Salonikuose jau mėnesį veikia dirbančiųjų valdomas restoranas
aktyvizmas

barthelonika 0        Jau mėnesį, nuo birželio 7-osios, Salonikų (Graikija) centre įsikūręs restoranas „Barthelonika“ veikia saviorganizavimo principu ir yra valdomas pačių darbininkų. Viskas prasidėjo tada, kai restorano savininkas pranešė darbininkams, kad restoranas bus uždarytas trims vasaros mėnesiams ir kad jo likimas spręsis rugsėjį. Tuo tarpu restorano dirbantieji nusprendė, kad nėra jokios priežasties stabdyti veiklą, nes restoranas dirba pelningai.

 

Restorano savininkas ir dirbantieji neoficialiai susitarė, kad dirbantieji patys imsis du mėnesius valdyti restoraną, kad netaptų bedarbiais.

 

Ištisą mėnesį restoranas „Barthelonika“ veikia be viršininkų, direktorių ir hierarchinių santykių. Dirbantieji pabrėžia: „Mes visi kartu sprendžiame visus klausimus, randame tiekėjus ir prižiūrime erdvę. Jei tokioje krizės atmosferoje mes nuolankiai pritartume viršininkų sprendimams ir nereaguotume, būtume iš karto išmesti į gatvę.“

 

Perėmę restorano valdymą, dirbantieji iškart ėmė taikyti 30% nuolaidas visiems patiekalams ir pakvietė Salonikų visuomenę paremti šį dirbančiųjų savivaldos projektą. „Barthelonika“ ne tik maitina žmones, bet ir dalyvauja socialiniame gyvenime. Prieš kelias savaites restorano virtuvė buvo persikėlusi į antirasizmo festivalį, nes dirbantieji nusprendė gaminti valgį festivalio lankytojams.

 
barthelonika
 

Pateikiame vertimą teksto, kurį paviešino patys dirbantieji (graikiškas originalas čia), siekdami paaiškinti savo veiksmus ir pakviesti solidarumui.

 

PRIEŠ RESTORANO „BARTHELONIKA“ UŽDARYMĄ

PALAIKYKIME RESTORANO DIRBANČIŲJŲ SAVIVALDĄ

 

Nuo pirmadienio, birželio 7-osios, mes, restorano „Barthelonika“ darbininkai, patys valdome restoraną, todėl prašome visų Salonikų darbininkų pagalbos ir paramos.

 

Prieš dvi savaites restorano savininkai pranešė mums, kad įstaigai nesiseka finansiškai ir kad ji užsidarys trims mėnesiams. Nebuvo aišku, ar ji vėl atsidarys rugsėjį, kiek iš mūsų liks dirbti ir kokiomis sąlygomis. Jie taip pat pranešė, kad visi restorano darbininkai bus atleisti nedelsiant, o atleidimo kompensacijos bus išmokamos spalį, aišku, jeigu jie turės pinigų joms išmokėti.

 

Kaip maisto pramonės darbininkai, mes gerai žinome, kad atleidimas gilios ekonominės krizės ir griežtų antidarbininkiškų išpuolių sąlygomis reikštų mūsų išmetimą į gatvę. Dėl šios priežasties, mes, restorano darbininkai, nusprendėme nenulenkti galvų ir imti reikalus į savo rankas. Mes pareikalavome ir pasiekėme, kad restorano administracija padengtų tam tikras išlaidas įrangai ir mūsų pačių draudimui. Tada mes perėmėme restorano valdymą artimiausiems mėnesiams (birželiui ir liepai), tuo tarpu rugpjūtį mes, kaip visada, atostogausime.

 

Mes, restorano „Barthelonika“ darbininkai, esame pasiryžę neleisti, kad restoranai būtų uždarinėjami, o bendradarbiai – atleisti. Todėl reiškiame solidarumą su mūsų bendradarbiais iš „Banquet“ restorano, kurie irgi pradėjo kovą.

 

Restoranas „Barthelonika“ bus kontroliuojamas mūsų generalinės asamblėjos. Spendimai dėl jo valdymo bus priimami daugumos valia, jie bus gerbiami mūsų visų bendradarbių. Kas liks iš pelno, bus po lygiai išdalinta visiems bendradarbiams. Visi mes dirbsime po lygiai valandų tose pačiose pareigose, kaip ir anksčiau. Mes taip pat nuspendėme skirti 30% nuolaidas visiems restorano lankytojams.

 

Kviečiame visus darbininkus, jaunimą ir Salonikų žmones aktyviai palaikyti mūsų siekį valdyti restoraną, kad išsaugotume savo darbo vietas ir nebūtume išmesti į gatvę ir vargą. Restoranas „Barthelonika“ yra miesto centre, Venizelou gatvėje 3, Rogoti pasaže, pirmajame aukšte, tel. 2310 225 242. Dirbame nuo 11 iki 01 val.. Uždaryta sekmadieniais.

 

RESTORANO „BARTHELONIKA“ DARBININKAI

 

Iš anglų kalbos vertė Mindaugas

2010 07 07

 

 

Komentarai  

 
0 # znznzn Y-m-d H:i
Kyla klausimų, bet gerai vis tiek. Gal jiems pavyks paneigti dieviškai protingo ir todėl klaikiai gerai apmokamo vadybininko ar derektoriaus mitą. O tada ir visas kitas šiškas bus galima numušinėti.
 
 
0 # Kas per seilėtekisAdReview.lt Y-m-d H:i
Jėzau jėzau, kokia pažanga - cielą mėnesį liumpenas demonstruoja kaip sugeba tvarkytis su iki tol veikusia sistema ir NESUŽLUGTI...
Žinot, jūsų surandami vakarietiškų komunų pavyzdžiai tokie ubagiški ir idėjiškai menkaverčiai, kad tai primena mokyklinukų savivaldos žaidimus - ach, restoranėlis sugebėjo mėnesį išgyventi be šefo! Aposišik kokie šaunuoliai.

Negi nesugebat surasti nieko rimtenio už savo veganų-fryganų- anarchokomunarų studentiškus pasižaidimus, kurie baigiasi, vos tik išsenka entuziazmas gyventi šiukšlyne ir tenka pradėti kurti šeimą?

Na pavyzdžiui, kad ir toks bajeris:

http://www.kob.su/articles/razghovor-s-kommunarom
 
 
0 # ...ip Y-m-d H:i
na kadangi kairios pažiūros Graikijoj dabar labai populiarios ir madingos, galima daryti prielaidą, kad restorano savininkas tikėdamasis pakelti apyvartą, darosi sau reklamą
 
 
0 # Lip and the self-managed counter-revolut ion, 1973 – Negationkritines kritikos kritika Y-m-d H:i
http://libcom.org/library/lip-and-the-self-managed-counter-revolution-negation