyvavusieji streikuose žmonės neteko darbo, iš 80 atleistųjų 47 yra pasirengę bylinėtis su darbdaviais.

 

Per 2009 m. Lietuvoje vyko penki streikai, ir visi – „Autrolyje”. Statistika teigia, kad streikuose dalyvavo 492 darbuotojai, o bendras nedarbo laikas sudarė 452 darbo dienas. Konfliktas kilo, kai administracija nutarė 15 procentų sumažinti atlyginimus ir ėmė atleidinėti darbuotojus. Nepatenkinti darbuotojai laikas nuo laiko skelbė streikus, kurie pasižymėjo įnirtinga darbdavių (Kauno miesto savivaldybės bei įmonės administracijos) ir darbuotojų kova – nuo administracijos užsakytų šmeižikiškų straipsnių, diskredituojančių profsąjungos veiksmus, iki darbininkų pasistumdymų su vadovybe.

 

Konfliktas dar toli gražu nesibaigė – teismai iki pat šiol nagrinėja šios įmonės streiko teisėtumą, nors tą padaryti turėjo per 1 (vieną) mėnesį. Maištinga profsąjunga laukia teismo sprendimo ir telkia gretas.

 
a.lt redkolegija
2010 03 17
 

Taip pat skaitykite: „Autrolio” administracija baiminasi grožinės literatūros kūrinių

 
Algirdas Juodagalvis grazintas i darba