Slovėnijos parlamentą atakavo 10 tūkst. studentų (video, foto)
aktyvizmas

slovenijos studentai 0        Gegužės 19 d., trečiadienį, į centrines Slovėnijos sostinės Liublianos gatves išėjo apie 10 tūkst. studentų, protestuojančių prieš valdžios ketinimus mažinti biudžeto deficitą jaunimo sąskaita. Studentai pasipiktinę, kad vyriausybė mažina stipendijas ir naikina įvairias jų įdarbinimo lengvatas. Prie šalies parlamento įvyko susidūrimai tarp studentų ir policijos. Protestuotojai mėtė į pastatą ir jį saugančius policininkus gaiviųjų gėrimų skardines, kiaušinius ir akmenis. Išdaužti keli parlamento langai. Policija sulaikė keletą pačių aktyviausių studentų.

 

Slovėnijos vyriausybė, ketindama mažinti biudžeto deficitą, planuoja riboti studentų galimybes įsidarbinti studijų metu, mažinti valstybinių stipendijų dydį, lėšas, skiriamas studentų maitinimui, o taip pat ir visą universitetų finansavimą.

 

Kartu su studentais protesto akcijose dalyvavo Slovėnijos profesinių organizacijų atstovai, vidurinių mokyklų ir gimnazijų moksleiviai. Į mitingą atėję studentai kurtinančiai švilpė, laikė plakatus su užrašais: „Negaunu stipendijos – ieškau rėmėjo“, „Šimtas tūkstančių bedarbių – kas toliau?“, „Reikalaujame turtingų tėvų visiems“, „Bankams pinigų yra, o mums?“.

 
 

Iš pradžių mitingas vyko palyginti ramiai, tačiau palaipsniui virto parlamento rūmų ataka. Parlamentą juosė apsauginės tvoros, už jų stovėjo išsirikiavę specialiosios policijos būriai. Susidūrimai prasidėjo nuo smulkių konfliktų tarp policininkų ir jaunimo. Į policiją ėmė skrieti kiaušiniai, gaiviųjų gėrimų buteliai, o vėliau – ir akmenys. kai kurie mėtomi daiktai pasiekė ir parlamento langus. Policija sulaikė keletą žmonių. Nukentėjusiųjų nėra.

 
 

Pagal http://direct-action.org.ua parengė en arche

2010 05 21
 
Slovenijos studentai 1
 
Slovenijos studentai 2
 
Slovenijos studentai 3
 
Slovenijos studentai 4
 
Slovenijos studentai 5

 

 

Komentarai  

 
0 # priviwet!slavik Y-m-d H:i
spamas nepageidaujamas
 
 
0 # spamaspekA Y-m-d H:i
Žiū,slovėnai su trenygais ir kedasais!
 
 
0 # asdasdasdasdaasdasd Y-m-d H:i
ir paskutine foto kazkokia homofobiska !
 
 
0 # uzklausimas a.ltKostia Y-m-d H:i
a kada jus isvesit 10 000 studentu i gatves ? gy