Balstogėje įvyko susidūrimai tarp anarchistų ir fašistuojančių skustagalvių (video)
aktyvizmas

baltstoges policija        Balandžio 24 d., šeštadienį, daugiau nei šimtas asmenų buvo sulaikyta po susidūrimo tarp fašistuojančių skustagalvių ir anarchistų. Muštynės įvyko Balstogėje, kurioje buvo suplanuota demonstracija prieš nacionalizmą ir rasizmą. Antifašistinės demonstracijos organizatoriai buvo gavę leidimą maršui, bet jis po susirėmimo buvo atšauktas saugumo sumetimais.

 

Kaip pranešė Palenkės policijos atstovas Andrzejus Baranowskis, iš viso sulaikyta maždaug 130 jaunų žmonių. Vėlyvą popietę pusė iš jų jau buvo paleista. Daugelis gavo 100 zlotų baudą. Vėlai vakare policijos nuovadoje dar buvo laikoma 15 žmonių.

 

Apie 14:00 val. Baltstogės centre turėjo įvykti legali antifašistinės jaunimo organizacijos demonstracija, nukreipta prieš nacionalizmą ir rasizmą. Tačiau demonstracijos vietoje pasirodė jaunuoliai, susiję su skinhedų judėjimu. A. Baranowskis pranešė, kad išpuolyje dalyvavo keliasdešimt agresyviai nusiteikusių jaunuolių. Policija kvietė išsiskirstyti, o kai tai nepavyko, prasidėjo pirmieji sulaikymai.

 

Policija areštavo ir skinhedus, ir demonstracijos dalyvius. Kaip po įvykio žurnalistams sakė demonstrantų atstovas Arturas, susirinkimo vietoje pasirodė apie trisdešimt fašistų. Susidūrimas įvyko, kai pasirodė grupė, turėjusi apsaugoti demonstraciją, o jos priešininkai ėmė atakuoti. Tada įsikišo policija.

 
 

Galiausiai demonstracija, kurios dalyviai turėjo žygiuoti per miesto centrą, neįvyko, nes dėl saugumo sumetimų buvo atšauktas leidimas. Antifašistai iš Baltstogės, Varšuvos, Silezijos ir Krokuvos pabrėžia, kad policija vėl buvo skustagalvių pusėje. Jie skandavo „Naciai ir policija – viena koalicija!“. Smurto iš policijos pusės šį kartą nebuvo.

 

Pagal www.tvn24.pl parengė D.B.

2010 04 26

 

 

Komentarai  

 
+1 # chi chicha cha Y-m-d H:i
Kas juokingiausia, tai kad tik mentų dėka šitiems "antifa" lenkų fūlės hoolsai neišspardo šiknų :D O dar svaigsta, kad palaiko nacius :D
 
 
0 # !!!!boria Y-m-d H:i
spamas nepageidaujamas
 
 
0 # ne visai į temą, tačiau (reikalai lenkų taucinynkų)+ Y-m-d H:i
"Zombiai prieš feminizmą": http://www.youtube.com/watch#!v=MrGVnjR41rU&feature=related
Apgailėtina publika.
 
 
0 # Taip TaipViktoras Butas Y-m-d H:i
20 Didvyrių prieš 100 tėvynės išdavikų
http://www.youtube.com/watch?v=aTXlWYdodnc
 
 
+1 # Kas buvo tikrovejeLampersantas Y-m-d H:i
Patriotai neleido pražygiuoti žydonaciams.
 
 
0 # lolneedle Y-m-d H:i
įžeidinėjimai pašalinti
 
 
+1 # ChaSkustagalvis Zilvinas Y-m-d H:i
Nebutu buve policijos is anarchistu butu likes isprievartautu ir sumustu berniuku darzelis.