Koncertas – “benefitas”, skirtas suimtiems Baltarusijos aktyvistams paremti
aktyvizmas

free speech       Bičiuliai aktyvistai mums pranešė, kad pirmadienį, rugsėjo tryliktą, “ten, kur visada, viskas kaip visada” vyks koncertas, skirtas paremti Baltarusijos teisėsaugininkų represuojamiems aktyvistams. Apie areštus ir prasimanytus kaltinimus anarchija.lt jau rašė.

 

       Koncerte gros Nebukhad Nezzar [vno/kns/alt], soundcloud.com + dar prisidėsiantys žmonės, galėsime paragauti veganiškų “benefitinių” pyragų!

 

       Kodėl?..

 

       Prieš prezidento "rinkimus" Baltarusijoje eilinį kartą nusirito masinių areštų banga; suėmimų pretekstas - į Rusijos ambasadą prieš kurį laiką paleisti molotovo kokteiliai. Areštuotųjų draugų ir artimųjų pareiškime sakoma:

 

       “Rugsėjo 7-osios vakarą Baltarusijos portaluose pasirodė informacija, jog prieš kelias dienas suimtų anarchistų bute "rasti patronai, augaliniai narkotikai, kaukės su skylėmis akims, anarchistinė literatūra". Mes, areštuotųjų draugai, esame tikri, jog ši informacija klaidinga ir pateikiama siekant sukompromituoti aktyvistus visuomenės akyse.

 

       Mes norime akcentuoti, jog informacija žiniasklaidoje apie mūsų suimtus draugus keičiasi kiekvieną dieną. Iš pradžių jie buvo kaltinami ataka prieš Rusijos ambasadą, dabar jie siejami su bendradarbiavimu siekiant padaryti žalos Belarusbank ir Prekybos rūmų turtui Minske balandžio 30d.

 

       Kuo jie bus apkaltinti vėliau?

 

       Mes taip pat negalime suprasti, kaip "kaukės ir anarchistinė literatūra" gali būti įkalčiu įrodant kaltę dėl žalos minėtajam turtui darymo.

 

       Mes reikalaujame realių faktų. Mes reikalaujame teisėsaugos institucijų nutraukti bylą dėl narkotikų platinimo. Mes esame įsitikinę, jog septyni suimtieji neturi nieko bendro su narkotikais. Jie nenaudojo, nelaikė, negamino ir neplatino narkotinių medžiagų.

 

       Priešingai, jie propagavo sveiką gyvenimo būdą, sportavo, dalyvavo studentų  savivaldos veikloje, siekė padėties gamyklose gerinimu, ekologinių problemų sprendimo, žmogaus teisių ir laisvos informacijos sklaidos garantavimo.

 

       Mes manome, jog jų sulaikymo priežastis - politinės pažiūros bei įstikinimai. Jie nebuvo abejingi visuomenės problemoms, nebijojo išsakyti savo nuomonės bei prieštarauti oficialiajai. Vien tik dėl to jie pateko į slaptųjų tarnybų akiratį, bet jokiu būdu ne dėl to, kuo yra kaltinami.

 

       Areštuotųjų draugai ir artimieji  

       E-mail: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o. Jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

 

       Draugai iš Baltarusijos prašo visokeriopos pagalbos – padėti pasisamdyti teisininkus, organizuoti demonstracijas prie Baltarusijos ambasadų ir t.t.

 

       Anarchija.lt

       2010.09.12.

 

 

Komentarai  

 
0 # Geriausi baltarusijos dainiaiViktoras Butas Y-m-d H:i
Baltarusai narsus žmonės, nes tai lietuviai sarmatai, tik truputį nutautėją http://www.youtube.com/watch?v=YTYoUMzkTrg&feature=related
 
 
0 # dominaKarolis Y-m-d H:i
Gal galima sužinoti, kur vyks koncertas? Nes norėčiau apsilankyti, jei vyks mano mieste.
jei galit atsakykite į