Neramumai Varšuvoje: policija nužudė juodaodį turgaus prekeivį, sukėlė riaušes ir protestus prieš rasizmą
aktyvizmas

varsuvos policija nusove 0        Gegužės 23 d., sekmadienį, Varšuvos policija surengė reidą centriniame Pragos rajone esančiame turguje. Policininkams užkliuvo batais prekiaujantys nigeriečiai. Vieną prekiautoją jie parvertė ant žemės ir uždėjo antrankius. Suimtojo bičiulis – 36-erių metų Maxas I. – puolė jį gelbėti ir pareikalavo, kad policija baigtų patyčias. Tada policininkas išsitraukė ginklą ir iššovė Maxui į pilvą. Nigerietis netrukus mirė.

 

Išgirdę šūvį, prekeiviai ėmė sprukti iš turgaus. Policija juos persekiojo, vėliau buvo iškviestas pastiprinimas. Pasirodžius naujiems policijos būriams, prasidėjo neramumai. Žmonės mėtė į policiją akmenis ir plytas. Buvo suniokoti 4 policijos automobiliai. Per riaušes nukentėjo 6 policijos pareigūnai, vienas jų dėl galvos sužeidimų paguldytas į ligoninę. Policija suėmė 32 maištininkus.

 
 

Netrukus po šių įvykių policijos atstovas spaudai sugalvojo oficialiąją versiją. Policijos atstovas Mariuszas Sokolowskis teigė, jog į turgų atvykus policijos patruliui nigerietis Maxas I. ėmė bėgti. Pasak jo, į policininkus, kurie pradėjo jį vytis, kiti juodaodžiai prekeiviai mėtė plytas ir kitus daiktus. „Anot liudininkų, vyras bandė išplėšti iš policininko ginklą, o tada pareigūnas iššovė“, – sakė M. Sokolowskis.

 

Varšuvoje Maxas gyveno legaliai jau 8-eris metus, buvusiame stadione prekiavo batais. Tai buvo jo antrasis darbas. Buvo vedęs lenkę Moniką, turėjo tris vaikus – 2, 4 ir 10 metų.

 

Prie oficialaus melo paneigimo daug prisidėjo anarchistinė Lenkijos sindikalistų sąjunga (Związek Syndykalistów Polski, ZSP). Jie išplatino pareiškimą ir surengė interviu su nužudytojo žmona bei policijos nusikaltimo liudininkais. Kai kurios žiniasklaidos priemonės pateikė tai kaip vieną iš įvykių versijų.

 
 

ZSP iniciatyva buvo surengta ir protesto prieš policijos smurtą demonstracija. Vakare žmonės susirinko žmogžudystės vietoje, buvo sakomos kalbos. Vėliau keli šimtai žmonių patraukė prie policijos nuovados, kurioje buvo laikomi suimtieji. Kolona pražygiavo centrinėmis Varšuvos gatvėmis, prie jos prisidėjo ir Maxo bičiuliai.

 

25 iš 32 suimtųjų bus pateikti kaltinimai dėl policijos užpuolimo, jiems gresia iki 10 metų kalėjimo. Gegužės 25 d. visi suimtieji buvo paleisti iki teismo.

 

varsuvos policija nusove 5

 

Nigerijos valdžia paskelbė oficialų protestą dėl jos piliečio nužudymo Varšuvoje, kaltindama Lenkijos policiją savivale malšinant sostinės turgavietėje kilusias riaušes. „Nužudymas nesant kaltės įrodymų demonstruoja lenkų policijos savivalę, – sakoma Nigerijos užsienio reikalų ministerijos paskelbtame pareiškime. – Nors apie šio incidento aplinkybes žinoma nedaug, ministerija tvirtai įsitikinusi, kad toks neatsakingas Nigerijos piliečio nužudymas negali būti pateisinamas.“

 

Pagal http://zspwawa.blogspot.com parengė en arche

2010 05 27
 
varsuvos policija nusove 1
 
varsuvos policija nusove 2
 
varsuvos policija nusove 3
 
varsuvos policija nusove 4

 

 

Komentarai  

 
0 # :)slavikas Y-m-d H:i
spamas nepageidaujamas
 
 
0 # Problemas varyt namoViktoras Butas Y-m-d H:i
[rasistiniai komentarai nepageidaujami] Sunervino šitas atvejis negaliu. Įsivaizduoju kaip turi jaustis tikri lenkai.
 
