Animacinis videoklipas Graikijos paauglių 2008 m. gruodžio maištui atminti
aktyvizmas

NO SIN        Tūlas žiniasklaidos vartotojas šiandien puikiai žino, kad anarchija yra chaosas, o anarchistai – nesubrendę paaugliai, kurie nieko daugiau neveikia, tik svaido „Molotovo kokteilius“ ir pešasi su policija. „Norite žiniasklaidos klišių? OK, jūs jų gausite!“, – ištarė Bulgarijoje gyvenantis antifašistas „nonazi“ ir sukūrė žavų animacinį videoklipą 2008 m. gruodžio įvykių Graikijoje motyvais.

 

2008 m. gruodžio 6 d., šeštadienį, 21:25 val., Atėnų policininkas šūviu į nugarą šaltakraujiškai nužudė penkiolikmetį paauglį Alexį Grigoropoulosą. Praėjus valandai, Atėnuose ir dar aštuoniuose Graikijos miestuose prasidėjo arši anarchistų, mokinių ir studentų – tiesioginio veiksmo šalininkų – keršto akcija. Minia pradėjo deginti parduotuves, bankus, automobilių salonus ir stambių kompanijų biurus. Tai tęsėsi visą savaitę. Vien per gruodžio 11-ąją buvo apgadintos 565 komercinės įstaigos, policija panaudojo  4200 pakuočių ašarinių dujų!

 

Garso takeliui „nonazi“ panaudojo Salonikų anarchopankų grupės „No Sin“ dainą „Je ne sais pas!“ („My Heaven is not your Heaven“) – „Aš nežinau“ („Mano dangus – tai ne tavo dangus“).

 
 

Videoklipe matome daug agitacinių šūkių graikų kalba. Štai kai kurie jų vertimai (dėkui Austėjai!):

 

0:11 „15 šilto svetingumo metų – kulkų, deportacijų, nelegalaus darbo“.

0:16 Po Alexio nuotrauka – „Nužudytas penkiolikmetis“,  apačioje prierašas –„Mentai, kiaules, žudikai!“.

0:25 Užrašai ant Teatro akademijos pastato – „Laisvė“ (apačioje) ir „Okupacija“ (viršuje).

0:30 Užrašas ant monitoriaus: „Žinutė gauta“.

0:57 Didelėmis raidėmis – „Žudikai!“, mažesnėmis – „Teatro akademijos okupacija“.

1:13 Transparantas ant Graikijos banko pastato: „Priešai slepiasi Graikijos, Turkijos ir Bulgarijos bankuose bei ministerijose“.

1:40 Užrašas ant pastato – „Makedonijos ministerija“ (tokios ministerijos Graikijoje nėra).

 
Parengė dp
2010 08 28

 

 

Komentarai  

 
0 # fainaantifa Y-m-d H:i
linksmas multikas, chebrantas įdėjo daug darbo
 
 
0 # ...Ignas Y-m-d H:i
Oje kokie mes kieti,zvengiam is visokiu patriotu del kvailumo o patys irgi sliapames po veliava
 
 
0 # ...... Y-m-d H:i
klipukas puikiai vaizduojantis kas yra anarchistai - nesubrendėlių burys nesugebantis išreikšti savo pozicijos be svetimo turto naikinimo
juokinga
 
 
0 # !?!?!? Y-m-d H:i
sutinku is kart su abiems virsuje esanciais komentarais.
viskas butu, gal ir kietai ir zjbs, bet tai tokia ispusta utopija ir idealizmas, kad baisu. ekonomine teorija visiskai neisvystyta, kertu,kad jei butu graikijoje nuversta valdzia ir anarchistai bandytu kazka keisti butu toks didziulis chaosas, o ir dar kovos su KKE ir patriotais, tai nieko gero, arba tektu susideti su KKE kaip ir isapnijoje, bet tikriausiai to nedarytu, todel liktu anarchistu valdomi keli miestai, kol KKE ar patriotai tiesiog anarchistus istumtu.
 
 
0 # Cowboy Bebop amžiams irViktoras Butas Y-m-d H:i
Nesuprantu kam tam filmuke naudojami agitaciniai šūkiai graikų kalba. Imigrantai gi graikiškai nemoka skaityti