Rusijos ambasados Minske ataka: Baltarusijos milicija suėmė 6 anarchistus
aktyvizmas

molotovo kokteilis        Rugpjūčio 30-osios vakarą nežinomi asmenys, protestuodami prieš Rusijos valdžios represijas Chimkų miško gynėjų atžvilgiu, Molotovo kokteiliais atakavo Rusijos ambasadą Minske. Atsakomybę už šį Rusijos atstovybės užpuolimą, sukėlusį didžiulį triukšmą žiniasklaidoje, prisiėmė Baltarusijos anarchistų grupė.

 

Kampanijos už Chimkų įkaitų išlaisvinimą organizatoriai išreiškė abejones, ar tai galėjo padaryti Baltarusijos anarchistai. Jie nepritarė tokiems metodams ir pavadino juos provokacija.

 

Ankstų rugsėjo 3-osios rytą Minske milicija suėmė 6 anarchistus, kuriuos apkaltino terorizmu. Nepriklausoma žiniasklaida praneša, kad milicija pagrobė šešis aktyvistus, dalyvavusius socialiniuose judėjimuose, ginančiuose žmogaus teises.

 

Eiliškumo tvarka pateikiame tris pranešimus, susijusius su Rusijos ambasados Minske ataka.

 

Atsakomybę už ambasados ataką prisiėmė Baltarusijos anarchistų grupė

Pranešimas belarus.indymedia.org portale

 

Rugpjūčio 30 dienos vakarą grupė anarchistų Molotovo kokteiliais atakavo Rusijos atstovybę Minske. Buvo apgadintas vienas iš tarnybinių automobilių. Šita akcija mes parodome savo įsiūtį ir protestą dėl areštų ir represijų prieš socialinius aktyvistus, stojusius ginti Chimkų miško Maskvoje.

 

Mūsų draugus muša samdyti fašistai, OMON‘as vaiko ir suiminėja visus iš eilės, grasinimai, sulaikymai ir areštai tapo norma. Mūsų draugai priversti kentėti kalėjimuose ir gyventi arešto baimėje, nes stojo ginti tiesą, liaudį, jos teisę į švarią gamtą.

 

Bet valdininkus ir kapitalistus domina tik kyšiai ir pelnas, jiems tas pats, kas bus rytoj, jie pasiryžę griežtomis priemonėmis nutraukti bet kokį protestą, bet kokį nepasitenkinimą. Kas toliau, mirties eskadronai? Mes solidarizuojamės su savo draugais ir remiame tik tiesioginius kovos metodus, nes valdžia bijo tik jėgos, į kitką jai nusispjauti.

 

Juokinga skaityti atsiliepimus ir svarstymus internetiniuose forumuose apie akciją. Mums vienodai šlykštūs visi mafijiniai klanai, vadinami „Baltarusijos Respublikos vadovais“ ir „Rusijos Federacijos vadovais“. Abiejų šalių dirbantieji nesulauks nieko gero iš rietenų dėl valdžios, todėl apsimelavusiais politikieriais pasitikėti neverta.

 

Liaudie, prabusk! Negi negalima išsiversti be sąmokslo teorijų norint paaiškinti kokį nors protesto ir nepasitenkinimo aktą? Kasdien mes matome vagystes ir beteisiškumą, bet aplink tik nuleisti žvilgsniai ir nedrąsios virtuvinės kalbos. Laikas sutelkti savo jėgas ir patikėti tuo, kad esame verti geresnio gyvenimo.

 

Laisvę visiems areštuotiesiems! Ne – politinėms represijoms! Šalin valdininkus, banditus ir mentus! Už žmogaus teises ir socialinį teisingumą!

 
Šaltinis: http://belarus.avtonom.org/?p=15171 (šis pranešimas buvo pašalintas iš portalo http://belarus.indymedia.org, nes redkolegija palaikė jį nepatikimu ir klaidinančiu)
2010 09 01
 
 
 
Tokie veiksmai negali padėti suimtiems draugams

Pareiškimas khimkibattle.org portale

 

Rugpjūčio 30 dienos vakarą nenustatyti asmenys metė du butelius su padegamuoju mišiniu į Rusijos Federacijos atstovybės pastatą Minske, vienas iš jų pataikė į automobilį, stovėjusį tarnybinėje aikštelėje. Anot informacijos, išplatintos kai kurių masinių informavimo priemonių, tas incidentas siejamas su Chimkų miško gynėjų, kalbant konkrečiai – su areštuotų visuomeninių aktyvistų Aleksejaus Gaskarovo ir Maksimo Solopovo, – persekiojimu.

 

Kampanija už Chimkų įkaitų išlaisvinimą neturi informacijos, ar šią akciją įvykdė provokatoriai, ar iš tikro neabejingi žmonės. Bet mes esame įsitikinę, kad tokie veiksmai negali padėti nei suimtiems draugams, nei pačiai kampanijai.

 

Taip pat norėtumėme priminti apie provokaciją, kurią rugpjūčio 3 dieną surengė abejotini interneto šaltiniai. Tada nežinomieji išplatino internete videoįrašą, kuriame juoda kauke veidą užsidengęs žmogus tvirtino, kad Chimkų akciją organizavo jis ir Aleksejus Gaskarovas.

 

Norėtume atkreipti dėmesį į tai, kad pagrindinis kampanijos pranešimų šaltinis yra tinklapis http://khimkibattle.org. Žinios, gautos iš kitų šaltinių, gali būti sąmoningai iškraipytos.

 
2010 09 02
 
 

Batka lieja įtūžį ant aktyvistų?

