Eugenijus Misiūnas. Kuo skiriasi Lietuva nuo Graikijos ir Airijos?
aktyvizmas

dublinas 2010 05 11 0        Tie, kurie matė televizijos reportažus ar skaitė kitų masinių informavimo priemonių pranešimus apie Graikiją, tikriausiai prisimena, kokius šūkius graikai skandavo per protesto demonstracijas Atėnuose. Juos Airijoje žino visi, nes įpykę graikai skandavo „Mes ne Airija” (tai reiškia: mes nesižeminsime ir nesutiksime su finansinių institucijų reikalavimais, kaip padarė Airijos žmonės).

 

Su tuo pačiu pasisekimu (o tai tikrai būtų dar taikliau) jie galėtų sakyti – „Mes ne lietuviai”. Kubilius ir į jį panašūs aiškina, kad jei ne jie – Lietuvoje būtų kaip Graikijoje. Ką jie turi omenyje? Ką jie tuo nori pasakyti? Kad būtų reikėję kreiptis pagalbos į kitas ES valstybes ir skolintis iš TVF? Kad būtų kautynės gatvėse? Ko jis labiau bijo? Graikija, Airija ir Lietuva – visos jos kamuojamos krizės. Trys šalys, esančios skirtinguose Europos Sąjungos kampuose, tačiau visose panašios ekonominės bėdos – didėjančios valstybės skolos ir auganti bedarbystė. Visose trijose tarptautinių finansinių institucijų spaudimu mažinamas užmokestis ir didinami mokesčiai dirbantiesiems.

 

„Graikija neturi kito pasirinkimo. Stebuklų negali laukti, nes stebuklų nebūna. Graikijos vyriausybė turės mažinti išlaidas ir taupyti, tai yra privalės daryti tą patį, ką jau padarė Lietuva“, – sakė ministras pirmininkas. Tokie pamokymai graikams – nekorektiški, įžeidūs ir persismelkę arogancija. Pristatydamas pernai metų vyriausybės darbo ataskaitą, A.Kubilius gyrėsi jog „Apie tai bus rašomi vadovėliai ir disertacijos – kaip atlaikyti 15 proc. recesiją, sumažinti deficitą 9 proc. nuo BVP (beveik 9 mlrd. Lt) ir „nesubyrėti“ – išsaugoti visuomenės, politinį ir socialinį stabilumą, stabilią valiutą, stabiliai laiku mokamą pensiją ir atlyginimus. Kaip mums pavyko tai pasiekti – pasaulyje stebisi daug kas. Mes atlaikėme, nes neišsigandome, o mūsų šalis rodoma pavyzdžiu prasiskolinusiai Graikijai.“

 

Visiškai aišku, kokių tikslų siekiama tokiomis kalbomis – visų pirma pateisinti savo politiką (parodant – štai žiūrėkite kitur dar blogiau) ir nuraminti darbo netekusius bei dirbančiuosius už grašius, žmones. Pamirštamas tik vienas dalykas – o jis ir yra svarbiausias, kad dirbantiesiems šis diržų veržimas kainuoja daug daugiau nei graikams ar airiams. O ir bedarbių skaičius, palyginus šias tris krizės kamuojamas šalis, Lietuvoje didžiausias: Graikijoje – 10.6 % (vasario mėn. duomenys), Airijoje – 13.4% , Lietuvoje – 15.1% ir vis dar nepaliaujamai auga. Ir augtų dar greičiau, jei ne emigracija, kurios mastai patys didžiausi Europoje.

 

Bet Kubilius tai „pamiršta”. Škotų profesorius Charlesas Woolfsonas, kuriam teko atlikti tyrimus Lietuvoje, leidinyje „The New York Times“ yra pasakęs, kad kaina, kurią Baltijos šalys moka už savo ekonomiką, yra nereali ir negirdėta žmonijos istorijoje. „Ta kaina – tai išvaromi žmonės ir prarastos namų ūkių pajamos. Jeigu vyriausybė būtų sąžininga, turėtų pasakyti, kas sumokėjo už sutvarkytą ekonomiką. Mūsų emigracija tokia neįtikėtina, tarsi šitoje šalyje vyktų karas“.

