Nauja iniciatyva: burkime Lietuvos sekso partiją!
aktyvizmas

sekso partijos veliava        Lietuvos interneto erdvėje ką tik gimė nauja, daug kam pasirodysianti keista, tačiau visai logiška idėja – „Celibato kultūros blogo“ autorius ragina burti Lietuvoje sekso partiją! Prieš kelias dienas įsteigta ir „Facebook“ grupė „Celibatas tau“, kurios vienas iš slaptų tikslų – sukelti masinį susijaudinimą, sąlygosiantį Sekso partijos atsiradimą. Partijos iniciatoriai prisipažįsta, kad partijos kūrimąsi laikys performatyviu eksperimentu, skirtu provokuoti radikalią polemiką ne tik su seksualinės emancipacijos priešais, bet ir tarp jos šalininkų „stovyklų“.

 

Sekso partijos iniciatyvinė grupė nurodo partijos kūrimosi intencijas ir atsako į klausimą, kodėl seksualinės politikos iniciatyva šiuo metu yra aktualiausia Lietuvai:

 

X Seksualumo (raiškos) varžymas tapo pagrindine konservatyviųjų jėgų reakcijos forma prieš demokratijos sklaidą. Kita vertus, kedofilija ir kiti fenomenai rodo, kad su lytiškumo sfera susiję daugybė Lietuvos visuomenės patologijų. Pvz., socialinė įtampa ir nerimas dėl vaikų virsta pedofilijos patofobija, nors tikros smurto prieš vaikus ir moteris, prievartos ir pedofilijos problemos lieka visiškai užleistos ir nesprendžiamos.

X Iki šiol kovos judėjimui už seksualinį išsilaisvinimą ir lyčių lygybę savo vėliavas pasiūlė trys stovyklos: feminisčių stovykla, „žmogaus teisių“ stovykla ir gėjų/lesbiečių stovykla. Plačiausiai išskleista iš šių trijų yra „žmogaus teisių“ vėliava, bet žmogaus teisės ne visuomet yra veiksmingas įrankis, ypač tokiame kontekste kaip Lietuvos. Visas tris stovyklas sieja seksualinio išsilaisvinimo siekiai. Be to, seksualinės politikos projektas gali pritraukti žmonių, kurie nesitapatina nė su viena iš minėtų stovyklų.

 

Iniciatyvinė grupė nurodo ir priežastis, dėl kurių Sekso partijos idėja gali atrodyti „nereali“. Tai lopatologinis kompleksas (lopatologai mus moko, kad politinių partijų paskirtis yra atstovauti žmonių interesams, tačiau partijos ir judėjimai visų pirma vertinami pagal jų galimybes „laimėti rinkimus“, o tai akivaizdus absurdas: išeina, kad tie interesai, kurie neturi šansų laimėti rinkimų, negali būti ir atstovaujami). Kita priežastis – stereotipų pančiai. Sekso partija gali asocijuotis su Alaus gėrėjų ir pan. partijomis. Tačiau australų pavyzdys įrodo, kad tai visai kito tipo projektas, nė kiek nepanašus į Alaus gėrėjų partiją.

 
 

Nusirašydami nuo Australijos sekso partijos, lietuviškieji sekspartiečiai pradėjo kurti ir savąją Sekso partijos programą – kad lopatologai nekaltintų „nesolidumu ir kad žmonės galėtų rinktis „pagrįstai“, o ne vien „vadovaudamiesi emocijomis“. Štai pirmieji programos punktai:

 

X Lietuvos sekso partija yra atliepis į Lietuvos seksualines ir lytines reikmes XXI a.

X Ji sieks atkurti seksualinio privatumo ir viešumo pusiausvyrą, kurios neliko dėl fanatiškų politikų, moralistų ir Bažnyčios lobistų veiklos.

X Žodžio ir saviraiškos laisvė žmonių lytinio gyvenimo srityje yra neatsiejama demokratinės visuomenės charakteristika, vienas iš esminių laisvos ir demokratiškos šalies kriterijų. O šių laisvių nepaisymas ir niekinimas yra autokratijų, diktatūrų ir teokratijų požymis.

X Nors daugelis Lietuvos žmonių laisvai ir tolerantiškai žvelgia į seksualinių praktikų ir lytinės saviraiškos įvairovę, politinės partijos, Seimas ir Vyriausybė vis dažniau ir pavojingiau ignoruoja seksualinius piliečių interesus ir vykdo politiką bei kuria teisės aktus, kurie riboja ir varžo seksualinę saviraišką bei žodžio laisvę, nustato nuožmias bausmes, įskaitant įkalinimą.

X Sekso partiją buria žmones, kuriems jau lenda per gerklę seimūnų išpuoliai ir akibrokštai prieš seksualinės saviraiškos laisves.

X Sekso partija neketina toliau toleruoti didžiųjų partijų dviveidiškumo, kai demokratinės laisvės paverčiamos tik fasadine iškaba, o užkulisiuose bučiuojami žiedai Bažnyčios lobistams.

 

Sekite Sekso partijos naujienas: http://karloblogas.blogspot.com/

 
a.lt info
2010 05 23

 

 

Komentarai  

 
0 # jėgaJustelis Y-m-d H:i
Na tikrai yra už ką kovoti sekso fronte:D.
Daug galingesnė opozicija būtų nei kokie ateistai, kurie iš principo tik neigia. Štai šitie australai ne neigia, o griauna patį pamatą iškreiptų religijų ir ideologijų.
Sex revoliution!
 
 
0 # EnergizerLaKūdra Y-m-d H:i
seksas gera, seksas sveika, gausi gerą batareiką.
 
 
0 # tarp kitkoKostia Y-m-d H:i
Lietuvos internetiniai anarkystai kaip reikiant pavelavo. Sexuoaline revoliucija prasidejo apie 1960 metus...." поздно Федя пить боржоми" .......
 
 
0 # demesio !!!!!demesio !!!!! Y-m-d H:i
užgaulioti nemandagu
 
 
0 # nelaimei...FANTAS kaip byblynas Y-m-d H:i
užgauliojimai nepageidaujami
 
 
0 # :)Loki Y-m-d H:i
Gera idėja.
 
 
0 # Euro... Toleruoti viską kas naikina tavo tautąViktoras Butas Y-m-d H:i
Olandijoi girdėjau, kad jau yra ir pedofilų partija, o pas mus kolkas tik jų armija. Tai manau, kad ne už ilgo ir pas mus susiformuuos šįų iškrypėlįų frakcija. Jau pradėjo gatvėmis žygiuoti tai...
 
 
0 # ocupu lupu Y-m-d H:i
jei aš prie dročintojų, tai niekaip į tokią partiją nepateksiu :sad:
 
 
0 # ane?nu nu Y-m-d H:i
kodėl ne kaprofagų? ar bent jau pedofilų?
 
 
0 # oooooooatata Y-m-d H:i
maniau, kad feministės propaguoja frigidiškumą, o pasirodo dulkinimąsi be atsakomybės?