Panevėžio darbininkai pasipriešino boso spaudimui savo noru išeiti iš darbo
aktyvizmas

Solidarumas pries prievarta        Balandžio 12 d., pirmadienį, trūko Panevėžio bendrovės „Panevėžio želdynai“ dirbančiųjų kantrybė. Jie užrakino bendrovės vartus ir neleido direktoriui išvykti iš teritorijos, kol šis neatsisakys užmačių priversti darbuotojus savo noru išeiti iš darbo, taip prarandant ne tik kompensacijas, bet ir visas socialines garantijas.

 

Keli bendrovės „Panevėžio želdynai“ darbuotojai pasakojo, kaip jie po vieną buvo kviečiami pas direktorių. Meilutė Survilienė, Robertas Ribokas aiškino, kad vadovams jiems aiškino, neva žmonės privalo patys prašytis atleidžiami iš darbo savo noru ir eiti, kur akys mato be išeitinių kompensacijų ir socialinių garantijų. Žmonės tikino supratę, jeigu bus uždaryta bendrovė, jie gali netekti net ir to menko uždarbio bei socialinių garantijų, todėl jau nieko nebebijo.

 

Bendrovės darbuotojai nutarė imtis labai drąsių veiksmų – užrakino vartus ir neleido direktoriui išvažiuoti, kol šis nepasakys, kas vyksta bendrovėje ir su žmonėmis neatsiskaitys, kaip dera. Negalėdamas pabėgti nuo teisybės reikalaujančių darbuotojų, bendrovės vadovas neketino dirbantiems nieko aiškinti – užsirakino kabinete.

 

Verslo teisininkas Vaidotas Ivanauskas, atvykęs pasikalbėti su įpykusiais darbuotojais sako, kad žmonės yra teisūs: „Tai šlykštu, kas plinta šalyje. Toks darbdavių elgesys – kviesti po vieną, spausti, liepti rašyti prašymą išeiti savo noru – vis dažnesnis. Bet žmogus, taip išėjęs iš darbo, netenka visko – nuo išeitinių kompensacijų iki bedarbio statuso ir pašalpos. O bendrovės savininkai tiesiog pasilengvina sau finansinę naštą. Reikia kreiptis į teismą tokiu atveju. Aš patariu nerašyti prašymų atleisti savo noru“.

 

Teisininkas sako, kad šį kartą nepaklusę darbdavio savivalei panevėžiečiai atvėrė visos šalies problemą – šiuo metu kaip niekada daug darbdavių, kurie įmonių problemas sprendžia darbuotojų sąskaita. Anot jo, toks drąsus darbuotojų pasipriešinimas vadovo psichologiniam terorui – gana retas reiškinys Lietuvoje.

 

Pagal delfi.lt ir Šiaulių apskrities televizijos pranešimus parengė N.K.

2010 04 13