Korporacinė žiniasklaida gąsdina Vokietijos visuomenę „kairiuoju terorizmu“ (video)
aktyvizmas

gasdina bomba        Praeitą savaitgalį visa Vokietijos ir daugelio kitų pasaulio šalių  korporacinė žiniasklaida pranešė apie „precento neturintį kairiųjų ekstremistų teroro aktą Berlyne”. Anot žiniasklaidos, per birželio 12 d. Berlyne surengtą antikapitalistinę demonstraciją „Mes nemokėsime už jūsų krizę”, kurioje dalyvavo apie 20 000 žmonių, į policiją buvo mestos dvi „skelvedrinės bombos”, sužeidusios 15 policininkų, 2 iš jų sunkiai. Tačiau vėlėsnė įvykių analizė parodė, jog tai buvo tik smarkiai išpūstas burbulas.

 

Korporacinė žiniasklaida, pratrūkusi rėksmingomis antraštėmis – „Kairieji sprogdina policininkus“, „Skeveldrinė bomba prieš Berlyno policiją“, „Radikalūs kairiųjų ekstremistai perėjo prie teroro aktų“ ir pan., – pranešė, kad ekstremistai iš kairiųjų demonstrantų tarpo atakavo policiją skeveldrinėmis bombomis. Du policininkai neva buvo išvežti į ligoninę, trylika neva patyrė lengvesnes traumas. Buvo pranešama, kad suimti 3 žmonės, kurie neva ir metė į policiją tas skeveldrines bombas.

 
 

Tačiau internete pasirodžius gausiems liudininkų parodymams ir filmuotai vaizdo medžiagai, ėmė formuotis visai kitoks įvykių vaizdas. Liudininkai teigė, kad jokių skeveldrų, sužeidimų ir greitosios pagalbos automobilių nebuvo – policininkai lyg niekur nieko toliau vaikė minią. O filmuota vaizdo medžiaga įrodė, kad į policininkų pusę buvo mesta ne skeveldrinė bomba, o greičiau raketinio pistoleto užtaisas arba savadarbė garsinė granata.

 
 

Pranešimų turinį palengva ėmė keisti ir žiniasklaida. Pavyzdžiui, birželio 15-ąją „Berliner Zeitung“ pranešė, kad Berlyno policijos atstovas spaudai Frankas Millertas pareiškė, jog bomba nebuvo užtaisyta metalo drožlėmis ir stiklo duženomis, kaip buvo sakyta anksčiau.

 
 

Vis dėlto žiniasklaidos suformuotas pranešimo turinys išliko toks pat. Šio turinio paveikti, vienas už kitą radikalesnius pareiškimus ėmė skelbti įvairūs politikai. Visi jie ragino imtis griežtų policinių priemonių prieš kairiuosius autonomus bei radikalus. Buvo grasinama griežtinti įstatymus ir riboti susirinkimų teises. Kairiųjų portalai prabilo apie provokaciją ir sąmokslą prieš visas kairiąsias jėgas.

 

Pagal http://de.indymedia.org ir www.hintergrund.de parengė en arche

2010 06 19

 

 

Komentarai  

 
0 # Rote Armee Fraktionx Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?v=ho3yu7npbuE