Eugenijus Misiūnas. Airiai protestuoja prieš kapitalizmą, o lietuviai užsiėmę „svarbesniais“ reikalais
aktyvizmas

dublino protestas 2010 05 18 0        Gegužės 18 dieną, jau antrą antradienį iš eilės, prie parlamento Dubline buvo surengtas protesto mitingas „Teisė į darbą”, nukreiptas prieš Airijos vyriausybės vykdomą diržų veržimo politiką. Prisimindama grupės protestuotojų praeitos savaitės bandymą patekti į parlamento kiemą, kuomet keletas žmonių buvo sužeisti įėjimą užtvėrusiems policininkams ėmus daužyti bananais žmonėms per galvas, šį kartą garda (policija), baimindamasi, kad nepasikartotų parlamento šturmas, sutelkė žymiai didesnes pajėgas.

 

Dar neprasidėjus mitingui virš žmonių galvų ratus suko malūnsparnis, garda (ant arklių, su dviračiais ir pėsčiomis) bandė užblokuoti maždaug 250 protestuotojų, kurių daugumą sudarė Dirbančiųjų solidarumo judėjimo (Workers Solidarity Movement) – Airijos anarchistų organizacijos atstovai.

 

Anarchistai, prieš prisijungdami prie pagrindinės žmonių grupės, suformavo savo koloną – antikapitalistinį bloką. Kolonai pamėginus žygiuoti gatve, policininkai užtvėrė kelią – tuo metu įvyko susistumdymas su garda, ir tik disciplinos dėka demonstrantai nepasidavė išprovokuojami ir neįvyko aštresnių susirėmimų. Antikapitalistiniam blokui pavyko susijungti su pagrindinio mitingo dalyviais, kurių, skirtingais vertinimais, susirinko nuo tūkstančio iki dviejų tūkstančių.

 

Socialistų darbininkų partijos bei kitų kairiųjų organizacijų tikslas šiuo metu yra suorganizuoti visuotinį streiką. Kalbėtojai negailėjo aštrių žodžių parsidavusiems profsąjungų lyderiams ir kritikavo valdžios atstovus, kurių pastangomis skiriamos milijardinės injekcijos bankams gelbėti.

 

Mitinge kalbėjo dublinietė Ann Moore, kuri prieš keletą dienų buvo iškeldinta iš savo namo. „Mes buvome iškraustyti praeitą savaitę, dabar iškraustykime šią vyriausybę“, – sakė ji. Žmonės, nesugebantys susimokėti paskolų bankams, yra iškeldinami iš namų, tuo tarpu šalyje yra daugiau nei 300 000 tuščių namų ir butų, kuriuose galėtų gyventi apie milijonas žmonių. Tačiau spekuliantai laiko juos tuščius ir laukia, kada galės pasipelnyti.

 
 

Kalbėtojai ragino organizuotis ir užimti laisvus namus bei butus. Mitingo metu visą laiką lyjant lietui, žmonėms nuotaiką bandė pakelti ir menininkai, kurie savo dainomis bei vaidyba išjuokė spekuliantams ir bankininkams parsidavusius valdžios atstovus bei kvietė žmones toliau kovoti už savo teises. Kalbėtojai solidarizavosi su graikais, plojimais buvo sutiktas pranešimas, kad didžiausios Ispanijos profsąjungos atsisakė remti vyriausybę ir taip pat ruošiasi visuotiniam streikui.

 

Atrodo, jog iš tiesų Europos žmonės išgirdo raginimą pakilti į kovą už savo teises. „O kaip lietuviai?“, – pagalvojau prisiminęs vakar matytą „kedofilų” piketą prie Lietuvos ambasados. Tikriausiai jiems dar per anksti, nes jie šiuo metu užsiėmę „svarbesniais“ reikalais...

