Ispanijos antifašistai ragina prisiminti neonacistinio smurto aukas Rusijoje
aktyvizmas

rusia antifascista 0        Birželio 18 d. Ispanijos antifašistai surengė nesankcionuotą piketą prie Rusijos ambasados Madride ir pareiškė solidarumą su Rusijos antifašistais, patiriančiais ne tik valstybės represijas, bet ir neonacių smurtą. Šia proga Madrido antifašistų organizacija išplatino pareiškimą, kuriuo raginama prisiminti nacistinio smurto aukas. Pareiškimui pritarė ir Ispanijos ska-punk grupė „Ska-P“.

 
Reiškiame solidarumą su Rusijos antifašistais
 

Šių metų gegužės 23 dieną iš karto dviejuose Rusijos miestuose – Maskvoje ir Riazanėje –neonacistai užpuolė žmones. Tą lemtingą dieną dėl teisėtvarkos organų nuolaidžiavimo maskviškis Dmitrijus Kašicinas ir Riazanė gyventojas Konstantinas Lunkinas papildė rusiškojo fašizmo aukų sąrašą.

 

Antifašistas Konstantinas Lunkinas buvo sumuštas per savo 25-ąjį gimtadienį prie namo laiptinės. Užpolikų kiekybinė persvara neleido Kostiai atremti užpuolimo. Nuo sumušimų ir smegenų traumos Kostią ištiko koma, iš kurios jis nebegrįžo… Po septynių dienų jis mirė neatgavęs sąmonės. Užpuolikai teisėtvarkos organų buvo sulaikyti ir užpuolimo liudininkų atpažinti, tačiau nežiūrint to, paleisti į laisvę.

 

27 metų Dmitrijus Kašicinas su jaunimo kompanija šventė vieno iš savo draugų gimtadienį. Tuo metu, kai vaikinai pradėjo skirstytis, juos užpuolė neonacių, ginkluotų trauminiais ginklais ir peiliais, grupė. Keli žmonės buvo traumuoti, o Dmitrijus, gavęs daugiau nei dešimtį dūrių peiliu, mirė vietoje. Po kelių dienų nuo širdies smūgio mirė Dmitrijaus tėvas.

 

rusia antifascista

 
Ir tai tik keletas žmogžudysčių šalyje, kurioje nacionalistinė agresija vis dažniau pasireiškia prieš emigrantus, antifašistinio judėjimo aktyvistus, jaunimo subkultūrų atstovus. Nuo 2003 iki 2008 metų dėl tautinės neapykantos buvo nužudyta daugiau nei 300 žmonių. Tačiau žmogžudžiai nubaudžiami labia retai. Teisėtvarkos organai savo neveiklumu atskleidžia savo dalyvavimą ultradešiniųjų grupuočių veikloje, kurios veikia organizuotai ir nebaudžiamai. Tokie pasibjaurėtini dalykai vyksta šalyje, kuri buvo pagrindinė jėga įveikiant fašizmą Antrojo pasaulinio karo metais.
 

Kostios ir Dmitrijaus vardai turi būti minimi kartu su vardais tų, kurie krito kovoje prieš nacistinę Vokietiją. Greta Aleksandro Riuchino, Aleksejaus Krylovo, Stanislavo Markelovo, Anastasijos Baburovos, Ivano Chutorskojaus, mūsų draugo Carloso Palomino ir daugelio kitų žmonių, pastaruoju metu tapusių nacistinio smurto aukomis. Jų negalima pamiršti.

 

Broli Dmitrijau, tavęs mes nepamiršime!

Broli Kostia, tavęs mes nepamiršime!

No pasaran!
 

Madrido antifašistai, 2010 m. birželio 18 d.

 

 

 

Komentarai  

 
0 # šaudytComandante Y-m-d H:i
Šaudyt išgamas fašistus.
 
 
0 # :): Y-m-d H:i
Hemos pasado :-))))
 
 
0 # a joKostia Y-m-d H:i
bet Rusijoj tai persekiojami ir naciai ir antfasystai. Naciai sakyciau daugiau.
 
 
0 # To KostiaArturas Y-m-d H:i
Na tikriausei daugiau nes nacei oficalei daug kur presirgistrave (pvz: NSO, NSDP, SS) na va ir surast lengviau
 
 
0 # bjauruyra Y-m-d H:i
o kas prisimins anarchistų smurto aukas Graikijoje?
 
 
0 # -nox Y-m-d H:i
Prakeikti fašistai.