Vilis Normanas. Kaip aš tapau laisvas
aktyvizmas

vilis normanas darbas 0        Visai neturiu pinigų. Paskutinius, kuriuos turėjau, išleidau alui, ir dėl to visai nesigailiu – kam man tie pinigai, jeigu nusprendžiau gyventi linksmai ir laisvai? Na chuj reikalingi. Kuo mažiau pinigų, tuo mažiau problemų. Nėra pinigų, nėra už ką gerti. Nėra už ką gerti, vadinasi, nėra ir pagirių. Visais atžvilgiais įžvelgiu vien privalumus. Neišsipisinėju – gerti visai nenoriu.

 

Dar neseniai turėjau visai padorų darbą viename laikraštyje, bet kuo ilgiau jame dirbau, tuo mažiau laiko likdavo gyventi. Ir koks ten gyvenimas – vien ardavau kaip Sizifas. Pavargęs, susiplukęs, užsipisęs iki negaliu. Buvau piktas ir viskuo nepatenkintas, nors mano banko sąskaitą kas mėnesį papildydavo išgyvenimui pakankama pinigų suma.

 

Tada ir nusprendžiau: geriau jau elgetausiu, bet gyvensiu laimingai. Ir nuo tos akimirkos tam laikraščiui neparašiau nė eilutės. Bybį dėjau, – mintyse tariau, – kaip nors prasisuksiu, juk ne puodas ant kaklo, o galva. Buvo ir blogiau, išgyvensiu. Badauti teko dar vaikystėje, tad manęs tai jau neišgąsdins. Viduje kirbėjo vienintelis instinktas: laisvės, duokit laisvės, blet, nes kitaip na chuj čia gyvent. Negalėjau ilgiau pakęsti savo darbo, to amžino tyčiojimosi iš manęs. Todėl ir nusprendžiau – na chuj darbą, aš noriu būti laisvas ir laimingas.

 

Dabar miegu iki vidurdienio, rūkau kontrabandines cigaretes, kuriomis sušelpia artimieji, per dienas skaitau man patinkančias knygas, žaidžiu su draugais kortomis, apskritai paėmus, gyvenu tiesiog nuostabiai ir nė neketinu kartoti savo klaidų. Kaip sako viena gera mano draugė, dar niekas Lietuvoje nemirė iš bado. Reikia manyti, ir aš nemirsiu. Valgau mažai, mano tikrasis maistas yra literatūra, o jos – pilnos bibliotekos.

 

Su džiugesiu stebiu žmones, einančius į darbą. Man jie visi atrodo apgailėtinai. Dirbkit, dirbkit, – tyliai sau kartoju, – dirbkit, kad išlaikytumėte tokius, kaip aš. Kad mokėtumėte už mane darbo biržai, ligonių kasai, o jei reiks – ir už invalidumą mokėsit (juk aš neketinu gailėti jūsų prakaito, ir apskritai – eikit jūs visi na chuj, nei aš jums rūpiu, nei jūs man).

 

Tikra tiesa – aš esu parazitas, bet tai vienintelis tikrai padorus egzistencijos būdas kapitalizmo sąlygomis. Neketinu vergauti ir atsisakau būti „normaliu“ žmogumi vien dėl to, kad būčiau vadinamas „tokiu, kaip visi“. Pisau aš tą jūsų normalumą! Mane vemt verčia normalūs žmonės.

 

Turiu pasakyti ir tai, kad dar niekada tiek daug nesijuokiau. Kaip viskas atrodo juokinga, kai pasiunti pasaulį velniop ir imi gyventi savo malonumui. Dingsta bet koks susireikšminimas, arogancija ir noras rasti „vietą po saule“. Nereikia jokių vietų, nereikia galvoti apie ateitį, išvis nereikia nieko galvoti, nes gyvenimas pats sugalvoja, kaip viskas turi būti.

 

vilis normanas darbas

 

Reikia veikti. Svarbiausia – nusimesti grandines, kurios neleidžia būti žmogumi. O tos grandinės – tai mūsų baimė išsiskirti, būti atstumtiems visuomenės ir t.t. Tegul užsipisa visa visuomenė, aš nekreipsiu į ją dėmesio.