 

Deja, lietuviai bent kol kas tikrai ne graikai ir net ne airiai. Gegužės 11-ąją, antradienį, Airijos gyventojai parodė, kad ir jie nenori būti atpirkimo ožiai. Socialistų darbininkų partijos (trockistų), profsąjungų, anarchistų, bedarbių, bendruomenių grupių koalicijos ir kitų aktyvistų maršas per visą Dublino centą O‘Conolio gatve iki Parlamento (Dail Eireann) parodė žmonių pyktį ir pasiryžimą kovoti už savo teises.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

Maždaug 2000 žmonių demonstracija, prie parlamento pasibaigusi mitingu, neapsiėjo be susidūrimo su policija (garda). Susirėmimo metu nukentėjo šeši protestuotojai ir vienas policininkas, kai protestuotojai pabandė pro vartus įeiti į parlamento kiemą ir pareikšti savo nepasitenkinimą vykdoma skurdinimo politika. Richardas Boydas Barretas, vienas iš „Žmonių prieš pelną aljanso“ („Peoples Before Profite Alliance“) aktyvistų tiki, kad tai bus tik pirmas kampanijos prieš vyriausybės politiką žingsnis .Airijos žmonės įsiminė Atėnuose ant Akropolio iškeltą šūkį – „Peoples of Europe rise up”. Tik kažin kada tai bus išgirsta Lietuvoje? Ir ar iš vis bus išgirsta?

 

Dublinas, 2010 05 13

 
dublinas 2010 05 11 1
 
dublinas 2010 05 11 2
 
dublinas 2010 05 11 3

 

 

Komentarai  

 
0 # Garbe ir savo kraujuViktoras Butas Y-m-d H:i
Išdidumu
 
 
0 # laikasvirgin Y-m-d H:i
geras, tokius straipsnius reikia rasyti , o dar geriau pats laikas ir lietuvaiciams pajudinti uzpakalius ir pakovoti uz savo teises
 
 
0 # eugenijuidiogenas Y-m-d H:i
aciu uz teksta.
 
 
0 # skiriasiKostia Y-m-d H:i
graikai dideli tinginiai
 
 
0 # UpeiKostia Y-m-d H:i
na nevaryk cia gruzo, atiduosiu as tau ta zole:-)
 
 
0 # AdminuipekA Y-m-d H:i
Čia kažkoks idiotas mano nicku pasirašinėja.
 
 
0 # adminuiKostia Y-m-d H:i
mano nicku pasirasineja jau gal pusmeti. Bet jeigu jums px., tai man px dar labiau....
 
 
0 # kas slepiasi uz taip vadinamu "anarchistu", kurie degina bankus, pleso parduotuves ir t.t.gyvenantis graikijoje ir stebintis ivykius jau kuri laika Y-m-d H:i
Noriu pabrezti visu pirma, kad straipsnis taiklus. Bet visiems truksta informacijos ir dezinformacijos tiesiog per daug. Graikijoje kita vertus yra kelta geru zurnalistu, kurie laikas nuo laiko paviesina informacija, kurios paprastai niekas kitas neviesina, ir beabejo per zinias dazniausiai nepamatysi. Todel tiesa paprastai nublanksta pries daznai dideli dezinformacijos kieki.

Paskaiciau komentarus ir kaip ne keista jauciasi, kad daug kas netiki straipsniu, bet aisku kad jums truksta informacijos apie Graikijoje egzistuojancias provokacines komandas, apsimetancias anarchistais (tai dazniausiai pacios slaptos policijos darbuotojai). Graikiskai jie vadinami Gnostoi Agnostoi - Zinomi Nezinomi, kurie jau senai terorizuoja protestuotojus ir visuomene, ir niekada nera suimami.

Bet Graikijoje (nebutu Graikija ir graiku politinis aktyvumas), jie daznai paciu zmoniu isvedami i viesuma, ir mazai kas ziniasklaida dabar tiki, kai eina kalba apie protestuose vykdomas provokacijas, tokias, kaip Marfin Banko padegimas. (Siaip zmones turbut zuvo per klaida (nors ka gali zonoti, nenustebciau jei yra ir kitaip), bet provokacija pavyko, protestas buvo nutrauktas, nes zmones pasibaisejo siuo ivykiu).

