Kalifornija, kovo 4-oji: policijos smurtas prieš greitkelį blokavusius studentus (video)
aktyvizmas

okupuok viska        Nors nuo įvykių Kalifornijoje jau praėjo daugiau kaip mėnuo, jie ilgam įstrigo Amerikos studentų aktyvistams. Kovo 4 d. visoje Kalifornijoje į gatves pasipylė demonstrantai, protestuojantys prieš vyriausybės taikomus milžiniškus biudžeto apkarpymus, griežtus reikalavimus švietimui bei drastiškai augančius mokesčius už mokslą.

 

Ouklende tūkstančiai protestuotojų mitingavo Franko Ogawos aikštėje. Dalis jų, maždaug du šimtai, atsiskyrė ir nužygiavo per miesto centrą. Po to protestuotojai užėmė 880 greitkelį ir jį blokavo ilgiau nei valandą, tuo sukeldami kilometrinius kamščius į abi puses.

 

Liudininkų teigimu, jau bepaliekančius autostradą demonstrantus apsupo įsiutusių riaušių policininkų būrys ir be jokių įspėjimų ar reikalavimų pradėjo talžyti lazdomis bei suiminėti. Penkiolikmetis Francois Zimanay, norėdamas išvengti policijos prievartos ir suėmimo, bandė nuo greitkelio nušokto ant šalia augančio medžio ir su trūkusia kaukole atsidūrė ligoninėje. Keli liudininkai tvirtina, kad jis šoko tik po to, kai jį stumtelėjo policininkas. Kol kas viskas lieka neaišku, nes Francois patyrė smegenų sukrėtimą ir prarado atmintį.

 

Daugiau nei 140 protestuotojų pateko į Santa Ritos kalėjimą. Kartu su jais ir keturi niekuo dėti nepriklausomi žurnalistai, tuo tarpu korporacinės žiniasklaidos atstovams buvo leista pasitraukti.

 
 

Filmuką sukūrė Brandonas Jourdanas ir Davidas Martinezas, kuriems kalėjime teko praleisti 20 valandų. Daugiau informacijos apie studentų protestus Kalifornijoje: www.indybay.org

 
Vertė RB
2010 04 13

 

 

Komentarai  

 
0 # ohoKostia Y-m-d H:i
gerai cia pasalpinius amerikos policija padare. Pagarba US Policijai. pasalpiniai, rednexai etc. kita kareta zinos, kad vaikscioti automagistrale US draudziama. Gerai cia gavo pasalpiniai, dziaugiasi siela. Dekoju uz reportaza. Va taip ir musu polininkai turejo tramdyti anarkystu nusamdytus chuliganus prie Seimo.
 
 
0 # hehIlythiiri Y-m-d H:i
Mitas, kad "Amerikoje gyventi gerai", remiasi is esmės Holivudu, ir pakrančių didmiesčiais ...
 
 
0 # aishqIlythiiri Y-m-d H:i
externalized costs savo dadeda, imperija kaip ne kaip ... atemei nafta is laukiniu - "ottianul koniec"
 
 
0 # ats.džiaugsmui dėl svetimo skausmo Y-m-d H:i
Popiežiumi Jonas Paulius II tapo jau senas, o netrukus buvo ir pašautas. Į gyvenimo galą ir paėjo sunkiai, dar 1994 m. paslydo vonioj ir susilaužė kaulą. Tai, sakai, jam buvo negana, ir dar kažkokiu diržu plakėsi?:-)
Anarchistai tik tada įgaus kažkokį pranašumą prieš savo oponentus, kai pradės vartoti aukštesnę retoriką. Dabar gi viskas pagal tą patį kurpalių, kurio principas toks "jei svetimas, jį vadinam šnipu, jei savas - žvalgu".