 

Blet, galvoju, visą gyvenimą dirbau ir nieko neuždirbau, bet kažkam tikriausiai sukroviau tikrai nemažai šlamančių. Ne, taip toliau tęstis negali. Juo labiau, kad nesu joks žurnalistas ir niekada nebūsiu. Aš – menininkas. Mano naują romaną atmetė beveik visos leidyklos, bet atsirado viena, kuri sutiko jį išleisti. Skandalingą manifestą už laisvę vis dėlto išleis! O, kaip aš džiaugiausi – spjūvis į veidą viskam bus publikuotas! Nuo šiol vieninteliai mane dominantys dalykai bus laisvė, literatūra, rašymas ir maištas. Velniop visa kita. Nes visa kita yra šlykštu.

 

Įdomu, ar kas nors supranta, kaip bjauru yra rašyti laikraščiams tuos banalius dalykus? Juk ne žurnalistas, o redaktoriai nustato, ką turi rašyti. Jie viską subanalina, priverčia tave išsižadėti savęs ir tapti kompiuteriu, kuris tenkina nevispročių auditoriją kvailais tekstais. Jokios laisvės – vien kančia. Šleikštulys. O dabar bent jau galiu aprašinėti savo nuotykius ir rašyti taip, kaip man patinka. Nereikia prie nieko taikytis, niekam pataikauti, – vienas malonumas.

 

Suprantu, jog tokie kaip aš erzina „padorius“ piliečius, ir labai gerai kad taip yra. Nekenčiu padorių piliečių ir tikiuosi, kad dar ilgai gyvensiu, kad kuo daugiau juos erzinčiau ir iš jų tyčiočiausi. Pisau padorius piliečius!

 

Gal net mesiu rūkyt, kad tik kuo ilgiau pasimėgaučiau šituo erzinimu. Na ir kas, kad esu šiukšlė, valkata, – užtat nebijau prisipažinti. Nebijau pripažinti ir to, kad man nereikia kitų žmonių palaikymo ir pritarimo. Esu individualistas. Gyvenu pats sau ir dėl savęs. Visa kita nėra taip svarbu. Svarbiausia, kad būčiau laisvas ir galėčiau garsiai ištarti: eikik jūs visi na chuj.

 
2010 06 26

 

 

Komentarai  

 
0 # lietuvis pavyduolisEugenijus Y-m-d H:i
Pavydžiu
 
 
0 # Sunkus kelias į laisvę.mazylis Y-m-d H:i
Normanai, eik tu nachui.

Beje rūkyti mesk - tau visai nereikia rūkyti - bent jau kažkada visai nereikėjo, o kažkada gali tapti dabar.

Geras straipsnis.
 
 
0 # jovilius Y-m-d H:i
dekui.
 
 
0 # de puta madrejoder Y-m-d H:i
top fraze "Gal net mesiu rūkyt, kad tik kuo ilgiau pasimėgaučiau šituo erzinimu." :-))))
 
 
0 # de puta madrejoder Y-m-d H:i
Vili, o tu eik but bedarbiu i Norvegija, ten bedarbio pasalpa bus du kart didesne uz tavo buvusia alga;-)
 
 
0 # :putkA Y-m-d H:i
Visokie normanai - eilinis pavyzdys, kad anarchistai klykiantys "dėjau ant jūsų, jūs mane išlaikysit, įrodysiu, kad galima gyventi nieko neveikiant" gali egzistuoti tik kapitalizme su bent pusėtina socialinės apsaugos sistema. Anarchizmas be kapitalizmo = šlapi nevykėlio sapnai sumišę su "lomkių" sukeltomis haliucinacijomi s. Smagu, matant tokius ateities anarchistinės visuomenės kūrėjus, su tokiais kapitalizmą sunaikinsit po 10000 metų :-))
 
