Antikarinės demonstracijos dalyviai Dubline apmėtė batais ir kiaušiniais T. Blairą (video)
aktyvizmas

blairas kiausiniai        Rugsėjo 4 d., šeštadienį, Airijos sostinėje Dubline radikalią akciją surengė protestuotojai prieš karą Afganistane ir Irake. Batais, kiaušiniais ir plastikiniais buteliais jie apmėtė buvusį Didžiosios Britanijos premjerą Tony Blairą, kai šis atvyko į „Easons“ knygyną Okonelio gatvėje reklamuoti savo atsiminimų knygos „Kelionė“ („A Journey“) ir dalinti autografų.

 

Apie 200 aktyvistų vienoje gatvės pusėje susirinko protestuoti prieš T. Blairo, laikomo vienu iš karo Afganistane ir Irake iniciatoriumi, reklaminę knygos kampaniją. Kitoje gatvės pusėje jo laukė apie 300 žmonių minia, norinti gauti parašą ant memuarų knygos.

 

Protestuotojai laikė plakatus su užrašais „Blairas melavo, milijonai pražuvo“ ir „Uždarykit jį dėl genocido“, taip pat skandavo antikarinius šūkius. T. Blairo kortežui sustojus prie knygyno, protestuotojai mėgino prasiveržti pro užkardas, prasidėjo susirėmimai su policija. Trys aktyvistai buvo sulaikyti.

 

Savo memuaruose buvęs britų premjeras užsimena apie tai, kad jam „labai gaila žuvusiųjų“ Irako kare, tačiau teigia nesigailįs dėl 2003 metų invazijos į šią šalį. Jis primygtinai teigia, kad Saddamo Husseino palikimas poste būtų buvusi „didesnė grėsmė“ nei jo nuvertimas.

 

Kitą savaitę T. Blairas planuoja dalinti autografus Londone, o protestuotojai pareiškė šios progos taip pat nepraleisiantys.

 

 
 
Parengė en arche
2010 09 04

 

 

Komentarai  

 
0 # kaka2kaka2 Y-m-d H:i
Tikras karvedys, kotais labai jau kariauti nori.. Įdomu kodėl..