Protestai prieš G20 Toronte: persirengę agentai ir provokuojanti policijos taktika (video)
aktyvizmas

agentas provokatorius        Nepriklausomoje žiniasklaidoje pasirodo vis daugiau įrodymų, kad riaušes Toronto gatvėse per 2010 m. birželio 26-27 d. G20 viršūnių susitikimą provokavo protestuotojais persirengę policijos pareigūnai. Be to, policija naudojo provokuojančią „atsitraukimo“ taktiką. Gerai ginkluoti policijos būriai iš pradžių demonstratyviai atsitraukė palikdami savo automobilius be priežiūros, o vėliau ėmėsi smurto ne tik prieš „vandalus ir padegėjus“, bet ir prieš taikius protestuotojus.

 

Prieš G20 viršūnių susitikimą ir jam jau prasidėjus protestai vyko taikiai. Apie 10 000 protestuotojų saugojo beveik tiek pat (7 000) specialiosios policijos pareigūnų. Policija užtvėrė visas gatves ir sankryžas, tankios robokopų gretos blokavo net mažas taikių protestuotojų grupeles.

 

Tačiau keliose vietose policija specialiai atsitraukė ir paleido į darbą savo agentus provokatorius, persirengusius protestuotojais ar net „Juodojo bloko“ dalyviais. Šie ėmė deginti lyg tyčia paliktus policijos automobilius ir daužyti bankų langus. Gausios policijos pajėgos stovėjo atokiau ir ramiau stebėjo „riaušes“. Manoma, kad tokiais veiksmais policija siekė išprovokuoti susidūrimus ir taip pateisinti daugiamilijonines lėšas, skirtas G20 ir G8 viršūnių susitikimo apsaugai (122 mln. JAV dolerių).

 

Policijai išprovokavus riaušes, ji galėjo imtis masinių represijų. Smurtiniai policijos veiksmai prieš taikius protestuotojus nustebino netgi daug mačiusius žurnalistus bei žmogaus teisių gynėjus. Glaudžiu žiedu policija supo net itin mažas protestuotojų grupes ir be jokio reikalo naudojo prievartą. Birželio 26-27 dienomis Toronte buvo suimta daugiau nei 1000 žmonių.

 

1 video. Agentai provokatoriai slepiasi už policijos nugarų

 

Šiame filmuke matome baigiamąjį policijos agentų operacijos etapą. Civiliais rūbais persirengę policijos agentai iš pradžių elgiasi itin agresyviai ir provokuoja aplinkinius. Vėliau jie ima bėgti policijos link. Atrodo – tuoj tuoj įvyks susidūrimas. Tačiau policijos gretos prasiveria ir praleidžia provokatorius už nugarų. Policija ima juos saugoti nuo pasipiktinusių taikių demonstrantų. Šis videosiužetas buvo parodytas per Kanados CBC kanalą.

 
 

2 video. Linksmas filmukas apie jaunuolį su languotais šortais

 
 

3 video. Policija atsitraukia, kad vėl pultų (žr. nuo 3:00)

 
 

4 video. Provokatorius nesibaimina, kad bus sulaikytas

 
 
Parengė N.K.
2010 07 13

 

 

Komentarai  

 
0 # Taikioms akcijoms - NEUpe Y-m-d H:i
http://www.youtube.com/watch?v=SlnAYeWWwt8


O kam gi dirba "nepriklausomi" žurnalistai?
 
 
0 # kiekvienai Upei - po parandza !!Kostia Y-m-d H:i
ir Vilniuje riauses isprovokavo policijos agentai :-))) anarchija.lt redkolegija perkaito sauleje
 
 
0 # neklaidinkit !!!Kostia Y-m-d H:i
4 video anarchistas - chuliganas - marodierius i vitrina meta JUODA deze, ir nepadaro jokios zalos, todel ir nera sulaikomas, o anarchistai - gebelso anukai rodo GELTONA deze, lyg jis ja butu metes. Kokie vis del to tie anarchofasistai slykstus.
 
 
0 # http://www.avtonom.org/en/node/12622pekA Y-m-d H:i
Последовавшие бунты спровоцировали взрыв негодования чиновников и комментаторов корпоративных СМИ. Мы отдаём дань уважения тем, кто, подвергаясь огромному риску, разрушил иллюзию общественного консенсуса и наглядно продемонстриров ал людской гнев, направленный против лидеров G20 и капиталистическ ой системы, которую они защищают. Если ты рисковал@ своей свободой на улицах Торонто —спасибо тебе.

Šaltinis: www.avtonom.org