Kviečiame prisijungti prie tarptautinės kampanijos už Chimkų įkaitų išlaisvinimą
aktyvizmas

gaskarov solopov        Kampanija už Chimkų įkaitų išlaisvinimą kreipiasi į įvairių šalių socialinius bei politinius judėjimus ir ragina dalyvauti tarptautinėse veiksmų dienose, skirtose paremti Aleksejų Gaskarovą ir Maksimą Solopovą. Protesto akcijos 2010 m. rugsėjo 17-20 dienomis vyks daugelyje Rusijos miestų. Pagrindinis kampanijos reikalavimas – išlaisvinti Maksimą ir Aleksejų ir panaikinti visus jiems keliamus kaltinimus.

 

2010 m. birželio 28 dieną prie Pamaskvės miesto Chimkų administracijos daugiau nei 200 antifašistų surengė spontanišką demonstraciją, ginančią Chimkų mišką, kurį tomis dienomis kirto didžiojo verslo interesais. Akcija, kurios metu buvo išdaužti keli langai, įgavo platų visuomeninį atgarsį, o valdžia savo ruožtu atsakė represijomis. Kitą dieną buvo suimti du žinomi visuomeniniai aktyvistai – Aleksejus Gaskarovas ir Maksimas Solopovas. Jiems gresia iki septynių metų kalėjimo už chuliganizmą, nors nėra įrodymų, kad jie dalyvavo neteisėtuose veiksmuose. Milicija toliau medžioja kitus aktyvistus, ypač dalyvaujančius antifašistinėje veikloje.

 

Jau trys metai, kaip kovojama už Chimkų miško išsaugojimą. Pagal valdžios užmačias būtent per šį mišką turi būti nutiesta pirmoji Rusijoje mokama autostrada Maskva – Sankt Peterburgas. Dėl to pablogės regiono ekologinė būklė, o vietos gyventojai bei maskviečiai neteks poilsio zonos. Neatsižvelgdama į gausius ekologų bei paprastų piliečių protestus ir nepaisydama alternatyvių autostrados maršrutų, valdžia ilgai negirdėjo visuomenės balso. Priešingai, valdžia padarė ne vieną žingsnį, siekiantį nuslopinti savo kritikus.

 

Chimkų valdžia, kartu su statybos kompanija, ne kartą naudojo prievartą prieš Chimkų miško gynėjus ignoruodama visuomenės nuomonę, atsisakydama derinti protesto akcijas, kviesdama nacionalistus vaikyti taikius ekologų ir vietos gyventojų protestus, neteisėtai sulaikydama žurnalistus. Nežinomi žmonės sužalojo „Chimkinskaja pravda“ laikraščio redaktorių Michailą Beketovą ir nužudė kito opozicinio laikraščio darbuotoją Sergijų Protozanovą, aštriai kritikavusius vietinę valdžią.

 

Po 2010 metų birželio 28 dienos akcijos Rusijos milicija ir specialiosios tarnybos pradėjo beprecedentę antifašistų medžioklę. Žmonės, bent kartą pakliuvę į kovos su ekstremizmu centro ir FSB akiratį, prievarta vežami į apklausas pažeidžiant visas teisines normas, jų butuose vykdomos neteisėtos kratos, o atskirais atvejais imamasi grubios fizinės prievartos prieš apklausiamuosius, kad taip būtų gauti tyrėjams tinkantys parodymai.

 

Valdžia, išsigandusi gausių ir vis besiplečiančių protestų prieš Chimkų miško iškirtimą, pagaliau padarė nuolaidų parodydama pasiryžimą patikrinti pasirinktą automagistralės maršrutą. Bet tai nereiškia pergalės. Aleksejus Gaskarovas ir Maksimas Solopovas toliau lieka suimti, jie lieka įkaitais valdžios rankose.

 

Rugsėjo pabaigoje numatomas eilinis teismas, kuriame bus nuspręsta apie kardomosios priemonės Aleksejui ir Maksimui pakeitimą. Visi, kas neabejingas jų likimui, turi dėti visas įmanomas pastangas, kad aktyvistai būtų išlaisvinti. Chimkų įkaitų išlaisvinimo kampanija ragina 2010 m. rugsėjo 17-20 dienomis rengti akcijas ir siekti, kad Aleksejus ir Maksimas būtų išlaisvinti.

 

Kviečiame rengti protesto akcijas prie Rusijos Federacijos pasiuntinybių, konsulatų, prekybos ir kultūros atstovybių, su Rusija susijusiuose visuomeniniuose renginiuose ir koncertuose, o taip pat siųsti faksus ir protesto laiškus į Rusijos teismą, prokuratūrą ir vyriausybę (faksų siuntimo diena siūlome skelbti rugsėjo 20-ąją). Smulkesnės informacijos ieškokite jų mūsų tinklapyje http://khimkibattle.org anglų, vokiečių, rusų ir prancūzų kalbomis.

 
Prisijunkite!!!!!!!
 

Kompanija už Chimkų įkaitų išlaisvinimą

Kontaktai: +7 (915) 053-59-12

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
 
laisve chimku ikaitams

 

 

Komentarai  

 
0 # Miškai yra geraiViktoras Butas Y-m-d H:i
Todėl, net ir aš palaikau antifašistus kai reikalas eina dėl kilnaus tikslo.