Atėnai: Plečiasi miesto partizanų puolimas (video)
aktyvizmas

chrisi avgi        Panašu, kad Atėnuose plečiasi miesto partizanų puolimas. Per pastarasias 48 valandas Atėnuose nugriaudėjo du sprogimai, kurie, kaip manome, pažymėjo pavasarinį miesto partizanų puolimą. Vienas – neonacių partijos „Auksinė aušra” („Chrisi Avgi”) būstinėje, kitas – policijos emigrantų reikalų valdyboje.

 

Pirmoji bomba sprogo penktadienį, kovo 19 d., 8 valandą ryto, Graikijos neonacių partijos „Auksinė aušra” – organizacijos, atsakingos už daugybę pasikėsinimų, padegimų, emigrantų, kairiųjų ir anarchistų pogromų – būstinėje. Šiai grupei vadovauja teroristas sprogdintojas Mihaloliakosas, 1980-ųjų pradžioje įkūręs „Auksinę aušrą” tuo metu kalėjime sėdėjusio „Juodųjų pulkininkų” chuntos vadovo Georgioso Papadopouloso tiesioginį nurodymą. Dienraštis „Eleftherotypia” anksčiau skelbė dokumentus apie pono Mihaloliakoso gaunamą atlyginimą iš Graikijos spec tarnybos EYP.

 

Apie sprogimą, kuris įvyko Sokratous gatvėje, iš anksto buvo pranešta tam pačiam dienraščiui „Eleftherotypia”. Buvo skirtos 20 minučių evakuotis esantiems būstinėje ir šalia esančiame viešbutyje. Sprogimas, kuris policijos vertinimais buvo labai galingas, turėjo minimalią sprogimo bangą, kad negriautų aplinkinių namų. Jis sugriovė būstinę, išmušęs duobę betoninėse grindyse ir nepaliko nieko, tik betonines kolonas.

 

Šiuo metu nė viena miesto partizanų grupė neprisiėmė atsakomybės už šį išpuolį. Kovos su terorizmu biuras sprogimą sieja su 35 metų anarchistu Lambrosu Foundasu, prieš savaitę nužudytu policijos per susišaudymą. Šį žmogų antiteroristinis biuras paskelbė „svarbiu vienos iš naujosios kartos teroristinių grupių nariu”. Anarchistai pradėjo plačią kampaniją Lambroso Foundaso atminimui paminėti. Išklijuoti tūkstančiai plakatų, tūkstantinis protesto maršas jo žūties vietoje turėtų įvykti šendien per pietus.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Antroji bomba sprogo šeštadienį, kovo 20 dieną, 15 58 val., policijos emigrantų reikalų valdyboje („Allodapon”), įsukūrusioje Petrou Ralli prospekte Atėnuose. „Allodapon” yra liūdnai pagarsėjusi vieta, panaši į stovyklą, kur visi imigrantai turi be galo ilgai stovėti eilėje laukdami, kol sutvarkys dokumentus. Tuo tarpu policija juos kankina nesirinkdama. Ten buvo nemažai imigrantų mirčių dėl policijos žiaurumo. Dėl to yra buvę protesto maršų ir susidūrimų su policija.

 

Apie sprogimą buvo iš anksto pranešta telefono skambučiu į „Eleftherotypia” laikraštį, tai leido per 20 minučių evakuoti pastatą ir uždaryti gatves. Sprogmuo, policijos pavadintas „galingu”, sugriovė dalį patalpų, nukentėjo parduotuvė kitoje prospekto pusėje. Žmonės nenukentėjo. Kaip ir Sokratous gatvėje, čia buvo padėta laikrodinė mina.

 

Sprogimai įvyko po daugiau nei mėnesį trukusios tylos, kai miesto partizanai vykdė žiemos puolimą gruodžio ir sausio mėnesiais. Reikia pažymėti, kad nedidelės minos sprogimas Pakistano bendruomenės viceprezidento namuose greičiausiai susijęs su tos šalies spec. tarnybomis (įvertinant, kad po to buvo nužudytas pasiuntinybės tarnautojas), o ne su vietine ginkluota kova.

 

libcom.org vertė E.B.

2010 03 23
 
lambros foundas
Gatvėje užklijuotas lapelis Lambroso Foundaso atminimui

 

 

Komentarai  

 
0 # ko tylit?pacifistas Y-m-d H:i
čia gi tikras partizaninis karas
 
 
0 # aaaaaaaaa Y-m-d H:i
anarchistines gaunjos niekada nelaimes. net jei ir paimtu valdzia - jos islaikyt nesugebetu. istorija tai daug kartu parode.

ps - gerai, kad ten tokia situacija - vasara pigiau tranzuot bus pro ten
 
 
0 # aaaaaaaaaaaa Y-m-d H:i
paimt negali, islaikyt negali, tai ko lot?
 
 
0 # (_._)Fock Y-m-d H:i
Dabar "puolimas", "kova" ir t.t. o kai Atėnų narkošų kvartale mentai gaudys už tai atsakingus tada bus "neišprovokuota s policijos smurtas", "represijos" ir "fašizmas".
 
 
0 # ...hm Y-m-d H:i
he he he, dvi puspročių gaujos, pasirėmusios dar didesnų puspročių sukurtomis teorijomis žaidžia karą, o kai šį chuliganų siautėjimą policija bando nutraukti, pradeda klykti apie "policijos smurtą ir fašistus". apgailėtina.