Vokietijos profsąjungos protestavo prieš neonacių „Gedulo maršą“ Bad Nenndorfe (video)
aktyvizmas

bad nenndorf        Rugpjūčio 14 d., šeštadienį, nedideliame Vokietijos kurorte Bad Nenndorfe (Žemoji Saksonija) Vokietijos profesinių sąjungų konfederacija (Deutscher Gewerkschaftsbund, DGB) surengė demonstraciją prieš neonacių „Gedulo maršą“. Šiuo maršu Vokietijos neonaciai „gedi“ nacių karininkų, kurie, anot jų, buvo kvočiami ir kankinami Bad Nenndorfe po Antrojo pasaulinio karo britų kariuomenės įrengtame apklausos centre.

 

Leidimą šiam protestui profsąjungos gavo tik išvakarėse, mat abi demonstracijos policijos prašymu trečiadienį vietos savivaldos buvo uždraustos. Vėliau administracinis teismas uždegė žalią šviesą neonacių eitynėms, tačiau paliko galioti draudimą rengti antinacistinę demonstraciją. Vokietijos profsąjungų konfederacijai (DGB) teko skųsti šį sprendimą aukštesniam teismui, kuris tik penktadienio vakare pranešė panaikinąs draudimą.

 

Antinacistinėje demonstracijoje dalyvavo apie 1000 žmonių. Policijos duomenimis, renginys praėjo gana taikiai. Tik apie 50 žmonių, priklausančiųjų kairiųjų ekstremistų grupuotei, ryte bandė pralaužti vieną policijos užtvarą. Keli policininkai, pasak pranešimų, nukentėjo nuo spyrių ir vėliavų lazdų.

 

Bad Nenndorfo miestas pasirengęs sutikti neonacius

 

Bad Nenndorfe neonaciai pirmą kartą susitiko 2006 metais. Vėliau eitynių dalyvių skaičius kasmet augo. Vokietijos profsąjungos siekia, kad neonacių maršas Bad Nenndorfe netaptų tradicija, kaip kad Bavarijos mieste Wunsiedelyje kasmet minima A.Hitlerio pavaduotojo Rudolfo Hesso mirties diena.

 

Korporacinės NRD reportažas (verta žiūrėti tik 2:35 – 3:40)

 

Pagal profsąjungos.lt parengė en arche

2010 08 16

 

 

Komentarai  

 
0 # Išgerkim iš patriotiško pasipiktinimoTautininkas Visgėra Y-m-d H:i
"nacių karininkų, kurie, anot jų, buvo kvočiami ir kankinami Bad Nenndorfe po Antrojo pasaulinio karo britų kariuomenės įrengtame apklausos centre."

Tai lietuvių genocidas! Kodėl mūsų didvyriams kankiniams dar nepastatytas paminklas? Kodėl jų darbai ir žygiai neįtraukti į visų Lietuvos ir Vokietijos mokyklų programas? Kodėl komunodarbinink iškoms abstinentinėms atmatoms leidžiama niekinti jų atminimą? Kur žiūri Seimas, Genocido centras, spirituotų gėrimų gamintojai ir asmeniškai Kuodytė?
___________________________________________
Už Lietuvą iki dugno!