Charkove vyko aršūs mūšiai už Gorkio parko išsaugojimą (video)
aktyvizmas

gorkio parkas        Didžiulis parkas Charkovo (Ukraina) miesto centre pradėtas sodinti 1893 m. Po keturiasdešimties metų, 1932-aisiais, parkas užėmė jau 130 hektarų teritoriją. 1938 m. jis buvo pavadintas M. Gorkio poilsio parku. 6-ąjame XX a. dešimtmetyje šiame parke per vasarą apsilankydavo 1,2 mln. žmonių. 2010 m. gegužės 19 d. Charkovo valdžia priėmė sprendimą iškirsti 503 medžius. Jų vietoje bus nutiesta gatvė, pastatyti 25 elitiniai gyvenamieji namai, prekybcentris, restoranai ir automobilių stovėjimo aikštelės.

 

Gegužės 20 d. parką ėmė kirsti. Tą pačią dieną parko kirtėjai susidūrė su aršiu miesto gyventojų pasipriešinimu. Žmonės blokavo įvažiavimus į parką, lipo į medžius, rengė piketus prie merijos pastato. Prieš parko gynėjus milicija panaudojo grubią jėgą, keliolika žmonių buvo suimta, keli sužeisti. Vos nežuvo į medį įsilipęs žmogus, kai ant jo buvo užverstas kitas nupjautas medis.

 

Nepaisant žmonių pasipriešinimo, birželio 2 d. buvo nukirstas paskutinis kertamos teritorijos medis. 4 val. ryto ekologų stovykloje, įrengtoje greta nukirsti planuojamų medžių, pasirodė apie 50 juodai apsirengusių vyrų (manoma, kad tai valdžios samdyti smogikai). Jie ėmė vartyti palapines ir stumti žmones iš parko. Paskui juos žengė medkirčiai užvestais benzininiais pjūklais. Per 2 valandas visa parko dalis buvo iškirsta.


Gorkio parko istorija
 

Gegužės 27-oji. Žmonės blokuoja medžių kirtimo techniką

 

Birželio 2-oji. Vaizdas nuo žemės

 

Birželio 2-oji. Vaizdas iš medžio

 

Tuo metu milicija „pakuoja“ protestuotojus prie merijos pastato

 
Parengė Pinčius
2010 06 08

 

 

Komentarai  

 
0 # metodaiakis Y-m-d H:i
jo metodai pas juos paprasti ten
 
 
0 # "Verslas"...one Y-m-d H:i
Čia jau konkretus valdžios biznelis su verslininkais. Tiksliau verslininkai valstybę panaudoja savo verslui (milicija padeda verslininkams grobstyti valstybės turtą).
 
 
0 # šlykštynės banknotinėsfth Y-m-d H:i
Telieka tikėtis, kad tie pastatai bus nuolatos apmėtomi pomidorais ir dažų bombomis. Verslininkai, savo ruožtu, galės aptverti pastatus tvora ir skaičiuoti nuostolius, nes niekas ten negyvens tokiom sąlygom.
Tfu.