Cia jums siulau keleta video, kuriuose nufilmuoti/nufo tografuoti sie provokatoriai leisdami laika su Riot Policija pries protestus, arba padedantys suimti anarchistus ir kitus protestuojanciu s. Buvo viesinamas ir vienas video Graikijoje per zinias (matyt per neapdairuma), kuriame buvo sugretinti du video, viename tie patys kauketi rukantys su policija pusiau arba visai nusimove kaukes pries protesta su kujais ir lauztuvais ir t.t., ir po to per protesta nufilmuoti, kur juos galima atpazinti pagal irankius ir apranga. Deja sio video kol kas nerandu (idomu kodel), bet kai surasiu idesiu cia, bet iki tol, siulau sekancius video:

http://www.youtube.com/watch?v=EWMGK08-O4A

http://www.youtube.com/watch#!v=JWUEKHCPxuU&feature=related

http://www.youtube.com/watch#!v=rpw67wKdXE8&feature=related

http://www.youtube.com/watch#!v=bsD3mBTQBKk&feature=related

http://www.youtube.com/watch#!v=mdNf4r9y3aE&feature=related

Vienu zodziu pasiziurekit ir pasidarykit isvadas.

Tas, kuriam rupi.
 
 
0 # priedas prie praeito postogyvenantis graikijoje ir stebintis ivykius jau kuri laika Y-m-d H:i
cia komentaras originalus ir sito straipsnio:

http://www.anarchija.lt/index.php/politika/23936-apie-vakarykscius-ivykius-atenuose-kalba-sudeginto-banko-darbuotojas.html

Tiesiog manau kad reikia paplatinti sia informacija
 
 
0 # priedas prie praeito postogyvenantis graikijoje ir stebintis ivykius jau kuri laika Y-m-d H:i
va cia ir zadetasis papildymas. Tikiuosi po sito nekyla abejoniu niekam. Enjoy! :sad:

http://www.youtube.com/watch?v=SwgCNVbjO_o
 
 
0 # gyvenančiam graikijojepinčius Y-m-d H:i
Dėkui. Kai kuriuos video buvau matęs anksčiau, tačiau visi krūvoje jie daro kur kas didesnį įspūdį. (Vis dėlto graikai galėtų pateikti aprašymus ir angliškai...)
 
 
0 # gyvenantis graikijoje ir stebintis ivykius jau kuri laikagyvenantis graikijoje ir stebintis ivykius jau kuri laika Y-m-d H:i
Malonu uz komentara, bet noretusi dayugiau reakcijos...

negi niekas mano posto nemato, nerealu, duodi zmonems kazka rimto, niekas nekomentuoja.

Negi cia, kaip ir visur, tiesiog pasiskaitot, kaip delfi.lt ir tiek, komentuojat strapsni ir niekad negryztat paziureti i atsakymus i jusu kometarus.

Liudna butu, zmones
 
 
0 # to ggkre Y-m-d H:i
Nesisielok, broli:-) Lietuvoje gyvenantys žmonės jau yra įpratinti prie greito, vienadienio žinių vartojimo, todėl senesnės žinutės dažnai lieka nepastebėtos. A.lt, deja, irgi tas pats, kas delfyje - dėmesys kreipiamas tik į pačią naujausią info. Šūdas, bet nėr ką daryti.

Gal gali trumpai išversti, ką moteriškės kalba šiame video: http://www.youtube.com/watch#!v=rpw67wKdXE8&feature=related
 
 
0 # moteriskesto to gg Y-m-d H:i
Jos tiesiog atvirai samprotauja kokie keisti dalykai dedasi ekrane (ironiskai beabejo), kai mano zinomus nezinomus padedancius policijai suimti anarchistu grupele.
 
 
0 # WTFSimis Y-m-d H:i
Tie graikai bukumo isikunijimas. Lietuvius galit vadinti bailiais ar daunas ar kaip norit bet mes musu zmones nors sugeba pastebeti kad is riausiu nieko gero neismusi, suniokosi viska aplinkui NIEKO TOKIO atmokesi is savo kisenes tai siek tiek lietuviaiciai sugeba izvelgti sita situacija netaip kaip graikai kuriem kaip rusai pasakytu POXUJ viskas. Tai sitokioje situacijoje as gerio tikrai nezvelgiu tiktai bukuma.
 
 
0 # liudnato WTF Y-m-d H:i
Tipiskas pasisakymas. Absoliuciai nekreipiamas demesi apie ka eina kalba ir taip pat i kitus komentarus, svarbu tik savo smarve is burnos paskleisti.

Pasiskaityk dar karta straipsni ir kitus komentarus
 
 
0 # ir liksiu emigrantuemigrantas Y-m-d H:i
krize po krizes: tai musu laiku istorija, kuria mokinsis musu vaiku vaikai.