Minske OMON‘as sulaikė neformalaus švietimo iniciatyvos „Mokykla be suolų“ aktyvistus
aktyvizmas

bezpartshkola        Praeitų metų rugsėjį Minske įsikūrė Laisvojo universiteto (LUNI) analogas – „Mokykla be suolų“ (pavadinimas „Беспартшкола“ gali būti verčiamas ir kaip „Mokykla be partijų“). Tai anarchistinė iniciatyva, siekianti sukurti alternatyvą valstybinei švietimo sistemai. Kiekvieną mėnesį buvo rengiami 2-4 užsiėmimai pačia įvairiausia tematika.

 

Gegužės 17 d. šioje mokykloje turėjo įvykti eilinis užsiėmimas. Nuo 18:00 val. Suchajos g. 25, Minske, žmonės rinkosi į paskaitą „Pilietinis Ispanijos karas ir Aragono komunos“, po kurios turėjo būti žiūrimas ispanų režisieriaus Vicentės Arandos 1996 m. filmas „Libertarias“ („Libertarės“).

 

Tačiau filmo peržiūrėti neteko. Apie 19:00 val. prie pastato privažiavo milicijos automobilis. Į vidų įėjo keli milicininkai ir ėmė tikrinti susirinkusiųjų pasus. Paklausti, koks šio patikrinimo tikslas, pareigūnai atsakė, kad ieško žmonių, kurie rengė išpuolius prieš profsąjungas (!).

 

Netrukus milicininkai užblokavo išėjimą ir iškvietė pastiprinimą. Apie 19:15 privažiavo du OMON‘o mikroautobusai, kuriuose sėdėjo po 4 smogikus. Dar po kurio laiko pasirodė milicijos patrulis ir automobilis su kostiumuotais vyrais.

 

Bezpartshkola arest 1

 

Bezpartshkola arest 2 

 

Patikrinus visų pasus, nuskambėjo įsakymas „Ruoškitės“. „Mokyklos be suolų“ dalyviai buvo „supakuoti“ į du automobilius, o kadangi visi į juos netilpo, buvo iškviestas trečias. Suimta iš viso 20 žmonių.  Apie 19:30 val. automobiliai pajudėjo milicijos skyriaus link.

 

Sulaikytuosius uždarė į vieną kamerą ir tardė po vieną. Tardymuose dalyvavo KGB pareigūnas. Parodymai buvo filmuojami, daugelis sulaikytųjų paliko pirštų antspaudus. Po kelių valandų paleido du žmones, kiek vėliau – ir visus likusiuosius.   

 

Pagal http://belarus.indymedia.org parengė en arche

2010 05 18

 

 

Komentarai  

 
0 # ffff Y-m-d H:i
nesisteminis svietimas kelia pavoju sistemai.
 
 
0 # faktasKostia Y-m-d H:i
nesisteminis svietimas kelia paviju visu pirma dar nesusiformavusi oms asmenybems. Siuo atveju palaikau Batka.
 
 
0 # Nu...: Y-m-d H:i
Nesisteminis švietimas atveria akis.
 
 
0 # Ko blogopekA Y-m-d H:i
LUNIO švietimas nekelia pavojaus ES sistemai.
 
 
0 # filmas „Libertarias“pekA Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?v=Ls6uVDacA3A(su angliškais subtitrais

http://www.youtube.com/watch?v=VMprPJT5Nz4(su lenkiškais subtitrais)