 
0 # meluojatKostia Y-m-d H:i
su policija konfilktavo tik juodaodziai. Todel pries juos buvo teisetai panaudota jega. Policinikas ginkla panaudojo taip pat teisetai , jokio rasimzo nebuvo.Riausini nkus palaiktyi atejo grupele uszobuotu kosmopolitu - moraliniu pitekantropu.
 
 
0 # aaaaaaaa Y-m-d H:i
irodyk, kad policijos versija yra melas.
 
 
0 # mankurtams - kosmopolitams ir kietiems siuklemsKostia Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?v=aAtpCyjyt-0&feature=player_embedded#!
 
 
0 # ...... Y-m-d H:i
Apgailetina kai "naujienu" portalas rašo taip subjektyviai ir bando įbrukti sau labiau patikusią versiją
..aj bet juk čia a.lt, ka čia šneku :D

[rasistiniai komentarai nepageidaujami]
 
 
0 # aha:/ Y-m-d H:i
O anarchistai Graikijoje nužudė tris žmones, tarp jų ir nėščią moterį.
 
 
0 # atsiprasaukostes tevas Y-m-d H:i
atsiprasau mano sunus kostia vaikystei turejo sunke gavlos trauma todel dabar kliedi nesamones , nereike i ji kreipt demesio.
 
 
0 # !!!slavik Y-m-d H:i
spamas trinamas
 
 
0 # Igar osvoboditelIgar osvoboditel Y-m-d H:i
spamas trinamas
 
 
0 # Apie imigrantus is pietukaukas Y-m-d H:i
O... kokia is ju nauda, a??? Rimtai - kokia? Ka jie atnesa? Ka gero atnesa afrikieciai??? Nieko jie neatnesa, nes nieko neturi. Taigi, nori igyti, perimti. Ir ka jie perima? AfroAmerikieciu kultura. O kokia nauda is to? Paskui tokias 'afroamerican' nesamones amzinai velkasi visokie 'black pride', 'gansgta' ir visokie kitokie 'cool' dalykeliai ir pan. nesamones. Kokios dar, po velniu, 'black pride', a? Pride of... what? :D
Afrikieciai, ir ypac ju palikuonys, padaro daugiau zalos, negu naudos. Todel, kad jie - neisivyste (nieko racistisko nesakau - visa tai socialiniai dalykai.).
Arabai - Islamas musu anarchistams patinka??? Ne, nepatinka? Puiku, tuomet jeigu negana neonaciu, tai dar + turesit muslimus :D
Indai - na, nebent jie. Nors kaip kita rase ir jie gali netiesiogiai sukelri problemu - zemos kulturos lietuviai, kurie faktiskai jau nebeklauso valdzios (ypac po teisesaugos faktinio kracho), nebereagus nei i Vilniaus, nei i Briuselio nuomones ir sues jiems nepatinkacius 'ateivius' lyg vilkai tamsioje girioje.
Apie 'tolerancija' - V. Europos multikutli sekmingumas remiasi ant valdzios ir elito - jie daro spaudima darbininku klasei (90proc. zmoniu), kad jie toleruotu kitokius. Be to darbininku klase i kitokius sureaguotu naturaliai - atmestu. Ir jus, LT anarchistai, man pasakykit - ar musu valdzia suvoktu tokius dalykus??? Jie, del populiarumo, greiciau savastikas iskabintu, negu imtusi tokiu dideliu projektu kaip 'social engineering' ir pan.

Is kur tie pietieciai atsirado? Is humanizmo. O kas yra humanizmas - kartais ne krikscionybes reliktas? Tipo, 'as busiu kaip Jezus...' :D Humanzimas - blogai, nes jis - nelogiskas. Altruizmas - gerai, o humanizmas, manau - ne.

Vnz. ka as noriu pasakyti, tai tik tai, kad is juodu - naudos maza. Arbai, kaip imperialistai, net gresme kelia. Galiausiai, net jeigu multi-culti turetu naudos, tai... kaip jus issivaizduojate to 'social engineering' igyvendinima Lietuvoje??? Lietuvoje - anarchija. Darom ka norim. Ir zinot ka darys lietuviai? Atmes svetimus. Nes tai - inksinktas. Inkstinktas is gentiniu laiku. Tebunie tai primityvus inkstinktas, bet uztat jis - labai stiprus.

Na ir kaip jus persuksit lietuvius, LT anarchistai, ka? Su 'charazmatiskuo ju' Kasparu pries akis??? Ha ha ha :D

Vnz. multi kulti dabartineje Lietuvoje - neveiks.