Vilis Normanas. Kaip sunku būti laisvu žmogum
aktyvizmas

vilis normanas gamtoje        Po to, kai mečiau velniop visus darbus, sulaukiau, galima sakyti, dar neregėtos pamokymų audros iš draugų ir bičiulių. Vieni aiškino, kad greitai pradėsiu gailėtis tokio žingsnio, kiti atvirai sakė, kad net man tokio išsidirbinėjimo jau per daug, treti vadino bepročiu ir siūlė kreiptis į psichiatrą, ketvirti klausė, ar nesiruošiu nusižudyt.

 

Ne, blet, tikrai nesiruošiu. Nei klausyti tokių supistų pamokytų, nei žudytis. Tiesa sakant, kuo labiau visi nepatenkinti tokiu mano elgesiu, tuo labiau noriu ir toliau elgtis dar blogiau. Bybį dėjau ant visų pamokymų.

 

Dabar jau žinau: nedirbantis žmogus šitoj visuomenėj atrodo nesveikas. Kaip sakė nacių propagandistai: „Darbas išlaisvina“. Tik jie pamiršo pasakyti nuo ko – nuo visuomenės priekaištų. Mūsų vis dar postkomunistinė visuomenė įsitikinusi, kad kiekvienas individas privalo dirbti. Tipo, stengtis valstybės labui.

 

Pisau aš šitą valstybę ir jos gerovę. Kuo daugiau nuostolio jai atnešiu, tuo labiau savimi didžiuosiuosi. Keista, visą gyvenimą (nuo tada, kai gavau pasą) dirbu ir net nesusimąsčiau, kas atsitiktų, jei vieną dieną nuspręsčiau to nedaryti. Pasirodo – būti laisvu žmogum yra sunku. Ne tik dėl to, kad visi aplinkui tau aiškina, kaip gyventi, bet labiausiai dėl to, kad visi iš tiesų „galvoja“, kad savo noru nedirbantis žmogus yra nesveikas.

 

Eikit jūs na chuj! Man visiškai pochuj, ką apie mane galvoja žmonės. Darbas yra skirtas neturintiems vaizduotės – jis leidžia ir toliau negalvoti, ką veiki šitam pasauly. Man daug labiau patinka gauti socialinę pašalpą, vos sudurti galą su galu, valkatauti, kęsti amžinus nepriteklius, bet būti laisvu žmogum.

 

Ach, kaip man gaila tų žmogelių, kurie turi pinigų, bet neturi laiko gyventi. Amžinai visur skubantys robotukai. Kada jus užpis toks gyvenimas?

 

Štai, pažvelkite į mane – esu jūsų išlaikytinis. Guliu sau prie ežero, deginuosi saulytėje, rūkau, geriu alų, mėgaujuosi kvaila egzistencija. O jūs – jūs nieko daugiau nedarote, tik dirbate. Grįžtate namo pavargę ir net neturite jėgų pasidulkinti. Gyvenate prie televizoriaus ir jeigu ką nors smaukote – tai televizoriaus pultelį. Keikiate politiką ir politikus. Labai jaudinatės, jeigu numiršta koks nors atseit svarbus asmuo. Oi, kokie jūs nevykėliai! Kaip toj reklamoj: nes jūs to verti, blet!

 

Kad netapčiau toks, kaip jūs, nusprendžiau toliau studijuoti. Juk jeigu nori maištauti, neužtenka nieko nedaryti arba daryti vien nepadorius dalykus – reikia daryti, ir kuo daugiau! Įstojau studijuoti socialinės ir politinės kritikos, nes visada maniau, kad kritika yra tikrasis mano pašaukimas. Stengsiuosi kiek galima daugiau gauti ir sužinoti iš sistemos, kurią žadu sugriauti. Mokysiuosi tam, kad išmokčiau ne statyti, o griauti – širdyje nešiu naują pasaulį, kaip sakė kažkoks garsus anarchistas.

 

Na chuj kapitalizmą! Kiek galima gyventi tik dėl darbo? Kiek galima kęsti amžiną išnaudojimą? Juk viskas yra ne taip, kaip moko mokykloje, o priešingai – dirbti yra šlykštu. Dirbantysis išnaudoja savo gyvenimą tam, kad ir toliau būtų dar daugiau išnaudojamų žmonių, kad viskas ir toliau būtų dar blogiau, kad niekada nesibaigtų išnaudojimas, blet, dirbantys žmonės yra kalti dėl to, kad viskas taip blogai. Šita sistema nepaleidžia kaip matrica ir stengiasi vis stipriau užvaldyti visus protus.