Minske be žinios dingo šeši visuomeninių judėjimų dalyviai

 

Kaip praneša Baltarusijos „Indymedia“, vakar ryte, 2010 metų rugsėjo 3 dieną, Minske iš savo butų buvo pagrobti šeši aktyvistai, dalyvavę įvairiuose socialiniuose judėjimuose, ginančiuose žmogaus teises, dirbančiuosius ir informacijos apsikeitimo laisvę.

 

Šeši žmonės dingo be žinios. Apie jų likimą tik po kelių valandų pavyko sužinoti iš kaimynų, kurie pranešė, kad anksti ryte žmones išsivedė nenustatyti asmenys milicijos uniformomis. Jau para, kaip tų žmonių likimas niekam nežinomas. Į mobilių telefonų skambučius niekas neatsako. Minsko vidaus reikalų valdyba sako, kad su šiuo įvykiu neturi nieko bendra. Vieno, kol kas nesulaikyto, aktyvisto butą stebi milicijos patrulis.

 

 „Tapo akivaizdu, – rašo pranešimo autoriai, – kad represijų pretekstu tapo incidentas prie Rusijos atstovybės Minske, įvykęs rugpjūčio 30 dieną. Patogų pretekstą imtis represijų specialiosioms tarnyboms suteikė pranešimas, kurį po dviejų dienų išplatino anksčiau nežinomos anoniminės anarchistų grupės, pareiškusios apie prisiimamą atsakomybę už išpuolį“. Pagrobtųjų draugai prašo bet kokias žinias apie įvykį pranešti elektroniniu adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

 

Žinoma, šioje istorijoje galima įžvelgti kokią nors daugiaplanę provokaciją, po bandymo padegti Rusijos atstovybę Minske sąmokslo teorijų šalininkai žiniasklaidoje jau išpylė kelias tonas tokių versijų. Bet sprendžiant iš to, kaip natūraliai Baltarusijos „batka“ Aleksandras Lukašenka apkaltino padegimu Rusijos „nacionalinio lyderio“ Vladimiro Putino režimą, ir kaip nevaržomai specialiosios tarnybos ėmėsi represijų, panašu, kad iš tikro reikia kalbėti apie galimą iki šiol nežinomos anarchistų grupės dalyvavimą Rusijos atstovybės atakoje Molotovo kokteiliais.

 

Tokiu atveju tai yra specialiųjų tarnybų kerštas, visu svoriu užgriuvęs „mašalėlius“, kurie su savo dviem padegamojo skysčio buteliais įsipainiojo į dviejų Rytų Europos politikos „dramblių“ ginčą.

 

Bet visa tai nekeičia požiūrio, kad žmonių grobimas, netgi jei pagrobtieji yra įtariami baudžiamoje byloje, nepuošia jokio politiko ir jokio politinio režimo. Pagrobtieji turi būti išlaisvinti, o po to prieš juos, jei tam yra pagrindo, gali būti pradėtas civilizuotas teisminis tyrimas.

 

Bet ir šita istorija, ir mūsiškė, kada už 2010 m. liepos 28 dienos demonstraciją Chimkų miške buvo persekiojami antifašistai, ir daugelis kitų istorijų visai be politinio atspalvio, verčia abejoti, ar toks tyrimas gali būti civilizuotas, apseiti be dokumentų klastojimo, žmonių grobimo ir mušimo, neteisėtų areštų, spaudimo liudininkams ir kitokių ypatingų veikų, kurių pėdsakai ateina iš stalinizmo, netgi iš Maliutos Skuratovo ar dar dievai žino kokių laikų.

 

Visa tai eilinį kartą primena žinomą formulę, kuri yra tapusi mėgiama anarchistų skanduote, nepraradusia nė kruopelytės teisingumo: „Valstybė – pati didžiausia teroristė!“

 
Vladas Tupikinas
2010 rugsėjo 4 diena
 

a.lt info, 2010 09 04

 

 

Komentarai  

 
0 # suimtų aktyvistų pavardėsen arche Y-m-d H:i
Истозаров Игорь, Хотина Валерия, Слюсарев Сергей, Дзедок Николай, Жингеровский Алексей и Францкевич Александр

http://www.ikd.ru/node/14403
 
 
0 # AbejojuVB Y-m-d H:i
Labai abejoju kad tai anarchistu darbas. As linkes manyti kad blogejant santykiams tarp Maskvos ir Minsko tai paciu rusu provokacija nes Kremliui reikia preteksto kad pradeti spausti Lukasenka. Be preteksto butu sunku savo piliecims paskinti kodel iki siol Lukasenka buvo didziausias biciulis o staiga tampa vos ne priesu.
 
 
0 # Neabejoju,- Y-m-d H:i
kad anarchistais eilinį kartą pasinaudojo.Vis dėlto už drąsą reiškiu pagarba Belarusų anarchistams.Pa lyginus su jais,mūsų "intelektualiej i lunatikai" tai tikri bailūs suskiai.
 
 
0 # Kadrai iš mūšio laukoViktoras Butas Y-m-d H:i
Anarchistas http://img.chan4chan.com/img/2010-08-30/06c81d9df2d8.jpg
Arba taip anarchistą http://img.chan4chan.com/img/2010-07-28/wanted_man.jpg
Sulaikytas anarchistų draugas http://img.chan4chan.com/img/2009-05-25/1243235289701.jpg
Sumaišė su anarchistu
http://img.chan4chan.com/img/2009-03-07/1236386714774.jpg
Anarchistas Japonijoi
http://img.chan4chan.com/img/2009-07-25/1248519118283.png
Patriotas http://img.chan4chan.com/img/2009-05-01/1241132541197.jpg