 

Pabaigus mitingui vėl įvyko nedidelis susistumdymas su policininkais, kurie šį kartą glaudžiu dvigubu žiedu blokavo įėjimą į parlamento kiemą. Protestai ir demonstracijos su šūkiu „Teisė į darbą” bus tęsiami. Ateinančią savaitę, antradienį, prie parlamento vėl kviečiami žmonės. Tikimasi, kad susirinks jau dešimtys tūkstančių protestuotojų. Organizatoriai pažadėjo protestuoti tol, kol ši vyriausybė atsistatydins. Tad iki kito antradienio.

 
Daugiau info: www.wsm.ie
2010 05 19
 
dublino protestas 2010 05 18 1
 
dublino protestas 2010 05 18 2
 
dublino protestas 2010 05 18 3

 

 

Komentarai  

 
0 # gaivuevaldas Y-m-d H:i
truputis šviežio airiško vėjo, atgaivino
 
 
0 # .pekA Y-m-d H:i
Perskaitykit kas užrašyta ant airių plakatų.O kas būna užrašyta ant jūsų ?.. Taigi, darykite išvadas patys.
 
 
0 # lolkybis Y-m-d H:i
Jo lietuvos anarchistai uzsiraso koke pieva ir daro nesamones. Geriau isviso neeitu jai jau taip.
 
 
0 # GereiauViktoras Butas Y-m-d H:i
Geriau ryži su savo kreivais dantim kovotų prieš imigrantus. Ir varytu visus atgal į Lietuvą, namo.
 
 
0 # Nu gerasViktoras Butas Y-m-d H:i
Parašiau pirmą komentarą, neperskaites ir neperžiūrėjas nuotraukų. Neklydau tikrai ryži
 
 
0 # bailiai anarkystaiKostia Y-m-d H:i
vis naiviai tikejausi, kad atvarysit palaikyti zmoniu ju kovoje su valstybe i garliava, prie kedzio tevu namu. Bet.....matyt draugyste su gayline.lt jums svarbiau. O gal ir patys slapcia palaikot Valtybe ir pedofilus. Zodziu jus esate internetiniai anarkystai. geda , tfu blt.
 
 
0 # ar kartąAngis Y-m-d H:i
Dar kartą bandau kartotis. o tai ką veikia mūsų šalies visuomenės dalis šdrįsusi pasivadinti anarchistais??? neša plakatus su užrašu "laisve žmonėms arkliams ir idėjoms" ar kažkaip panašiai. taigi - ar vis dar negėda vadintis anarchistu, kai valstybė nuo žmonių diria paskutinį kailį, o ANARCHISTAI paišo tokius plakatus. kuomet iškeisit nesąmones į molotovus, pistoletus ir kalašnikovus? jei to nesiruošiat daryt, tai tuomet drąsiai galiu spjaut į jūsų pusę ir pvadint arba bailiais, nevertais anarchistų vardo, arba dar blogiau - korporaciniais marginalų vaizdo sudarytojais. kuomet vietoj to, kad rašinėtumėt straipsnius apie tai kokia Lietuva bloga, jog siunčia savo karius į Afganistaną kariaut imperialistnių karų, jūs imsit iratsisakysit mokėt mokesčius? kuomet pradėsit griaut šią neligitymią valstybės santvarką???
 
 
0 # Angiai ir pekaiJustelis Y-m-d H:i
Tai ką tu siūlai yra partizaninis karas. manai, kad jau pribrendo reikalas tokiam radikalumui? Eitum pats su molotovu pirmosiose linijose? Ar tik nori kad kiti tai už tave darytų, o tu pasislėpęs girtum ir vadintum "tikrais anarchistais"?
Žmonės gal turi šeimas, darbus ir šiaip dėl ko gyvent, jau neminint to, kad iki pilietinio karo dar nepribrendom. Saujelei žmonių kariaut su šautuvais ir molotovu prieš valstybę pernelyg savižudiškas pasirinkimas, kad kas nors taip lengvai ryžtųsi tam.
O kur tu Peka, kai organizuojamasi eitynėms? Bobutę lankai ar suktines šnioji bybį dėjęs ant visos politikos?
Kybiai ir bimbiai nėra vieninteliai įmanomi transparantai, bet jie juokingi ir smagūs bei atspindi dabartinį lietuvišką anarchizmą. Norit radikaliau? Take the fucking lead, don't blab.
Pocevičius su keliais draugais ir Fefas tiek išspaudė per paskutines eitynes. Radikalių idėjų dėja niekas nekėlė diskusijoje dėl eitynių formos ir žinutės. Atsibuskit ir patys dalyvaukit, jei norit permainų.
 