 

Man šlykštu – galima dirbti kapitalizmui, bet kam jį aukštinti? Kam įteigti sau, kad darbas kažką puošia? Jeigu mes norime būti laisvi, pirmiausia turime suprasti, kad yra priešingai. Šitas pasaulis – nei geras, nei blogas, jis yra toks, kokį mes jį sukuriame, ir nesvarbu, ką mes darytume, turime išlikti orūs – bent giliai viduje niekinti išnaudojimą ir nelygybę. Nors laisvė – visiška laisvė – yra utopija, bet utopijomis netiki tik bukagalviai. Jeigu mes visi patikėtume, kad galime išsivaduoti, aš neabejoju, mes sugriautume šią sistemą.

 

O kol kas – kol esu jaunas ir kvailas – semsiuosi išminties universitete, gyvensiu nieko nedirbdamas ir kursiu utopinius planus, kaip viską pakeisti.

 

Jau žinau: būti laisvu žmogum labai sunku. Bet tai ne priežastis tapti vergu. Mąstanti siela laisva.

 
2010 07 02
 
Vilis Normanas

 

 

Komentarai  

 
+5 # eeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeee Y-m-d H:i
Pasibaigs pasalpos mokejimo terminas ir savo buvusiam sefui blowjob'a padarysi, kad atgal i darba priimtu :D
 
 
+3 # kapitalizmasvk Y-m-d H:i
Viliau, bet juk kapitalizmas kaip tik ir leidzia gyventi, kaip kas nori. kas nori dirba, kas nori nedirba, niekas nieko nevercia daryti. Man pavyzdziui visai nesinori taves mokyti, man labai grazu ir smagu, kad imanoma gyventi taip, kaip patinka. Butu komunizmas ar nacizmas, kuri tu minejai straipsnyje, niekas tai neleistu buti "kitokiu." Pavyzdziui manes niekas nevercia dirbti, as pasirinkau dirbti del to, kad man labai patinka buti uzsiemus. Jeigu viena diena nustos patikti, tai irgi nedirbsiu. Cia juk visas kapitgalizmo grozis... ar as kazko nesuprantu?
 
 
+3 # supistas tu melagisrolandas Y-m-d H:i
koki suda tenrasai kad gauni pasalpa jei istikruju nedirbtum tai zinotum kad supista pasalpa gausi tuk sesis menesius o paskui dvesk badu o jei nedirbi dar maziau nei pusmeti tai toks tu blet laisvas zmogus nedirb tris metus istisai tada ir pizdielink o jei mokysies sisteminiam debilam ir vergam veisti skirtam univere tai sudo tu ismoksi tik nukvaksi todel mesk ta moksla ir nedirbt tai gai po poros metu protas prasvieses ir kanors sugalvosi sekmes.
 
 
+1 # PavydžiuEugenijus Y-m-d H:i
Gerai , kai tu jaunas. O ką daryti kai tau 53? Leninas tiek metų mirė,tiesa spėjęs pabūti ir proletariato vadu ir žmonai sakė kad eina pas meilužę , o meilužei pas žmoną , o iš tiesų prie kokio tai ežero - mokėsi ,mokėsi, mokėsi... Sėkmės moksle.
 
 
-1 # gutnu Y-m-d H:i
varyk, vili, nepasiduok!!!
 
 
0 # Nezinau, bet daug ką pasakoViktoras Butas Y-m-d H:i
IkI 30seK http://www.youtube.com/watch?v=zzYznaRulYA&feature=related
 
 
+1 # bbd:D Y-m-d H:i
:DDDDDDDDD juokingas tas Vilis.. as pavyzdziui niekad nedirbau ir turbut niekad nedirbsiu. Buna aisku chalturkiu, bet tai cia daugiau del smagumo ir blet nezinau, bet man niekad nebuvo nei sunku, nei kazkokio jobano spaudimo ar pamokslu is draugu :D jauciu draugai pas tave debilai arba tu ju net neturi :DDD
 
 
+2 # aAzuolas Y-m-d H:i
Naciu propagandistai buvo teisus. Tuo ir skiriames nuo po palme gulinciu bezdzioniu - nes dirbame, susikuriame vis geresne aplinka aplink save ir tobulejame. Kiek galetum nedirbti nepriklausydama s nuo kitu zmoniu ? (gyvendamas negyvenamoje saloje?) , pilvui gurgiant po poros dienu tavo filosofija greitai pasikeistu :-))
 
 
0 # susikurk blogafrao Y-m-d H:i
rashyti keiksmazhodzhiu s kursyvu zajabys
 
 
+1 # uzpiso viskasKostia Y-m-d H:i
uzpiso viskas negyvai. Gulesiu po Tautiniu Kedru, gersiu koserine degtine ir mylesiu zydaites. Ir tegul pabando bent viena " taikos flotile" sugalvoti eiti i Gazos ruoza ! k jedreni feni bl@d. O straipsnis vaikiskai naivus. Taip gyventi galima tik vienu atveju - jeigu tavo tevukas yra fabrikantas ( kaip K. Marxo ).
 