 
0 # blink blinknice one Y-m-d H:i
dauguma musu nori gywenti sau, kaikas tai ir pasieke pvz sis kolega tik gal perdaug bijom ...o kas bus jei iseisiu is darbo , o kas bus jei nx pasiusiu ta ar kita bosa,,bla bla bla,juk gywenam savo gyvenima ir tik 1 karta,,beto straipsnis geras ir is dalies teisus,valio tau vili:-)))
 
 
0 # iseitisGrafas Y-m-d H:i
:D bet tai darbas islaisvina. Negi romano rasymas nera darbas? As stalius, preies metus pasakiau na chuj ta darba, po metu susirado mane pazystamo pazystamas ir sako: padirbekim? Kodel ne? Darbas nelegalus, kazkam nekrausiu turtu kaip buvo anksciau... Sakyciau sazininga. Zmona dirba oficialiai, dukrai tik 4 metai, tokiu atveju as galiu but draudziamas PSD is valstybes puses :D tai ir birza siusiu na chuj, kad nepistu proto kur man dirbt ir kam turtus kraut...
 
 
0 # cga cgacga cga Y-m-d H:i
taip iseina, kad jis pises ir ant savo tevu bei draugu, nes jie taipogi yra visuomene :D
 
 
0 # :)Kostia Y-m-d H:i
pirma kart tikrai ironiska. Beje, nuotraukoje ne tas alus - turetu buti pora bambaliu tornado:-)
 
 
0 # dfgdfgddfgdfg Y-m-d H:i
d-lighto prisipirko asilas. geria tokius nuodus ir paskiau kliedi anarchijos portaliuksty
 
 
+1 # ble... :)))Justelis Y-m-d H:i
Ne nu jūs pavarot - dar pisat žmogui protą, kokį alų gert.
Ne nu pzdc :-))))
Aš tai manau, kad visų pirmiausia reikia tą kapitalizmą vidui pasiųst nx, o jau visuomenė ta kaip nors pati sau susitvarkys.
kapitalizmas gali ir begalybę egzistuoti, bet nuo tada kai aš jį pasiunčiu nx, atsisakau suktis kaip voverė rate - dirbti pirkti mirti - ir pradedu gyvent kaip kad tie paikščiai iš Naujojo testamento, kurie nei sėja nei pjauna, o sodra jais pasirūpina, tai man individualiai jau nebetenka prasmės.
"Darbo bitės" pavydi chaliavčikams, o aukštuomenės damos paslapčia pisasi su Edičkomis.
Laisvas esi tik tada, kai nieko neturi - ir šitos laisvės kapitalizmo vergai niekada neregės net savo sapnuose.

REziumė: sistemos nebūtina griauti - užtenka savo gyvenimo būdu nepalaikyti dominuojančios doktrinos, savo bendravimu neliudyti prekinių santykių viršenybės, o miegamajame - skaisčiausios gvadelupės mergelės moralės.
 
 
0 # gerulis :)Mantvydas Y-m-d H:i
Ar tik ne "Kitos Knygos" spausdins tamstos manifestą? :-)
 
 
0 # se va taip vatnu Y-m-d H:i
gal gali maziau keiktis??nes atrodo lyg labai savim didziuotumeis lyg va dejau ant visko o jus ne,dabar man pavydekit..vien u ar kitu atzvilgiu tu esi tos pacios visuomenes dalis,nes netgi tiesiogiai esi priklausomas nuo ju kuriamu produktu,o tokia tavo laisve yra egoizmas,zmogus buti laisvu gali tik visiskai pasitraukes i visuomenes pakrasti,arba ten kur nera zmoniu,nes visur kitur nebutinai laisva vakia busi visuomenes dalis,o visuomene nera vien tik darbo klase,tiek valkatos,pankai ,gotai,skinai yra ta pati visuomene,todel patikek yra didelis skirtumas tarp ale as laisvas ir LAISVAS visom prasmem..
 
 
0 # kolukietiszhiezh...mariai Y-m-d H:i
noriu tavo romano, pasakyk kaip galeciau ji gauti.
 
 
0 # kaka2kaka2 Y-m-d H:i
Sekmės tau Vili ;-) Brūkštelk kaip sekasi po metų kitų.
 
