Rugpjūčio 29 d. DEMOS ir NK 95 kviečia į metinę konferenciją
aktyvizmas

nk95 naujoji kaire        DEMOS kritinės minties institutas kviečia į kasmetinę konferenciją, organizuojamą kartu su NK95, kuri vyks 2010 m. rugpjūčio 29 d., sekmadienį, Vilniuje, Bazilijonų g. 3. Konferencijos svečias – prof. Jakobas Rigi iš Centrinės Europos universiteto (Budapeštas), dirbęs Cornello universitete (JAV), kairysis intelektualas, tyrinėjantis postsovietines visuomenes: kapitalo akumuliaciją, prievartą ir galios santykius. Savo pranešime jis kalbės apie tai, kokią poziciją turėtume užimti neoliberalizmo akivaizdoje.

 

Kartu su prof. Jakobu Rigi moralinius ir politinius kairės aspektus aptars prof. Andrius Bielskis iš Mykolo Riomerio universiteto, Londono Metropolitan universiteto bendradarbis. Apie tai, kaip kairysis diskursas panaudojamas dešinės, diskutuos dr. Nida Vasiliauskaitė (VGTU) ir Daiva Repečkaitė, studijavusi Tel Avivo universitete. Santykius tarp darbo ir kapitalo neoliberalių reformų kontekste aptars dr. Linas Eriksonas (DEMOS), Tomas Tomilinas (Samdomų darbuotojų profsąjunga), Kasparas Pocius (LUNI).

 

Konferencijų salėje vietų skaičius ribotas, todėl norėdami užsitikrinti sėdimą vietą atsiųskite patvirtinimą apie dalyvavimą el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

DEMOS kritinės minties instituto ir Naujosios Kairės 95 metinės konferencijos PROGRAMA 2010-08-29

 

Viešbutis „City Gate“, Bazilijonų g. 3, Vilnius

 
9:30 - 11:00

Pirma dalis: Kairė kryžkelėje: revoliuciniai idealai ir moralė?

 
 
9:30-10:00

Jakob Rigi (CEU Budapest), Small struggles and the big struggle

 
10:00-10:30
 

Andrius Bielskis (MRU Vilnius/London Metropolitan Uni.), Kodėl filosofiniai svarstymai apie moralę yra svarbūs kairiesiems?

 
10:30-11:00

“Speak up” pusvalandis (spontaniški pasisakymai)

 
11:00-11:15

Trumpoji pertrauka

 
11:15 - 12:45

Antra dalis: Kairė vs. dešinė: nusavinimo strategijos

 
 
11:15-11:45
 

Nida Vasiliauskaitė (VGTU, Vilnius), "Nusavinimo" strategijos: kaip kairysis diskursas praverčia dešinei

 
11:45-12:15
 

Daiva Repečkaitė, Apie patriarchalinio lytiškumo subversiją: kaip gerbti kitokius čia ir dabar, bet nepaleisti iš akių revoliucijos

 
12:15-12:45

“Speak up”pusvalandis (spontaniški pasisakymai)

 
12:45-14:15
Ilgoji pertrauka
 
14:15 - 16:30

Trečia dalis: Tarp darbo ir kapitalo

 
 
14:15-14:45

Linas Eriksonas (DEMOS), Valstybinis kapitalizmas šiandien

 
14:45-15:15

Tomas Tomilinas (SAMPRO), Naujos profsąjungos iš apačios

 
15:15-15:45
 

Kasparas Pocius (LUNI), Apie tapimą dirbančiųjų klase ir naujo subjektyvumo paieškas

 
15:45-16:15

“Speak up” pusvalandis (spontaniški pasisakymai)

 
16:15-16:30
 

Baigiamosios pastabos ir “Speak up” apibendrinimas (visi pranešėjai)

 
 
* - Vienos iš pertraukų metu bus pristatytas grupės SKYDERS albumas „Atsarginė Lietuva“.
 
Registracija „Facebooke": www.facebook.com
 
DEMOS kritinės minties institutas
2010 08 25

 

 

Komentarai  

 
0 # Kairieji ir valstybėBitininkas Y-m-d H:i
Man įdomu kaip šiuolaikiniai Lietuvos kairieji paaiškintų savo požiūrį į valstybę kaip instituciją neutralią galios santykiams. Kaip suprantu visi galios santykiai yra redukuojami į ekonominį kapitalizmą ir rinkos santykius, tuo tarpu valstybės perskirstymas, bei ekonominė veikla tiekiant viešasias paslaugas yra suvokiami kaip kažkas geresnio. Kyla klausimas ar perėjimas nuo "darbdavių turgaus" prie "darbdavio monopolisto" yra tinkamas nelygybės sprendimo būdas. Juk valstybė nepriklausomai nuo formaliai demokratinių valdymo metodų ir yra tas potencialus superkapitalist as, kuris absorbuodamas ekonominį organizmą rekonstruoja jį dar baisesniu pavidalu. Manau, kad būtent dėl to reikia kalbėti apie tradicines anarchosocialis tines šio marksistinio proceso alternatyvas. Kooperatyvinis verslas, demokratinė darbininkų savivalda, alternatyvi ekonomika. Ekonominė centralizacija yra hierarchinių santykių požymis, decentralizacij a pažymi galios dislokaciją.
 
 
0 # nepaaiškintųAnarchistas Y-m-d H:i
Nepaaiškintų. jei paklaustum tai tik apsiputotų ir išvadintų tave anarcho-kapital istu.

Kodėl? O gi to todėl, kad dauguma "kairiųjų intelektualų" yra maitinami valstybės - jie yra valstybinių universitetų dėstytojai, rašytojai į nomenklatūriniu s laikraščius (kaip "Literatūra ir menas", "Kultūros barai"), įvairių "projektų" vykdytojai, kuriems dažniausiai yra skiriami pinigai iš su (super)valstybi nėmis susijusių fondų. Kaip tyliai šie intelektualai nujaučia, tai anarchijos sąlygomis, jų paslaugų didžiajai visuomenės daliai visiškai nebereiktų (nebūtų paklausos) ir jie liktų be darbo ir pajamų šaltinio.
 
 
0 # apie tą patįAnarchistas Y-m-d H:i
Praeitame komentare paminėjau intelektualų neįgalumą gyventi be valstybės aparato.

Nemanau, kad gabūs žmonės patys specialiai rinktųsi parazitavimo kelią. Tai yra valstybinės propagandos mechanizmas pačius gabiausius žmones prijaukinti prie valstybės, kad jie be jos negalėtų išgyventi. Filosofija, sociologija, tarptautinė teisė, teisė, lituanistika, istorijos pedagogika ir daugybė daugybė kitų "specialybių" - visos šios studijos skirtos marionečių gamybai, kurios neturi jokios ekonominės galios. Tai lengvai atsikratoma nepriklausomo intelektualinio pasipriešinimo.

"The greatest danger
to the State
is independent
intellectual criticism."
Murray N. Rothbard
 
 
0 # kitaip tariantAnarchistas Y-m-d H:i
Dieną skaityk Linux kernelio manualą, o vakare Bakuniną - tada tapsi pavojingiausiu valstybės priešu.
 
 
0 # Na naBitininkas Y-m-d H:i
Aš nesu anarcho-kapital istas. Mane domina libertarinės socialistinės alternatyvos valstybiniam kapitalizmui. Manau, kad čia daugiau klaidinga mąstymo paradigma, nei esteblišmento intelektualai. Jie veikiau marginalai palyginus su kokia LSDP. Todėl ir patinka man.