 
+1 # "rimtas straipsniukas"Arijas Y-m-d H:i
Yra posakis,kad tik darbas zmogu pakele virs bedziones lygio,bet matau,kad kiti bedziones lygmenyje ir nori likti.
Straipsnis lievas,ne vien del keistos filosofijos,bet ir del necenzuriniu zodziu,tai tikrai anarchistams pliuso neprideda,neman au,kad pritrauksit mases su tokiom asmenybem:-)
 
 
-1 # darbassimonas Y-m-d H:i
"darbas iš beždžionės padarė žmogų"; tai dabar, kai jau žmogus yra (padarytas), nafig dirbti?
 
 
+1 # ...... Y-m-d H:i
Oj didysis anarchistas bedarbis vaikiško naivumo kupinas :-)

Argi tokiem nedaeina, kad ir jų anarchistiniame tobulame pasaulėlyje dirbti teks?
Už dirbančių / tėvu pinigus studijuosi ir toliau naiviai tikėsi savo ideologijos gražumu :D sėkmės, tikiuosi užaugsi.
 
 
0 # SimonuiArijas Y-m-d H:i
Kad tobuletum toliau,tobulybe i ribu nera.Be to,manau,kad kiekvienas save gerbiantis zmogus megsta buti finansiskai nepriklausomu,n esedeti "ant sprando" tetukams ar kitiems giminems.
 
 
-1 # SAUNUOLISSAUNUOLIS Y-m-d H:i
saunuolis Normanai! palaikau 100%!
As pats ketinau mesti dirbti, sakau "tik pora metu pagyvensiu pas dieduka sode,
kas atsitiks del poros metu, juk as jau beveik 10m dirbu valstybes labui"
tai tevai net dreba isgirde tai.
 
 
+1 # :-D+*+ Y-m-d H:i
"Eikit jūs na chuj!Man visiškai pochuj..."
Pasakė Kindziulis. :-D
Viliui Normanui sėdėt su kitais poBybiu per ankšta pasidarė, ir pasiuntė juos vienu aukštu aukščiau. Tik Vilius turbūt pamiršo, kad nuo "antbybio" dangus arčiau, ir saulėtomis dienomis stogo niekas nespaudžia :-D
 
 
0 # sdgdsgsd Y-m-d H:i
"Tiesa padarys jus laisvus."
 
 
+1 # klausimas autoriuismalsuolis Y-m-d H:i
Viliau Normantai, maloniai prašau patenkinti manąjį smalsumą ir atsakyti į banalų klausimą - kodėl Jūsų tekstai taip prisodrinti keiksmažodžių? Nejau manote papiktinti ar šokiruoti kažką tuo, kas buityje daugumai įprasta ir mechaniškai vartojama. Atleiskite, tai mažų mažiausiai naivu, o šiap jau tiesiog vulgaru ir net chamiška. Beje, keikiates labai neišradingai.St andartai, klišes,,, nesijaučia nei kūrybiškumo,juo lab autorystės.
 
 
+1 # pasigerejimas:)Klausimas Y-m-d H:i
Pazanga, nuo D-light prie Utenos pilsnerio:-) Kirto i makaule? Paraset? Patenkintas?
 
 
+1 # :/Gytis Y-m-d H:i
Ka tu cia apipist bandai, Vili? Vis dar rasai straipsnius Lryte ir ateini cia ir drysti rasyt straipsnius pavadinimu "kaip sunku buti laisvu zmogum". bybis is taves..
 
 
+1 # ATS: Vilis Normanas. Kaip sunku būti laisvu žmogumGuest Y-m-d H:i
Laisvas žmogus, matai :D Koks tu laisvas, jeigu tu priklausai nuo mokesčių mokėtojų? Toliau mėgaukis egzistencija, o dirbantys žmonės tegu eina kurt ateitį sau. Pažiūrėsim kuris iš mūsų po kelių metų važinės su "audine" ir turės stogą virš galvos (studentų bendrabutis nesiskaito, debile).