 
0 # dėl laisvėsJustelis Y-m-d H:i
"laisvu gali tik visiskai pasitraukes i visuomenes pakrasti,arba ten kur nera zmoniu"
Hm, tik tarp žmonių apskritai ir gali būti žmogum.
Pabėgęs į mišką greitai pradėsi karstytis medžiais ir sugrįši į savo protėvių palaimingą beždžionišką būvį.
Vienintelė ko nors verta laisvė yra vidinio pasirinkimo laisvė, o kraštutinė jo išraiška - savižudybė - absoliutus laisvės garantas.
Ir ji neturi nieko bendro su tuo kur tu esi, miške ar tarp žmonių.
 
 
0 # ZbitkeGreddy Y-m-d H:i
Nu jo, matosi, kad Justelis "tikrai" yra studijavęs etologiją ir kultūrinę antropologiją :D "Pabėgęs į mišką greitai pradėsi karstytis medžiais ir sugrįši į savo protėvių palaimingą beždžionišką būvį." nužudė.. ':D
 
 
0 # commentcomment Y-m-d H:i
свободным ненужна власть, ибо они стремятся освободится от неё...
свободныий никода незахочет покорить мир,установить свою власть
посколку нежелает кого либо поробощять.
Иное дело рабы - они пребывая в неволе мечтают о госпотстве в мире!...
свободые никогда несмогут сговорится чтоб сообщя идти к единой цели...
и потому мы завемся рабы божии...
тебя дерхали среди рабов чтоб ты до восхождения на трон неутратил рабской сути...
 
 
0 # citatano comments Y-m-d H:i
Итак, будем надеяться, что наша совесть не слишком часто вводила нас в
заблуждение, и то, что живет в нас, по-отцовски простит нам те ушибы,
которые мы - время от времени, вольно или невольно - оставляли на ребрах
ближних. Но, конечно, и эта надежда, как и всякая надежда, тщетна, и нам
следует выполнять наш долг в меру нашего понимания, не беспокоясь, простят
нас в конце концов или не простят. Остальное - энтропия.
 
 
0 # neįmanomaF5c_wZ3_414e_X5 Y-m-d H:i
"O tos grandinės – tai mūsų baimė išsiskirti, būti atstumtiems visuomenės ir t.t. Tegul užsipisa visa visuomenė, aš nekreipsiu į ją dėmesio."

Aš manau, kad praktiškai neįmanoma būti atstumtiems visuomenės dėl "išsiskyrimo". Labiau tikėtina, kad atstums tik kokia nors žmonių grupelė ir tvirtins, kad šiuo atstūmimu atstovauja visuomenę.
 
 
0 # ...kaukas Y-m-d H:i
As irgi panasiai taip gyvenu :-). Dirba tie, kuriems maziausiai skauda, vadinasi, bukiausi :-)
 
 
0 # dėl beždžioniško būvio :)Justelis Y-m-d H:i
na džiunglėse pamestas homo sapiens jauniklis užaugo tarp vilkų, mąstė ir elgėsi kaip vilkas.
Normanas užaugo visuomenėj tarp žmonių, tad...
Neturėtų taip subendravardink lintai jos pulti.
Žmogus nori jis to ar nenori yra socialinis gyvūnas ir jo individualizmas visuomet bus rezervuotas, nes absoliučia forma jis virsta eskapizmu arba parazitizmu.
na dar yra aburdiškas variantas, kurį juokais numečiau - įsilieti į ankstesnės evoliucijos pakopos žinduolių bandą. Just a joke.
Pritariu F5c_wZ3_414e_X5 , jeigu puoli visuomenę kaip visumą, tai tavo pozicija apskritai netenka prasmės.
Anarchistinė bendruomenė irgi yra visuomeniška, tik jos konstravimo principai kitokie nei monolitinių sistemų - čia svarbi individo autonomija, saviraiškos laisvė, tačiau ir ne ką mažiau svarbus tam tikras solidarumas, kuris palaiko tos bendruomenės gyvastį.
 