 
0 # TAIPAngis Y-m-d H:i
Taip, eičiau, ir dabar darau ką įstengiu. Gerbiamas guga, idiotiška pozicija greičiausiai yra ne mano, o to kas tik sėdi ir rėkauna ar filosofuoja apie anarchistinę visuomenę. o bejesu Kostia ir Focka man tikrai kažin ar pakeliui nes aš nors ir esu nacioalistinės valstybės šalininkas, mano supratimas apie nacionalizmą stipriai skiriasi nuo pastarųjų elemų.
ir beje, aš taip pat turiu šeimą, ir visus agituoju imtis ginklų, nes nenoriu savo ir kitų vaikams ir vaikaičiams palikt tokios šailies kur oligarchas nešioja laikrodį kuris kainuoja šimtą kartų daugiau nei tavo būstas už kurį tu turėsi vergauti visą likusį gyvenimą. ir beje, mano antroji pusė mano pozicijai visiškai pritaria. ir labiau reikščiausi ir labiau matyčiausi jei negyvenčiau tokiam užkampyje iš kurio paiekti mūsų šalies metropolijas yra pernely brangu antrus metus sėdinčiam bedarbiui.
Justeli, tu bent jau kultūringai komentuoji, o guga, na tokių anarchistų pas mus nors ir vežimu vežk
 
 
0 # kaka2kaka2 Y-m-d H:i
Ginkluota kova pati ateis kai negalėsite nusipirkti maisto.. Girtis kad šaudei iš pukalkos yra labai juokinga :-)
 
 
0 # AngiaiJustelis Y-m-d H:i
Gerbiu, kad bent jau pats esi nuoseklus savo pozicijoje.
O Guga dėl oligarchų tau teisingai sako, tas pats kaip kirstum galūnę pabaisai, kuri geba jas regeneruoti.
Manau dvasios geros turi, bet nežiūrėk taip tiesmukai, kad su saujele žmonių ėmesis ginklų kažką iš esmės pakeisi. Būtų gaila kieto žmogaus, iš kurio geriausiu atveju media padarytų naują Kedį ar šiaip iš tavo nacionalizmo išverstų Rusijos agentų diversijas.
Tai ką dėl idėjų sklaidos daro anarchija.lt, LUNI švietimo tinklas ir pan. mano supratimu yra verta pagarbos. Reikia šviesti žmones, kelti sąmoningumą. Nėra revoliucinės sąmonės, nėra ir kolektyvinio radikalaus veiksmo. Individualūs veiksmai ne ardys, o stiprins šitą supuvusią sistemą.
 
 
0 # agaAngis Y-m-d H:i
Justeli, sutinku dėl oligarchų, bet nuo kažko juk pradėt reikia, siaip tai kol kas iki to dar nenuėjau, bet matau kad nedaug liko. suprantu,kad padarys naują Kedį, blogąja prasme, tik matai, reikalas yra tame, kad ne taip kaip Kedys, nesiruošiu pulti kaip Marytė Melnikatė :-) miręs partizanas - nieko vertas partizanas. na vienžo, susimatysim, kai košė prisvils. Kostiai atsakyti net neverta, nes akivaizdžiai provokuoja suteikti papildomos informacijos apie save. sušiktas myžalas
 
 
0 # AngiaiJustelis Y-m-d H:i
May Odin be with you.
Valhaloj laukia Valkirijos :-)
sėkmės!
 
 
0 # :Dpasukas Y-m-d H:i
nešvankybės nepageidaujamos
 
 
0 # Angis - Jėgaofu Y-m-d H:i
..kontroliuojan tys situaciją bijo tik vieno - prarasti savo gyvybę...