 
0 # 100 balųAngis Y-m-d H:i
šimtas balų. puikus straipsnis, puikus sprendimas. neturiu ko nei pridurti
 
 
0 # ...Pornografija Y-m-d H:i
Redaktoriui, tai pas jus ce kas per tinklapis? Ce, ale, kiekvienas gali rasyt, kazka panasaus i savo, bloka? Tipo, kur siandien pasikau ir koki siandien radau tarp koju?
 
 
0 # ką meluoji?latras Y-m-d H:i
bičiukas rašo, kad išleido paskutinius pinigus alui, o fotkėse matyti, kad geria pižonišką net ne alaus skonio gėrimą. čia tas pats kas pradinukas prisipirktų čipsų, juos suėstų ir mamai sakytų, kad valgiau pietus. nu bet ir fuflova šito prisiplakėlio poza. gėda. kur žiūri komandantė Pocius?
 
 
0 # hmmmv. Y-m-d H:i
pokyciai prasideda tuomet, kai zmogus ima suvokti, kad status quo nera vienintelis galimas egzistencijos variantas. o tai, kas daroma tos pacios socialines sistemos ribos - nesvarbu, ar jai paklustama, ar ji peikiama, ar "gudriai" isnaudojama - nieko nekeicia. tai tera kitokios formos susitaikymas su esama realybe ir jos, kaip neisvengiamos duotybes, matymas. pabaigai visiems puikiai zinoma citata:
"Choose life.
Choose a job.
Choose a career.
Choose a family,
Choose a fucking big television
Choose washing machines, cars,
compact disc players, and electrical tin openers.
Choose good health, low cholesterol
and dental insurance.
Choose fixed-interest mortgage repayments.
Choose a starter home.
Choose your friends.
Choose leisure wear and matching luggage.
Choose a three piece suite on hire purchase
in a range of fucking fabrics.
Choose DIY and wondering who you
are on a Sunday morning.
Choose sitting on that couch watching mind-numbing
sprit-crushing ga me shows
Stuffing fucking junk food into your mouth.
Choose rotting away at the end of it all,
pishing you last in a miserable home
Nothing more than an embarrassment to the selfish,
fucked-up brats
You have spawned to replace yourself.
Choose your future. Choose life."

remdamiesi tokiom mastymo kategorijom niekur nenueisim. metas rinktis minties laisve, o ne jos iliuzija. choose freedom, man.
 
 
0 # DesreleDesrele Y-m-d H:i
"Nebijau pripažinti ir to, kad man nereikia kitų žmonių palaikymo ir pritarimo". Šitas sakinys kaip tik ir parodo jog autoriui būtent pritarimo ir reikia, ne kitaip nebūtų krūvos keistų vaikiškai piktų straipsnių. Svaičioja apie Nomadizmą, kai tam nei patirties nei pasiruošimo, nei nieko nėra. Liūdna.
 
 
0 # :): Y-m-d H:i
Matosi, kad degradavęs, kompleksuotas ir gyvenimo atstumtas žmogus. Beje, save bando paguosti, kad jis "laimingas" . Tikiuosi, surasi "savo gyvenimą" . Sėkmės tau, žmogau.
 
 
0 # Pasirinko keliaZmogus Y-m-d H:i
Taigi jis vergavo ir mete.
Ir patirtim dalijasi.
Tai kuris is judvieju kompleksuotas?
 
 
0 # As irgi taip gyvenuMinchius Y-m-d H:i
Is esmes viskas yra arba chuinia arba pyzdiez, jeigu huinia tai nx rupintis? O jeigu jau pyzdiec tai rupintis nera prasmes, nes tau jau niekas nepades.
Man asmeniskai kapitalizmas yra px, bet jeigu jo nebutu tai man butu pyzdiec, nes kas tada mane Bedarbi islaikytu? Ka blet? Lai klesti tas supistas kapitalizmas, o mes arijai pailseja ir nutuke nuo pasalpu kruvos, atsikovosim kas musu!!!
 
 
0 # Nu, va...dr.Blindos Y-m-d H:i
Tikėjosi ilgai pagyvent (kad galėtų kuo ilgiau erzint?)... Kieno ten viltis - "motina"(?)... Dabar laisvas, galės su kirminukais draugauti, jei visuomene bodėjosi.